Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 5 éve nem tudom elfelejteni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 éve nem tudom elfelejteni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éves kapcsolatunk alatt rengeteg pozitiv és sajnos negatív élményünk volt, nekem ő volt az első,az igazi, a nagy szerelem.Mindketten nagyon sokat hibáztunk, ez lett a vesztünk.

Ő hamar túllépett, azóta is együtt van az új párjával,de nekem nem megy.

Szoktam randizni, de nem tudok senkit közel engedni magamhoz, senki nem Ő.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan lépett még is túl?

A pszichoterápia nem segített, elméletben hiába tudom,hogy a kapcsolatunknak vége,ha gyakorlatban mindig bekattan valami róla.

Lehet,hogy hónapokig eszembe sem jut,de a tudatalattiban ott van.


2018. jún. 7. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletben tudod. Neki van párja. Köszöni szépen tesz rád magasról már. Ha ezt nem tudod felfogni gyakorlatban is, akkor elég nagy baj.
2018. jún. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi,az megvan hogy nem érdeklem,én sem kezdeném újra.

A kérdésem lényege az lett volna,hogyan alakíthatnék ki normális kapcsolatot,hogyha mindenkit hozzá hasonlítok és nem is tudok megbízni egy férfiben sem?

2018. jún. 7. 00:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan hölgy ismerősöm aki ugyanebben a cipőben jár. Minden férfit az exéhez hasonlít és ahelyett hogy elfogadóan viselkedne azonnal elutasít mindenkit aki nem az exére hasonlít.

Sajnos azt kell mondjam, hogy addig nem leszel boldog amíg nem találsz egy olyan partnert aki kapásból megugorja azt a szintet amit az exed képviselt, mindezt úgy hogy nem is ismerik egymást.

2018. jún. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én 3 éve vagyok így, de már az is sok. lassan úgy érzem elengedem, és ezt egy férfi hozta, de eddig senkit nem engedtem közel. a megfelelő férfivel tudsz lépni, de az majd jön, magától, egyszer csak.

sajnálom, mert tudom mit érzel.

2018. jún. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, nem a megfelelő férfi fogja elfelejtetni veled, hanem akkor fog jönni a megfelelő férfi, amikor meggyógyulsz arra, hogy újra szerelmes tudj lenni.

Amikor nekem 20 éves korom körül szerelmi bánatom volt, kb. mindenkit elüldöztem, aki közeledett volna. Pedig ha visszagondolok, ketten nagyon is alkalmas nagy Ő-k lettek volna. De én lazán kiszórtam az életemből őket, mert akkor még nem voltam rajta túl.

Kb. 5 év után lett barátom, de csak azért, mert beletörődtem, hogy nekem ő jutott, meg kedves srácnak tűnt. De borzalmas volt szerelem nélkül.

10 év után lettem újra szerelmes. És nem azért, mert olyan jött, aki felülmúlta volna Őt. Ha pár évvel korábban jön, őt is kihajítottam volna az életemből.

Aztán 10 évig csak Ő létezett, nem is annyira viszonzatlanul. De elromlott, meggyászoltam, lezártam és hopp, újra szerelmes lettem.


Siettetni felesleges a lezárást, nem fog menni. De sokat tehetsz tudatosan azért, hogy átgondold, van-e értelme ennek a nagy ragaszkodásnak egy olyan emberhez, aki már nem szeret. Hibáztatok, oké...De van olyan szerelem, amiben akkor is csak téged akar a másik, ha hibázol. Ha a hibázás miatt nem működött, akkor az úgy jó, ahogy történt. Másként nem derülhetett volna ki, hogy nem működik, csak így, hogy megróbáltátok. Kiderült, hogy nem működik, ezután felesleges ezen bánkódni. Ez csak annyit jelent, hogy ennél neked jobb kell.

2018. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!