Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért félnek az emberek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félnek az emberek az érzéseiktől? Miért gondolkodnak három lépéssel előre?

Figyelt kérdés

Megtelt a hócipőm azzal, hogy mindenki olyan szinten fél a sérülésektől, hogy inkább megfosztja magát attól, amit valójában szeretne. A túlagyalás, a túl előre gondolkodás a jelen, a pillanat, és sok ígéretes kapcsolat halála.


Egyetértetek?



2018. dec. 15. 12:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
40%

"sok ígéretes kapcsolat halála."


Aha.. gondoltál arra esetleg, hogy ezek az emberek nem akarnak SOK kapcsolatot, hanem kb. 1-et, ami mellett kitartanak. Értem én, hogy neked meg az a szempontod, hogy minél több legyen, ezért minden jött-menttől nem riadsz meg, hanem belevágod magad, de az te vagy. Nem lennék meggyőződve arról, hogy mindenki a te példádat kellene kövesse;)

2018. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Bár az is lehet, hogy félreértettem a kérdés, de az agyalás részéről meg az a véleményem, hogy vannak objektív szempontok is, amelyek kizárnak kapcsolatokat és ez teljesen normális.


Az talán nem normális, ha valaki mondvacsinált indokok, kifogások és irreális félelmek miatt szakít meg kapcsolatokat, de ha a reális szempontjaim miatt koptatok le sok embert, az oké.

2018. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az a legdurvább, amikor a másik reményt kelt benned, szerelmet vall, szavakkal dobálózik. Aztán egyszer csak jönnek a kifogások, amik az első pár szexig érdekes módon elő sem jöttek. Jön a szokásos rizsa, hogy nagy a távolság, nagy a korkülönbség, mi lesz öt év múlva, én csak meg akarlak óvni, etc. Ez nagyon durva sebeket tud okozni, mert te komolyan vetted, a másiknak meg csak játék volt.

Nyilván van olyan, hogy a másiknak szimplán nem jössz be, miután megismert,és ezt korrektül tudtodra adja. Csak sajnos ez a ritkább. Szerintem sokan éltek át már ilyet.

2018. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
24%
Igen, sajnos ilyen is van.
2018. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#23 Voltam olyan helyzetben, hogy nagyon kiakasztott az ilyen szavakkal való dobálózás.. habár ez nem tartott évekig a kapcsolatom szerencsére.. nem is engedtem.

Mégis utólag realizálódott bennem az, hogy a szép szavaktól eltekintve elég kétes kapcsolat volt, ami már az elejétől meglátszott, ha jobban belegondolok. Azóta úgy állok hozzá a dolgokhoz, hogy nem a szavak számítanak, és kiszagolom ha nem komoly a dolog, de nem fogok néhány “szeretlek”-nek, vagy kedveskedésnek bedőlni. Viccesnek tartom ezt a “szeretlek” szót, ami úgy viselkedik, mint valami kábító varázsszó és a hatására az emberek komolyan gondolnak mindent:D Nem kéne pusztán ennyin múlnia szerintem.

2018. dec. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!