Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemen mennyire nehéz ismerkedni?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, most kezdem az egyetemet és kicsit félek attól h menni fog e az ismerkedés. És itt most nemcsak kimondottan pasi téren gondolom hanem mint barátkozas téren is. Ennek az egész karnak nincsen kollégiuma szóval az a lehetőség ki van zárva. Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2018. aug. 16. 01:58
 1/9 anonim válasza:
72%
Gólyatáborba mindenképp érdemes elmenni, ott könnyű ismerkedni :D Én ott nem tudtam teljes mértékben részt venni a programokon, mivel nem ihatok, de ezt nálunk tolerálták, így nekem is csudijó élmény volt, semmiből nem hagytak ki :) ezen kívül a bulikat és más egyetemi progamokat tudok ajánlani. De ha könnyen barátkozol és nyitott vagy, akár szünetben is odamehetsz a csoporttársakhoz, valószínűleg nem fognak elküldeni a jalál faszára :D De ez csak az én személyes tapasztalatom :) DE-TTK
2018. aug. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Én sem voltam kolis, de szerencsére mindig könnyen barátkoztam. Ha te is ilyen típus vagy, akkor nem lesz gond. Mások sem fognak ismerni szinte senkit, szóval nem leszel egyedül a problémáddal, úgyhogy csak lazán menj oda a számodra szimpatikus, kedvesnek tűnő emberekhez és seperc alatt lesznek új barátaid :)

Akár nyithatsz egyből azzal is, hogy "szia, te ismersz itt valakit?"

2018. aug. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Olyan nehéz, mintha a Vatikánban keresnél katolikusokat.
2018. aug. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Lányként bárhol nagyon könnyű ismerkedni.
2018. aug. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
ha az egyetemen nem tudsz ismerkedni (sőt, férjet fogni), akkor sehol sem.
2018. aug. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Harmadéves vagyok és max köszönőviszonyban vagyok pár emberrel. Introvertált vagyok, ráadásul nem is valami szép lány. Néha hiányzik a társaság, de legtöbbször inkább igyekszem is elkerülni. Pár évve idősebb vagyok, mert előtte mást tanultam és fárasztanak a piálós, bulizós, hangos, buta fiatalok. Nem azért, mert lenézném őlet, egyszerűen csak nincs hozzájuk kedvem.

N

2018. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen könnyen barátkozó vagyok, ez nyugtat kicsit illetve gólyatáborba is megyek pont ez miatt hogy azzal már hátha megtudok alapozni 1-2 barátságot :)
2018. aug. 17. 09:34
 8/9 3.14159265357989 ***** válasza:
29%

Hát, ha könnyen barátkozó típus vagy, akkor szerintem semmi problémád nem lesz. :D

Az ismerőseim 90%-a szerint én vagyok a legfurább ember a környezetükben. Sem általánosban, sem gimiben nem volt sok barátom, erről részben én is tehettem (nincs túl jó szociális radarom, vagy minek hívják azt, amitől tud viselkedni az ember és nem sért meg akaratlanul, észre sem véve, másokat? na az nálam tuti defektes lett). Bár tény, az évek alatt összeszedtem 8-11 barátnak tekinthető embert, ezért az egyetemhez is úgy álltam hozzá, hogy á, minek nekem új emberek, van már épp elég barátom, még sok is ez, lehet, hogy szanálok...

A gólyatáborba semmi kedvem nem volt elmenni. De tényleg, semmi, nulla. Anyám zsarolt bele (nem viccelek!). Végül elmentem, eleinte próbáltam magam normálisnak tettetni (de hogy minek... az első megszólalásom alapján kiszúrták, hogy itt valami úgy fura, és nem stimmel, arra viszont nem jöttek rá, hogy pontosan micsoda). Vagy hát olyannak, amit elvárnának szerintem. Aztán igazából rájöttem, hogy ez egy csapat idegen, hát mi értelme szándékosan jó benyomást tenni rájuk, amikor idővel úgyis kiderül, hogy nem vagyok teljesen százas sok szempontból? Szóval kész, elég volt, ennek nincs értelme, tehát nem szépítettem a dolgokat, nem próbáltam meg beilleszkedni, jobb, ha minél hamarabb megismernek és megtudják, hogy milyen vagyok, később nem lesz meglepetés, meg nem lesz kínos, mert majd oda se akarnak ülni mellém, intézzük el mihamarabb, utáljuk meg egymást, tessék, haters gonna hate, nekem van elég barátom, mindenki más meg mehet a szingularitásba :D Ezen érvek mentén magamat adtam, és a legnagyobb meglepetésemre elfogadtak, befogadtak, azóta duplaannyi közeli barátom van, nagyon jól érzem magam, a szemeszter közben is könnyű ismerkedni, mindenki gyakorlatilag valakinek az ismerőse, a közös gyakok, szemináriumok összehoznak, ilyen könnyű nekem még sosem volt az ismerkedés. :D

Részben az a titka, hogy itt érettebbek vagyunk már, nem ítélünk olyan könnyen, elfogadóbbak vagyunk, kitágul, kinyílik a világ. Részben meg azt tudom tanácsolni, hogy legyél nyitott és add önmagad, mert később is veled "kell" majd együtt élniük. :D

És amúgy meg tényleg, hát én egy icipicit voltam nyitott (azelőtt pl fiúkkal se nagyon beszéltem; mára van 5 fiúbarátom), egyébként meg tök negatívan álltam hozzá, még a barátaim is beismerik, hogy totál fura vagyok (de így kedvelnek), el se akartam menni, és hát nem vagyok egy partyarc sem, nagyrészt a tánctér szélén álltam és a többieknek magyaráztam, hogy ez a mulatósdi mennyire a Rousseau-i szabadságélmény interpretációja. :D Ha még nekem is sikerült barátokat szerezni, akkor BÁRKINEK sikerülhet. Pici nyitottság meg egy leheletnyi bátorság, és ennyi. Az meg, ha pozitív vagy és barátkozós, pluszban jól jöhet, szerintem nem lesz gond itt. :D

Sok sikert az egyetemhez meg a barátkozáshoz, nekem nagyon bejött, remélem, te is élvezed majd! :)

2018. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelo köszönöm szépen a biztató válaszod, sztoriddal tényleg sokat enyhítettel aggodalmamom😊 megfogadom tanácsod és remélem nekem is teljesen könnyedén menni fog😁
2018. aug. 18. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!