Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kéne ezt elmondani valakinek, akivel ismerkedünk? Mennyire kockázatos egy ilyen "kellemetlenség"? Nehéz így bárkivel is kapcsolatot kialakítanom, volt már ebből problémám, de ez egy olyan dolog, hogy "ez van" sajnos.

Figyelt kérdés
Anyámnak pszichés problémái vannak, képzelődik, üldözési mániája van, hülyeségeket beszél és ő el is hiszi, hogy az a valóság. Jár orvoshoz, már amire hajlandó, kap gyógyszert is, de időnként rájön, hogy nem szedi, és akkor elsumákolja, olyankor rosszabb az állapota. Pszichológushoz nem hajlandó elmenni. Nem élek együtt a szüleimmel, nem találkozom velük minden nap, tehát az a veszély nem fenyeget, hogy ezt minden nap el kell viselni, de mégiscsak az anyám. Nő vagyok egyébként, önálló, önellátó, eltartom magam, de ezt problémának érzem, mert ment már rá kapcsolatom még úgy is, hogy jóval enyhébbek voltak a tünetek.
2018. máj. 13. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem kell feltétlenül erről beszámolnod a barátodnak. Mivel nem a szüleiddel laksz, ezért őt se érinti közvetlenül.


24/f

2018. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen körülmények között csak úgy tudom elképzelni, hogy ráment a kapcsolatod, hogy az esetleg látogatásaid alatt felgyülemlett frusztrációd ráborítod a párodra. De ha csak ennyi a gond, akkor nem tudom...nem hiszem, hogy nekem pl ez probléma lenne.

31/f

2018. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De előbb-utóbb mégiscsak be kéne mutatni egymásnak a szüleimet meg azt, akivel esetleg ismerkednék (most épp nincs senki). És jó lenne, ha ezt ki lehetne kerülni, de akkor meg gyanús lesz, hogy miért titkolózok.


2-es, nem volt semmi ilyen, én amennyire tudtam, próbáltam jól alakítani a kapcsolatot, aztán egyszer csak bejelentette, hogy ő nyugalmat akar, és vége... Én persze a padlóra kerültem. Mondjuk akkor még a húszas éveim elején voltam, főiskolára jártam, és a szüleimmel éltem, de nem ragaszkodtam hozzá, hogy ez így is maradjon, nekem belefért volna az összeköltözés, amúgy is elmentem suli mellett dolgozni, egyszerűen ő így nem kért belőlem.

2018. máj. 13. 16:25
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Képzeld...nekem mentális betegen is kitartó, gondoskodó párom van. Szerintem nem anyukád miatt lett vége a kapcsolatodnak mert ahogy írtad, nem vele élsz.
2018. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor vele éltem, amikor annak a kapcsolatomnak vége lett.
2018. máj. 13. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor elmondhatod, engem például nem érdekelne, mivel egyedül élsz.

F43.

2018. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem, akivel dolgom lesz, hasonlóképp intelligensen áll hozzá, amikor ez a kérdés előkerül. Sajnos sokan előítéletesek és a családot is megbélyegzik, szóval csak olyannak beszélek erről névvel és arccal, akiben eléggé megbízok, de attól még kellemetlen. Többször belegondoltam már, mennyivel elfogadóbbak a szervi bajokkal az emberek, és az ilyen bajokat nem tekintik olyan komoly problémának, amilyenek valójában. Én megéltem, milyen úgy elmenni otthonról bárhova, hogy nem tudtam, mire érek haza, amíg a szüleimmel éltem, senkinek nem kívánom. Elköltözni úgy akartam, hogy ne kelljen visszamenni, így nem albérletre fizettem, ha már úgy alakult, ahogy alakult, hanem saját lakásra gyűjtöttem, az meg egyedül évekbe telt, mivel nem tettek alám semmit, de összehoztam, és amióta külön élek, azért jobb.
2018. máj. 13. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!