Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, nők, ha elmondásotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nők, ha elmondásotok szerint "domináns" férfira vágytok, akkor miért vagytok felháborodva, ha alárendelt féllé váltok a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem ez a kettő kéz a kézben jár, a "dominát" is tudjuk, miért hívják dominának... Mégis mindig nagy a felháborodás a részetekről, ha alárendeltségről beszél ilyenkor valaki. Persze, mert ez így működik. Nyilván az "elnyomás" helytelen kifejezés, de abban nem tudom, mi a felháborító, hogy a férfinak kell a kapcsolatban az "útmutatónak" lennie, és neki kell hordania azt a bizonyos nadrágot. A nőknek erre van igénye, ez van beléjük kódolva, ebben a formában tudnak kiteljesedni a "gyengébbik nemként". Ebben a kifejezésben is benne van a fölé- és alárendeltségi viszony: a gyengébb nem nyilván alárendeli magát az erősebb nemnek.


Vagy mégis hogy képzelitek el? Határozott, domináns férfi kell, de az alárendelt szerepkör meg nem tetszik? Ezt most így hogy? :D


Vagy mostanság már a "gyengébb nem" jelzőt is kikéritek magatoknak, mert sértő? :D



2018. nov. 29. 12:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
8%

11: "Amíg olyan gyenge ember vagy, hogy valaki más elnyomására van szükséged ahhoz, hogy férfinak érezhesd magadat, addig nem fogsz kiegyensúlyozott, normális kapcsolatban élni soha."


Esetleg próbáld már meg értelmezni a beidézett mondatot! Nem a kérdezőnek, hanem a nőknek van erre szüksége.

2018. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
88%

Mert ha azt mondom, hogy domináns férfire vágyom, ezalatt arra gondolok, hogy egy határozott, magabiztos kiállású férfit szeretnék egészséges önbizalommal, aki mellett "védelmezve" érzem magamat.

Amiért te nem érted a dolgot az az, hogy nálad a domináns és az elnyomó szinoníma. Márpedig az elnyomó férfiak általában a domináns férfiak ellentetjei: az elnyomó férfiak azok a komplexusos kis pötsök, akik-révén, hogy a kinti világban nem tudnak érvényesülni, hazamennek és otthon nyomják le a nőt, mert egyedül őt tudják.

2018. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
93%
Hadd dontsek el a nok, ok mit szeretnenek. A gyengebbik nem kifejezes pedig a fizikalis erossegre utal, ami egy intelligens embernek nem mervado, max akkor ha cipekedni kell vagy nehezet emelni. Ez nem teszi a noket eletkeptelenebbekke. En nem szeretnek dominans ferfit, hanem egy szereto, kedveset.
2018. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem ugyanazok mondják, akik felháborodnak. Ennyire, ilyen szinten nem kell általánosítani, hogy egy kalap alá venni mindenkit:)
2018. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
90%
Még nem olvastam végig a kommenteket, csak arra válaszolok, ami a kérdésedben szerepel. Nagyon egyszerű rá a válasz: Mert a kettő nem ugyanazt jelenti!
2018. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%
Kívánok melléd olyan nőt kérdező, aki gond nélkül a sarokba állít! Csak, hogy tud mit jelent a dominancia :)
2018. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert egy férfi határozott, tudja mit akar, vannak céljai, amiket el akar érni az életben, még nem jelenti azt, hogy nem bánhat egyenrangú félként a párjával. Ne keverd össze ezt a két dolgot. Egy határozott férfi (vagy akár nő) egy párkapcsolatban is lehet kompromisszum kész és ha úgy hozza, akkor akár alkalmazkodhat is a másikhoz. Nem minden ennyire fekete-fehér.
2018. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
82%
Nő vagyok, és soha a büdös életbe nem akartam domináns pasit. Nekem már maga ez a szó is egy vészjelző, hogy ha fölbukkan, akkor tudom, hogy ideje menekülőre fogni.
2018. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
33%

Mellettem viszont világ életemben domináns férfiak voltak, mert csak egy határozott, érős, okos férfit tudok velem egyenrangúnak tekinteni. Egy ilyen férfi tud kezelni.

Egy gyenge vagy buta pasit helyből bedarálok.

2018. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
68%

Akar a fene domináns férfit, legalábbis én biztos nem.

Az, hogy adott helyzetben valaki tud domináns lenni, mert erre van szükség, mondjuk egy csapat vezetőjeként vagy egy kiskutya tanításakor vagy csak szimplán olyan helyzetben, ahol mondjuk felmerül egy probléma vagy feladat , de mindenki határozatlan, de egy valaki legalább képes átlátni és irányítani a szituációt - itt jól jön a dominancia, férfinak és nőnek is. Nekem mindkét nemnél imponál az ilyesmi, de ez nem azt jelenti, hogy szeretném, hogy bárki tehetetlen kisgyerekként kezeljen, egy párkapcsolatot meg pláne nem építenék erre.

2018. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!