Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én látom rosszul vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom rosszul vagy tényleg egyre kevesebb nő tud főzni? :/

Figyelt kérdés
Elnézem lakótársaimat, ismerőseimet és sajnos azt kell látnom hogy rengetegen elakadnak az alapoknál vagy órákat elszórakoznak olyan étel elkészítésével ami semmi idő alatt meg el kellene hogy készüljön. Mi lesz így? Háromgyerekes anyukát ismerek aki nagyritkán főz csak. Pedig a táplálkozás egy alapdolog.... Ez igénytelenség, lustaság, esetleg sztrájk?
2018. jún. 17. 07:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Közöd? A te problémád? Te tudsz főzni?
2018. jún. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen tudok. De.... ennyi erővel akár a műkörmöshöz is elmehetnék helyette. Közöm csak annyi hogy mi lesz így pár generáción belül.
2018. jún. 17. 07:26
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

JajjIstenemmileszígyacsaládokkalaleendőanyukákfőznisetudnakjajjmennyiresemmirevalókamainők...


Te látod rosszul. A környezetemben a nők elég nagy százaléka tud és szokott is főzni. Remélem azért a férfiak képességeit is figyeled ezen a téren. Nem azért, mert azt akarom mondani, hogy bezzeg ők se tudnak, hanem mert egyre inkább arra megy a világ (illetve már ott kéne tartania), hogy ugye ideális esetben dolgozik a férfi és a nő is egy családban, ugyanis egy fizetésből (legalábbis ebben az országban) nem lehet fenntartani egy családot. Na már ha ezt nézzük, hogy ugye ugyanannyit dolgoznak (ne méregessük patika mérlegen, hogy ki mit dolgozik meg hány órában, nagy átlagban értve), akkor mégis miért kéne megkülönböztetni, hogy a munkahelyen kívül elvégzendő dolgokban ki mennyire jártas? Nagyjából ugyanannyi ideje és energiája kell hogy legyen rá mindkét nemnek.

2018. jún. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Van már gyerekem, de hétközben nem igazán főzök, ráadásul hétvégén sem szeretem az egész délelőttöt a konyhában tölteni. Amíg itthon voltam a gyerkőccel, megcsináltam mindent, sose evett üveges bébiételt, de mióta újra dolgozok más a hozzáállásom. Mindenki eszik napközben főtt ételt, így nem kívánok cseléd módjára este még a tűzhely mellett állni.
2018. jún. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Na mert főzni aztán annyira marha bonyolult dolog, hogy valami Földön túli intelligencia kell hozzá. Mindenki tud főzni, előcsapsz egy receptkönyvet és követed az utasításokat. Semmi extrém nincs ebben. Nyilván az általad említett lányok is meg tudnák ezt csinálni, csak lehet nincs kedvük, idejük, energiájuk minden nap 2 órát szánni valami komplexebb étel, háromfogásos menü elkészítésére. Tudod, ma már a nők is dolgoznak, tanulnak, hahó. Ha valaki megteheti, hogy étteremben egyen minden nap, vagy rendeljen, akkor is érthetö, hogy 8-10 óra munka/suli után inkább azt választja, minthogy nekiálljon még főzni is. Aki meg otthon van a gyerekkel, az viszont esélyesebb, hogy főz valamit, ha már egyszer otthon van.


Amúgy ma már a férfiaktól is ugyanúgy elvárás, hogy tudjanak főzni, illetve minden olyan cselekvést elvárásnak mondanék, ami ahhoz kell, hogy önállóan tudj élni, el tudd látni magad, ne pedig a párodat tartsd cselédnek vagy pótanyukának. Ebbe a házimunka is beletartozik.

2018. jún. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
22 éves korom óta főzök, most 43 vagyok, de én sem úgy kezdtem, hogy mindent azonnal tudtam.Kellett azért kis gyakorlás mire sikerült olyan szinten belejönnöm, hogy finom is legyen, ne csak elkészüljön.Akit eleve nem érdekel a főzés, attól nem is lehet csodákat várni.Ez kb. olyan mint a tananyag, egyes részeit tudod, mert érdekel, más részeit alig, mert untat.Így a fáradtságot is kevésbé veszed a megértésére.
2018. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Már elnézést, de ne az instagramos és facebookos csajszikból indulj ki. A környezetemben szinte mindenki tud fözni, ha nem is tökéletesen. Csomoan recept alapján megcsinálnak bármit...

De tudod feltehetnék én is hasonlo kérdést.

"Csak én látom rosszul vagy tényleg egyre kevesebb férfi tudja elvégezni a házkörüli javitómunkákat?

Nagypapáim egy egész házat fel tudnának épiteni, festés vakolás stb-vel együtt, de sok ismerösömnek látom egy villanykörte csere is megterhelö feladat. Mit lesz így? Állandóan szerelök után kell rohangálni, hogy ne döljön össze a ház? Ez igénytelenség, lustaság, esetleg sztrájk?"


-Ennyi-

2018. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Senki nem úgy születik, hogy tud és szeret főzni. A családok meg sokszor úgy állnak hozzá, mikor már nagyobbacska a gyerek, hogy befizetik az oviban, suliban az ottani ebédre, a szülők megoldják a munkahelyen valahogy, és csak hétvégén van otthon főtt étel.

Az egyik kollégáméknak ételallergiás az egyik gyerekük, ott viszont muszáj hétköznapokon is fűzni, mert a menzán nem biztosítanak speciális étrendet, szóval neki ők viszik be, de ez egy muszáj helyzet. És náluk mindkét szülő főz, a nő és a férfi is.

Nekem nem okoz problémát a főzés, amit nem tudok, annak utánanézek, viszont amikor nagyon nincs energiám, kedvem, akkor én sem főzök, hanem veszek valamelyik kifőzdében, ahol lehet fizetni SZÉP kártyával (ha már kapok a munkahelyemen ilyet, akkor használom), vagy eszek bármikor bevethető tésztalevest.

Nem tudom, hogy akiknél te ezt látod, náluk mi lehet az ok a háttérben, de nem biztos, hogy ítélkezni kéne. Én úgy gondolom, hogy egy férfi is ugyanúgy legyen képes legalább alap dolgokat megfőzni, mint egy nő, ha már felnőtt. A mesterszakácsok között szép számmal vannak férfiak...

2018. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

➡ Főzni bárki tud ⬅


Legalábbis ezt mondta az a nagy kövér szakács a L'ecsó című animációs filmben. 🍲

2018. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 iamaveryniceguy ***** válasza:
89%

Miét érdekel téged a pár generáción belüli dolog?

Számomra alap, hogy mindenki tudjon minimálisan főzni / mosni / takarítani / kicserélni egy izzót. Legyen nő vagy férfi.


Viszont elárulok neked egy dolgot. Nagyon nem számít negatívan az, ha valaki nem virtuóz a konyhában és maximum egy bolognai spagettit tud megcsinálni. Azt sem várom el a páromtól, hogy gáz-víz-villany szerelő legyen egyben. Ahogy a kocsit is szerelőhöz viszem és nem otthon bütykölöm. A ház kőporozását sem magamnak csinálom.


Azért vált a 'szakács szakma' elvárttá az emberek szemében, mert ezen tudtak spórolni. Ehhez kell kevés szaktudás, hisz recept alapján kis ügyességgel ehetőt lehet csinálni (míg motorblokkot nem cserélnél 'recept' alapján).

Csak is azért főznek otthon az emberek, mert ezzel pénzt spórolnak (azokat leszámítva, akik szeretnek főzni).

Vannak éttermek/gyors-éttermek, akik házhoz is szállítanak. Maximálisan tökéletes lesz a következő generációnak az is, ha rendelik a napi ételt / esznek a munkahelyi ebédlőben és nem főznek otthon.


Nagyszüleim és az a generáció még krumplit-hagymát-répát-kukoricát-stb termesztett a saját földjén, amivel egész évben foglalkozni kellett. Aztán be is kellett szedni és így azt ettük, nem kellett venni a boltban.

Én hét szentség, hogy nem csinálnék ilyet, hanem elmegyek a boltba és megvásárolom. Ettől nem leszek rosszabb ember, csak eltolódtak az igények.

2018. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!