Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek egy takarítónő és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy takarítónő és egy mérnök között alakulhat ki párkapcsolat?

Figyelt kérdés
Én csak egy szakközépiskolát végeztem, érettségim van, Ő viszont egy magas végzettségű ember. Először nem is mertem neki elmondani mivel foglalkozok, viszont egész jól fogadta. Nagyon kedves és humoros ember. Szerintetek ebből lehet valami?
2018. dec. 15. 15:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

Nekünk anno nem jósoltak nagy jövőt,20 éve ennek,és mégis együtt vagyunk,ő asztalos én gyógypedagógus,gyermekpszichológus.

58N

2018. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen lényegtelen, hogy ki milyen élethelyzetben vagy, hogy ki milyen iskolát végzett, hogy ki milyen munkát végez, hogy kinek milyen a haja színe, hogy kire milyen mentális címkéket aggatnak, mert valójában egyik címke sem te vagy.


Minden mentális címke, ami milyenséget határoz meg. Ilyen-olyan, fekete-fehér, szőke-barna. Nem ezek a mentális címkék határoznak meg téged, ezt csak a tudatlan világ hitette el veled, amibe beleszülettél. Így neveltek születésedtől kezdve.


Lényegi esszenciádnak, ami/aki te belül vagy (amit egyébként szavakkal nem is lehet meghatározni, csak mutatni lehet rá) semmi köze ahhoz, aminek te most gondolod magad és amilyennek a világ láttat téged. Ezeknek: takarítónő, diplomás, barna hajú, fehér bőrű, néger, okos, buta, irigy, büszke...stb Ezek nem lényeges dolgok, csak azért vannak, hogy érdekessé tegyék a játékot. De csak a játék részei.

Ne hidd azt, hogy te a játék vagy. Te csak a játékos vagy, aki a játékot játssza. Ha ezt képes vagy felismerni, utána soha semmilyen problémád nem lesz már az életben, mert felismered, hogy ami a játékban fontos, az a játékon kívül nem az. Te pedig a játékon kívülről származol, nem a játékból.

2018. dec. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
29%
Hogy a fenébe ne lehetne, sőt... Ő számára a te személyiséged és tulajdonságaid a vonzóak és érdekesek, amik miatt csodál.
2018. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%
Lehet, nekünk férfiaknak ellentétben a nőkkel, nem az a fontos, hogy kinek milyen munkája, papírja van, lehessen vele beszélgetni, legyen egy alap műveltsége, ne csak arra legyen igénye, hogy megnézi a való világot, meg az éjjel nappal Budapestet.
2018. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező! Neked is van iskolád, érettségizett vagy. Ha 8 általánossal lennél azt mondanám nem. Az érettségire bármikor rá lehet tenni egy felsőfokút. Nincs köztetek olyan nagy szint különbség. Az meg hogy éppen milyen munkát végzel lényegtelen. (Hm.egy ismerősöm meg 8 ált.-tal irodista.)
2018. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%

"Lehet, nekünk férfiaknak ellentétben a nőkkel, nem az a fontos, hogy kinek milyen munkája, papírja van, lehessen vele beszélgetni, legyen egy alap műveltsége, ne csak arra legyen igénye, hogy megnézi a való világot, meg az éjjel nappal Budapestet."


Engem bezzeg lepontoztak ezért a válaszért. Szomorú világ. :D

2018. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
27%

Lehet. Én is takarítónő vagyok, igaz külföldön és diplomával. :D

Mindig olyan férfiakkal kerültem kapcsolatba, akik nálam alacsonyabb végzettségűek voltak. És mindig csodáltam őket. Ilyen meg olyan tulajdonságaikért. Nem az iskolai bizonyítványukért.

2018. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 3.14159265357989 ***** válasza:
29%

Hát figyelj, ha alakul köztetek valami, akkor valamivel biztos megfogtad, tuti van valami plusz, amit lát benned, de a többi nőben nem. Ha ti jól érzitek magatokat együtt, ha el tudtok beszélgetni, ha vonzódtok egymáshoz, akkor miért ne lehetne? :D Én nem mondom, hogy működni fog, de működhet, ha passzoltok és tesztek is érte (de ez meg minden párkapcsolathoz kell, ugye, végzettségtől függetlenül).

Amúgy szerintem aránylag kevés pasinak vannak olyan kritériumai, hogy "diploma nélküli nővel szóba sem állok", tehát én a helyedben nem aggódnék emiatt. :)

Én személy szerint lehetőleg majd olyan partnert szeretnék magam mellé, akinek magasabb a végzettsége (amúgy lány vagyok), mert nekem is az lesz, és mert azt tapasztaltam, hogy a tanultabb emberek között több az intelligens, és velük jobban is kijövök (persze tudom, nem ettől függ az intelligencia csak és kizárólag, és bőven láttam ellenpéldát is, kezdetnek édesapámat). De neki lehet, hogy más a szempontrendszere, vagy az is lehet, hogy kimagaslóan értelmes, vagy vicces, szórakoztató vagy, vagy csak egy húron pendültök, vagy egyszerűen csak jól érzi magát veled, és sokszor ez is bőven elég. :) Szerintem sem konkrétan a végzettségen múlik.

Ha téged hosszútávon nem zavarna ez az egy db papírból álló különbség, akkor tényleg simán! :D Viszont ha feszélyez, zavar, nem tetszik, rossz érzés (és közben nem érezteti veled ezt a különbséget! ha igen, akkor azért gáz van), akkor magad miatt simán végezhetsz egy OKJ-t, vagy beiratkozhatsz még tanulni, fiatal vagy. :) De ami fontos: ne azért tedd, mert ő akarja/hogy neki imponálj, hanem azért, mert ezt szeretnéd vagy esetleg nem érzed magad e nélkül teljesnek.

Sok sikert, én szurkolok!:)

2018. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes itt a pontozás: azt is lepontozzák, aki szerint lehet, és azt is, aki szerint nem.

Megjegyzem, hogy nem aszerint kell pontozni, hogy egyetértünk-e vele, vagy sem, hanem hogy a kérdést tekintve hasznos-e a válasz.


Amúgy meg elképzelhető.

Amikor még nem tudta, hogy mivel foglalkozol, pozitívan állt hozzá. Elmondásod szerint most is pozitívan áll hozzá.


Ami gond lehet, hogy itt te vagy a bizonytalan tényező, és most gyakorin, aztán meg ki tudja, hol keresel megerősítést. Egy ideig lehet ezt játszani, de aztán... És nem azért, mert akkora különbség van köztetek. Ha ugyanezt játszanád egy másik takarító foglalkozású emberrel, akkor is ez lenne.


Az a kérdés, hogy ti ketten jól érzitek magatokat egymással, vagy nem.


Ha a férfi van magasabb szinten egzisztenciális szempontból valamennyivel, akkor az okés. Nem árultál zsákbamacskát... felnőttek vagytok, hát ne viselkedj gyerekként.

2018. dec. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!