Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, nők, ha elmondásotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nők, ha elmondásotok szerint "domináns" férfira vágytok, akkor miért vagytok felháborodva, ha alárendelt féllé váltok a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem ez a kettő kéz a kézben jár, a "dominát" is tudjuk, miért hívják dominának... Mégis mindig nagy a felháborodás a részetekről, ha alárendeltségről beszél ilyenkor valaki. Persze, mert ez így működik. Nyilván az "elnyomás" helytelen kifejezés, de abban nem tudom, mi a felháborító, hogy a férfinak kell a kapcsolatban az "útmutatónak" lennie, és neki kell hordania azt a bizonyos nadrágot. A nőknek erre van igénye, ez van beléjük kódolva, ebben a formában tudnak kiteljesedni a "gyengébbik nemként". Ebben a kifejezésben is benne van a fölé- és alárendeltségi viszony: a gyengébb nem nyilván alárendeli magát az erősebb nemnek.


Vagy mégis hogy képzelitek el? Határozott, domináns férfi kell, de az alárendelt szerepkör meg nem tetszik? Ezt most így hogy? :D


Vagy mostanság már a "gyengébb nem" jelzőt is kikéritek magatoknak, mert sértő? :D



2018. nov. 29. 12:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
78%
Ez ugy hulyeseg ahogy van. Akkor en mar nem vagyok no mert nem szeretnek egy elnyomo ferfit? Mert a te fejedben erre vagynak a nok. Kepzeld, hatarozottsagra vagynak nem kiba...szott elnyomasra. Semmi szuksegem arra, hogy helyettem hordja valaki azt a bizonyos nadragot mert megy nekem is. Nincs olyan, (legalabbis az en fejemben az en kapcsolatomban) hogy valaki az utmutato mert egyenlo felek vagyunk, es kozosen hozunk donteseket, nem pedig csak az egyik fel. Hatalmas zavar lehet a fejedben ha te ugy gondolod, hogy mindenno alarendeltsegre vagyik mert ez belenk van kodolva.
2018. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
72%

idióta a kérdés. A fő problémák :


1. A kérdezőnek fogalma sincs róla mi kell egy nőnek.

2. Ennek ellenére kijelenti hogy a nőnek az kell hogy elnyomják, alárendeljék.

3. Nem fogja fel a különbséget a dominancia és a határozottság között (pedig van, nem is kicsi...)

4. Az egész megszólításból, lekezelő hangnemből, és a kötekedő, sértegető kérdésmódból a végén az jön le hogy nőt kb a buszon utazva látott, ott is gyűlöli őket és kb. ledominálandó állatként tekint mindenkire akinek más a neme.


A kérdezőnek nem barátnő kell, hanem egy kutya akit lekezel, semmibe vesz, megmondja neki hogy mit akar és néha megdug.


Nagyon nagy bajok vannak a fejben. Pszichológus talán segíthet. Mondom talán.

2018. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
79%

"mi a felháborító, hogy a férfinak kell a kapcsolatban az "útmutatónak" lennie, "


A legtöbb férfi saját magának sem képes utat mutatni, nem hogy másoknak.

2018. nov. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

A válaszokat végigolvasva leginkább a "Legütősebb trollválasz"-díjas irományokat láttam, egy-két emberkén kívül a többségnek meg sem sikerült értenie a kérdésem lényegét, de arrogánsan támadni, azt tudnak...


Én arra gondoltam, hogy egy nőnek - kimondva vagy kimondatlanul - a szerelem egyik összetevője, hogy a párja domináns legyen. Sokan mondják, hogy a nőkhöz szuggesztív személyiség kell, és ha ezt a pasin megérzik, elgyengülnek és kenyérre lehet őket kenni. Innen pedig a szerelem már karnyújtásnyira van...


A nők a "határozott", "erős", "domináns", "valódi férfienergiákat árasztó" és egyéb jelzőket együtt szokták használni. És mindegyikük előszeretettel hangsúlyozza, hogy a "munkában erősnek kell lennem, de a magánéletben szeretek gyenge nő lenni". Nyilván egy gyenge ember nem tud irányítani, ezért keresnek a férfiban támaszt. És már helyben is vagyunk: meg is van az alá- és fölérendeltségi viszony, amiben a nő és a férfi egyaránt kiteljesedhet, megélheti nemi szerepét, mindenféle feszengés, szerepjátszás nélkül. Nem tudom, ebbe hogy lehet "csicskáztatást" és egyebeket belelátni...

2018. nov. 29. 17:16
 25/30 anonim ***** válasza:
48%
Konkrétan én nem feszengek, nem játszok szerepet és ki tudok teljesedni alá-fölérendeltség nélkül is. Bár az is tény, hogy sosem mondtam olyanokat, amiket a nőkhöz kapcsolódóan idéztél. De kíváncsian várom én is azok válaszát, akik igen.
2018. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
15%

Én csak az ágyba vagyok Dom

Azon kívül teljes mértékben társ

34F

2018. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, h te ebbol a sztoribol csak a felet ertetted meg. Neked a dominancia olyasmit jelent, mint egy fonok-beosztott viszony, mondasz valamit es az ugy tortenik. Amikor viszont a nok dominans ferfira vagynak akkor egy hatarozott, donteskepes, elvhu, bator, ugyes embert ertenek, aki a kapcsolattal jaro feszultsegeket is jol kezeli es jol oldja meg a problemakat. Nem fonokot akarnak hanem egy emberty aki megoldja a problemaikat. Ismerek jo nehany kereszteny "alarendelodo" not. A ferjuk hatalmas munkat vegez, h a nejuk lehessen alarendelodo es szubmissziv es tradicios. Az a ferfi aki csak a levegobe beszel a dominanciarol megrettenne, ha a valosagban is ezt a hatalmas feladatot vallalnia kene. Ez felelosseg, munka, aldozat, amirol a pattogo, nok ellen hoborgokbek lovesuk sincs. A hagyomanyhu konzervativ ferfiaknak kb 20% valojaban az. Ok igazi kincsek.

Ott a hiba nalad, h kihagyod ebbol a szereteted. Nem parancsuralmi alapon, hanem szeretettel, torodessel, gyengedseggel kell vezetni a dominanciara vagyo noket. Neked ez a resz nem megy.

Aztan meg ott a hiba a keszulekben h nem minden no vagyik dominanciara, toluk aztan hiaba kered szamon az alarendelodest.

2018. nov. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

#29 "Az a baj, h te ebbol a sztoribol csak a felet ertetted meg."


Te viszont az enyémből semennyit. Jó, hogy ennyire ismersz. És nem, nem maradt ki a szeretet: attól működik olajozottan ez a viszony. De működik, és a külső szemlélő az ilyet mindig tisztábban látja, mint a kapcsolatban lévő, szerelmes ember. Úgy is írhatnám, hogy a nők, ha szerelmesek, teljesen elvesztik a józan eszüket, míg a férfiak képesek a racionális érzelmekre, ezért tudnak szerelmesen is irányítani - a nő pedig a "háttérországot" biztosítja a kapcsolathoz.

2018. nov. 29. 21:01
 29/30 anonim ***** válasza:
79%
Kivalo. Akkor mi is a gondod? Minek ez az egesz kerdes, ha nalad olajozottan mukodik? Tudod, akiktol ezt az egesz dominancia kerdeskort sikerult megertenem azok olyan vegtelen szeretettel beszeltek a nokrol, amit a te szovegedben nem veltem felfedezni. A tiedben a coki, helyedre! van. Te kioktatsz, nem vezetsz. Itt a gond.
2018. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem kell domináns férfi, honna szedted ezt a baromságot?
2018. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!