Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Külső vs belső preferenciák?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3.14159265357989 kérdése:

Külső vs belső preferenciák?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


lehet, hogy nagyon rosszul értelmeztem, de igazából az egyik kérdésemnél mindenki belekötött abba, hogy milyen preferenciáim vannak az ellenkező nem terén. Néhány triviális dolgot (legyen hím nemű, nem homoszexuális, ne legyen sittes vagy alkesz, legyen nálam max egy évvel fiatalabb és max 4 évvel idősebb) leszámítva sok mindennel bajuk volt (pl olyan szeretnék aki majd doktorál, természettudománnyal foglalkozik, meg mondjuk akar gyereket így 10-12 év múlva). Míg sok kérdést olvasgattam itt, és azokkal meg senkinek semmi baja, hogy "legyen kék szemű, barna hajú, izmos, fitt, helyes, szép mosolyú". Én ezt nem nagyon értem, nekem a külsővel kapcsolatban szinte nincs is elvárásom, mégis nekem mondják hogy felszínes vagyok, meg irreálisak a dolgok, meg ilyet hogy lehet. Az meg persze tök normális, hogy másoknak külső terén van elvárásuk, ebbe nem igazán kötnek bele az emberek itt sem, mert rámondják, hogy "én ehhez vonzódom, bocsi". De akkor ezek szerint az meg nem oké, ha valakinek meg az intelligencia és teszem azt, a doktori cím tetszik? Meg mondjuk nem akar feleslegesen 3-4 évet olyannal eltölteni, aki a végén úgysem szeretne gyereket?


Lehet, hogy nagyon rosszul jött le mindez, de én itt azt tapasztaltam, hogy a külső elvárások 80%-a tök elfogadható, de ha valakinek az illető egyéb tulajdonságaival kapcsolatban van preferenciája, az totálisan elfogadhatatlan és irreális. (oké, nem mindenki gondolta ezt, de azért bőséggel akadtak ilyen reakciók) Azt nem értem, hogy miért elfogadható az egyik, és a másik miért nem?


Vagy ha én látom rosszul, nyugodtan szóljatok, errare humanum est, és én is emberből vagyok (innen már csak egy egyszerű szillogizmus és megkapjuk, hogy benne van a pakliban a tévedésem lehetősége :D).

Ti ezt hogy látjátok? Mi, meddig és melyik az elfogadható?



2018. júl. 21. 15:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
52%
Így viszont szerintem nincs semmi probléma azzal, ahogyan hozzáállsz ehhez az egészhez.
2018. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Kedves #21!


Köszönöm. :)

2018. júl. 23. 16:52
 23/24 anonim ***** válasza:

Ajaj:( Csak óvatosan az ilyen elvárásokról szóló kérdésekkel, mert egyeseknek ez szúrja a szemét és bármibe belekötnek.

Egyszer olyan kérdést írtam ki, amiben az állt, hogy rendes fèrfit szeretnék. (se külsõ preferenciát nem írtam le, se szellemi, se anyagi, stb, csupán lelki szempontot tartottam fontosnak).

Még abba is belekötöttek, kb úgy fogalmazva, hogy “ne legyenek elvárásaim”. Nem mintha a válaszolónak bármire is alapoznia kellett volna ezt, egy anonim oldalon, ahol nem írtam, hogy bármi gáz lenne velem.

Vannak akik így reagálnak, sajnos ez van, inkább ne írj errõl gyakorira.

2018. júl. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Értem, de hát elvárásai mindenkinek vannak, talán még extrémebbek is, mint nekem, csak épp pl külsőre vonatkoznak, arra bezzeg senki sem szól be.

Meg igazából nem is szeretem ezeket elvárásoknak nevezni, inkább preferenciáknak, vagy olyan tulajdonságoknak, amik növelik a kompatibilitási szintünket. Azt senki nem várhatja el, hogy valaki olyannal kezdjek párkapcsolatot, akiről úgy érzem, hogy nem illik hozzám, ezt senki nem gondolhatja komolyan :/

2018. júl. 30. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!