Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, ti mennyire tolerálját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, ti mennyire toleráljátok a szorongó férfi jellemet?

Figyelt kérdés

Lényegében arról van szó, hogy szerintem a fiatal nők nagy részét taszítja, idegesíti és irritálja a férfiak szorongása, félelmei.


Most nagyon leegyszerűsítem a kérdést, és azt kérem nézzen mindenki magába, őszintén válaszolva.


Ha egy férfi bizonytalan, alacsonyabb az önbecsülése, (még ha ezt konzekvensen nem mutatja ki, akkor is látszik), túlgondolja a dolgokat, netalántán őszintén beszél a problémáiról... az a gyengeség jele.


Ha egy átlagos férfi ma gyengeséget sugároz, akkor gyakorlatilag teljesen esélytelen a nőknél.


Ezt saját magam is megtapasztaltam, hiszen vannak lányok akik nem vomzanak. Velük határozott, pimasz humort is megengedek, amiért egyszerűen férfiistenként tisztelnek. Viszot aki meg érdekelne, lány...gyakran túl kedvessé válok, állandóan azon parázok mikor rontom el, és emiatt kb vége is a tiszteletnek.


Azért ha nagyon általánosított is az elmélet, biztosan van alapja. Már csak az is, hogyha egy nő gyengeséget sugároz, pl szorongó, félénk, ijedt őzike...az a férfiak számára feltétel nélküli vonzalmat generál azonnal. Biztos, hogy ősi evolúciós ösztönök, irányítás, dominancia is belejátszik itt a képletbe... de ez egyfajta magyarázatként szolgál arra, miért mondják azt, hogy a nőknek könnyebb a pártalálás fiatalon.


Nem csak hogy nem kell állandó határozottságot, talpraesettséget mutatniuk (ami lássuk be, baromi nehéz férfiként, ha valaki nem ilyen, és rengeteg személyiségfejlődés kell hozzá), hanem egyenesen vonzó az ijedt szorogó Bambi jellem.



2018. jún. 11. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Annyira tolerálják, mint amennyire hajlandóak erre a kérdésre válaszolni.
2018. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
A magyar nőknek csak a kőbunkó, kigyúrt alfahímek kellenek, sok pénzzel kitömve. :D F
2018. jún. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Határozott jellemű és néha harsány nőként nem kedvelem az ilyen férfiakat, és az ilyen nyuszi-muszi nőket se. Egy ilyen találkozásnak mindig az a vége, hogy minden bántó szándék nélkül mondok egy határozottabb véleményt, amire a másik hirtelen behúzza fülét-farkát és mentegetőzni kezd, mintha valami rosszat tett volna (pedig nem).

Én meg csak pislogok, hogy mi történt, és én is kellemetlenül kezdem érezni magam, mert úgy jön le, hogy én voltam túl durva. Nyilván ha tudom valakiről, hogy ilyen, próbálok tekintettel lenni rá, de hosszú távon fárasztó, ha valakivel folyton óvatoskodni kell, ezért párkapcsolatot nem tudnék elképzelni vele.

2018. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

egy nőnek férfi kell, férfi a cél, olyan amit a hollywoodi filmekben is látnak és a hőskölteményekben is olvasnak. Ízig vérig férfi.

Ha van egy ilyen, akinek kell egy kis idő, amíg megnyíljon, akkor semmi gond, de egy bizonyos nyitottság, merészség egy férfiben kell.

Nem kell minden pillanatát megosztania facebookon, lehet kemény tartása és véleménye és csak a legközelebbi ismerőseinek nyíljon meg, de ha kell kiáll 100 ember elé és irányítja őket, beszél hozzájuk.

2018. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Három éve vagyunk együtt a vőlegényemmel, megosztja velem minden félelmét, bizonytalanságát. Elmondja, ha valami miatt aggódik, vagy ha valami nyomja a lelkét. Ezekről mindig beszélgetünk, meghallgatom őt, mindig fordulhat hozzám, teljesen természetes, hiszen ebben is társak vagyunk. De ez csak olyan kapcsolatban működik, ahol egyenrangúak a felek. Ettől nem lesz kevésbé férfias, nem lesz gyenge a szememben. Nekem nagyon fontos, hogy érzelmi szinten is tudjunk egymásra számítani. Semmilyen szinten nem csökken a tiszteletem felé, sőt, szerintem baromi bátornak kell lenni ahhoz, hogy az ember ilyesmit meg merjen osztani valakivel.


Ha kóros önértékelési problémái lennének vagy súlyos szorongásai, akkor pszichológushoz küldeném, ezt nem a párkapcsolatban kell megoldani.


Amúgy az ijedt, szorongó őzike csajok lehet, hogy kiváltják a domináns védelmező hím reakciót, de azért érdemes elgondolkodni azon, lehet-e hosszú távon, komoly tervekkel építeni egy olyan kapcsolatra, amiben a nő ilyen... Teljesen inkompetens az életben, mindentől megijed, teljesen önállótlan, állandóan pátyolgatni kell meg folyamatos megerősítésre szorul. Szerintem ez egyáltalán nem normális és nem felnőtt emberre vall. Lehet, hogy ideig-óráig vonzó, meg egy tini kapcsolatban baromi cuki, na de hogy lehetne így közös háztartást vezetni, családot alapítani?

2018. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#3 Azért a szorongás kicsit más attól amit írtál.


Amikor az férfiembert ezer dolog nyomasztja folyton, meló, egyetem, társadalmi elvárások, egészség stb... egy férfinak rengeteg területen kell igen komoly teljesítményt leraknia, ráadásul állandóan.

Főleg ha barátnője van az embernek, és szeretné hosszú távon megtartani.


Gyakran a férfi is elgyengül, balf...szkodik, zavarban van stb... ez pedig nagyon negatív hatással van az önbizalomra.


Kb erre gondolok.

2018. jún. 11. 10:58
 7/17 A kérdező kommentje:

#4 Nagyjából erre gondoltam. Szerintem ez kell is, és egészséges határozottság.


A merészség és izgalmas pimaszság kell is. :)

Ez amúgy bennem is megvan, és tényleg akkor voltam a legsikeresebb az adott lánynál amikor ilyen őszinte jellemem volt. Nem kellett állandóan a következményeken aggódni, túlgondolni a dolgokat.


Na ez viszont egyszerűen nem megy sok nőnél, túl agresszívek, dominánsak gyakran a mai nők. Efelé tart a világ, próbálnak egyensúlyozni valamit, amivel aztán átestek a ló túloldalára. Az nem működik, ha mindkét fél dominanciára törekszik...

2018. jún. 11. 11:02
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem az érzelmileg nyitott, őszinte férfiakat nem szeretem hanem a sopánodó, tutyi-mutyi, határozatlan embereket.

Itt a legtöbb pasi aki negatív véleménnyel van a nőkről tele van ilyen rossz tulajdonsággal, de a legrosszabb az ha nem mer szembenézni önmagával hanem a hibát a másikban keresi. Szerintük a nőknek a pénzes, nagyfarkú, bunkó alfahímek tetszenek. Ezek bejöbbek a ribiknek, nőciknek, csajoknak, lényoknak. A NŐ-knek teljesen más kell.

2018. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Nos, én nem vagyok már lány, 48 éves vagyok. Férjemmel 16 éve vagyok együtt. Csodálatos férfi - és szorongó alkat. Még ráadásként 7 évvel fiatalabb is nálam. Erősen konfliktuskerülő, csendes, szelíd ember. Fel tudok nézni rá, és nagyon szeretem.

Sokszor nehéz volt a határozatlansága, és amikor a szorongásaiba burkolózott, de tudta,hogy mellette állok és támogatom, de azt is,hogy ez nem jó nekem, nekünk, és dolgozott/zik magán - ahogy én is. Egyébként ő is támogat engem mindenben, ez is fontos. Mert versenyezhetünk is volna, de akkor már nem lennénk együtt)

Idő kellett,mire a kapcsolatunk teljesen jól összeforrt lett, de megérte.


Javaslom,hogy tedd te is ezt: tanulj, fejlődj! Ne elégedj meg annyival.h tudod,hogy szorongó vagy!


Küldöm egy önismereti könyv linkjét,ami nagy segítség lehet ebben.

A link:

[link]


Nem mindenki tudja ezt tolerálni, neked azt kell megtalálnod, aki szeret és elfogad olyannak,amilyen vagy, és segít, támogat a fejlődésben.

2018. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a könyvet.


Mondjuk nálam a szorongás abban nyilvánul meg, hogy túlgondolom a dolgokat.


Ahogy munkámban is túlzottan precíz és maximalista vagyok, ez kelti a szorongásomat. Általában ezért kések is a határidőkkel... de ez kihat mindenre, akár csak ha el kell döntenem valamit. Pl azt, hogy hová menjünk este.


Emiatt úgy érzem gyakran hogy az elmúlt kapcsolataimban is totál görcsös voltam és nem tudtam igazán felengedni senki mellett (plusz mindig kifogtam az erős dominána uralkodni vágyó lányokat)


Persze sokat fejlődtem, viszont tény hogy egyedül sokkal jobban érzem magam, kb 1% stresszint versus 100% kapcsolatban :D


Na de próbálok fejlődni, igazából csak ezen kéne dolgoznom, mert amúgy már keményen megmondom a véleményemet, nem szarozok. Hiába szeretem túlzottan a lányt, bizony néha keményen le kell rángatni a földre és megmondani a szemébe mi a helyzet, akár konfliktus árán is.

Csak nem egyszerű, hogy rájöttem egyedül is milyen király, és előbb egyedül kell a boldogságot és önbizalmat felépíteni... mert egy nő ha nem biztos alapokra érkezik, szétbombázza a házamat pillanatok alatt :)

2018. jún. 12. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!