Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Utálom, ha beleszólnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utálom, ha beleszólnak az életembe és belepofátlankodnak a dolgaimba. Lesz így valaha párom?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom elviselni, ha valaki az én dolgaimmal van elfoglalva. Nem arról van szó, hogy nem tudok alkalmazkodni, vagy nem tudok kompromisszumot kötni és nem figyelek a másikra. A kapcsolatunkat érintő témákban (pl. mennyit vagyunk együtt, mit és hogyan csinálunk stb) figyelmes vagyok, de nagyon ki tudok bukni, mikor valaki "beleugat" abba, hogy hogy kezelem a barátságaimat, kivel vagyok jóban, mivel töltöm a szabadidőm, mit tanulok, mit dolgozok, stb. Úgy érzem, normális felnőtt ember vagyok, aki el tudja dönteni, hogy mit miért csinál és tud helyesen cselekedni és nem szereti, ha kiveszik a kezéből a munkát.


Ilyenekre kell gondolni, hogy:

-a párom megmondja, hogy nem jó ötlet ellenkező neműekkel barátkoznom

-számonkér az exeimről és pofákat vág, ha azt mondom, volt már egyéjszakásom

-beleszól a diétámba és abba, mikor kellene edzenem

-ha fennmaradok tanulni, el akar küldeni aludni

-nem érti, miért ezt tanulom és miért akarok még tanulni

-nem engedi úgy rendezni a kiadásaimat a saját pénzemből, ahogy én akarom, beleszól, hogy az minek

-beleszól abba, miért nem kelek korán és miért maradok fenn inkább este



Nem ugyanaz a személy egyébként, most épp nincs is párom. De ezek megtörtént dolgok és rendszerint az követte őket, hogy elküldtem a fenébe egy idő után, hogy köszönöm, nem vagyok kisgyerek, meg tudom oldani és el tudom dönteni. És egy idő után elegem lett ebből a "pushingból" és okoskodásból és leléptem, mert gyűlölöm, ha gyereknek néznek és véleményt mondanak anélkül, hogy kértem. Én elégedett vagyok azzal, amit elértem, jónak és működőképesnek látom az életemet és semmi szükségem egy mentorra. Én sem szólok bele senkinek a dolgaiba, amíg köztünk minden rendben van és egy irányba tartunk. Semmi közöm ahhoz, milyen súllyal edz vagy mit eszik vagy mikor veszik össze és min, milyen nemű barátjával vagy hogy mire költi a pénzét. Kell nekem így is és nem származik belőle károm a kapcsolatban? Akkor csinálja. Ha nem kell, akkor meg szakítok vagy nem folytatom az ismerkedést, ha nem jön be, amit csinál.


Nem vagyok alkoholista, sem szerencsejáték függő, sem prostituált, sem ingyenélő, sem csaló. Nem kockáztatom és nem rontom el az életemet. Semmi szükségem egy pótszülőre.


2019. jan. 14. 12:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Akkor már csak infóhiányt tudok elképzelni vagy félreértést. Ezt értsd úgy, hogy a "felvételi" időszakban vagy kevés az infótok egymásról vagy valaki félreinformálja a másikat. Pl ez amit leírtál, nálam nem összeegyeztethető egy komoly kapcsolat jellegével. Így nem is szólnék bele semmibe, csak tudomásul veszem, hogy nem egymást keressük (nem szeretek tojáshéjon járkálni). Más fajta kapcsolatban rendben van, ott eleve minden mindegy szinte a másik félnek, hét 2-3 szor egy-egy órára minden hülyeséget el lehet viselni.

32/f

2019. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Számomra nem az jelenti a komoly kapcsolatot, hogy a másik belemászik az életem azon részébe, ami mellette is nélküle fog működni és előtte is nélküle működött. Ha szükségem van támogatásra vagy a kapcsolatunkat érinti a kérdés (pl. elmegyek hosszabb időre nélküle vagy stresszes és fáradt vagyok és esetleg rajta csattan ez és emiatt szól - ezeket meg lehet és meg kell beszélni), akkor nyilván van létjogosultsága ennek. Ha a téma az életmódtanácsadásra vagy a megváltoztatásomra irányul, akkor nem. Nekem senki sem parancsolhat egy kapcsolatban, legfeljebb csak kérhet.
2019. jan. 14. 13:53
 13/20 anonim ***** válasza:

A lényeg az, ha neked ez ennyire fontos és nem kell minden áron kapcsolat, akkor eleve így ismerkedj, ne sajnáld az időt, hogy a szempontjaidat megoszd a másikkal, minden bizonnyal akad olyan, akivel ezt össze tudod majd egyeztetni.

32/f

2019. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túltoltad a leírást, de úgy alapvetően nem kérsz semmi különlegeset. Nálunk ez simán megvan párommal, és exemmel sem volt másképp, együtt élés során se. Én mindig meghagytam a másik szabadságát és viszont, és maximális bizalmat szavaztam, amíg nem szolgált rá az ellenkezőjére. Páromnak van saját időigényes hobbija, ahogy nekem is, egyikünk sem bánja, támogatjuk benne.


De ezt nem kell ilyen agresszívan megfogalmaznod, elég annyit mondani, hogy szükséged van saját térre, szabadságra. Ebben benne vannak ezek.

2019. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Amit itt ránk zúdítottál a kérdésedben ok nélkül - mert ugye kapcsolatod sincs most épp, vagyis csak úgy felpörgetted saját magadat egy olyan problémán ami épp nem is aktuális- az azért elég árulkodó. Haragszol az egész világra vagy mi? Ha valaki szeret és "beleszól" az életedbe (értsd próbál segíteni olyan dologban amit esetleg más oldalról próbál megvilágítani) az nem biztos, hogy rossz szándékból teszi vagy, hogy Téged hülyének néz. Szimplán beszélget, mond valamit amiről tudtok beszélni esetleg el lehet utasítani stb. nem muszáj rögtön kinyírni mert szólni mert. A párkapcsolat az kompromisszum. Persze ez nem abban nyilvánul meg, hogy ne vajas kenyeret egyél de akár ezt is meg lehet beszélni. De ha Te mindent támadásnak vélsz akkor Te nem vagy elég érett kapcsolatra esetleg nem szocializálódtál elvárhatóan stb. Két ember között sosem lesz abszolút egyetértés mindig mindenben, ez nonszensz. Veled akkor viszont miről lehet beszélni?

Igen vannak olyan típusú emberek akik csak a saját nézetüket ismerik el és mindig mindent meg akarnak mondani de nem ezekkel kell ismerkedni. Ha meg valakinek normálisan van egy véleménye akár a kajádról az miért ne mondhatná normális hangnemben el? Egy pár az jó esetben beszélget egymással mindenről. Úgy ismerik meg egymás nézeteit, hogy megosztják egymással. De látom veled ez nehéz.

Szerintem ne erőltesd Te még a kapcsolatot.

2019. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hát ha valaki azt mondja, hogy "de ez szar" meg "ennek aztán sok értelme van, éhen fogsz vele halni" meg "férfi és nő között nincs barátság" meg hasonlók, akkor ne csodálkozzon, hogy repül.
2019. jan. 14. 14:56
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem az exem csinálta azt, hogy mondogatta, hogy tanulnod kéne... én meg megelégeltem jó pár ilyen mondat után és elmagyaráztam, hogy ő ebbe ne szóljon bele mivel jól tanulok és ösztöndíjat is kapok és csak tudom már, hogy tudok tanulni (hozzá tenném esti tanulós vagyok, nem napközben és a világért sem akarta megérteni...) de utána már nem szólt bele.

Rég rossz ha valaki meg akar változtatni, de ha elmagyarázod neked ez miért jó általában megértik :)

2019. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egy kis pukkancs vagy kerdezo. Ez a baj. Alapbol nem volna nagy baj a vagyaiddal, de a dacossagod miatt megsem leszel szimpatikus. A ferfi-no baratsag kerdeseben pedig raadasul meg tevedsz is. Nagyon sok megcsalas fejlodott mar ki "barati kavezasokbol". Az, hogy te errol meg beszelni se vagy hajlando, nem erdekelnek uj informaciok, mas nezopontok vegtelen onteltsegre es szuklatokorusegre vall.
2019. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Bocs, de milyen ember az, aki le akar beszélni a barátaimról a nemük miatt? Mi a f...om köze van hozzá, minek okoskodik meg pofázik bele, ha fogalma sincs róla, milyenek ezek a barátságok, nem is ismeri őket és fingja sincs róla, hogy mennyire szigorú keretet tartok a barátaimmal és mennyire vegytiszta barátság van köztünk, amiben egy csók vagy egy egymás ölébe ülés soha meg nem történt? Elmehet a jó k...a anyjába az ilyen, akkor is, ha pukkancs vagyok. Semmi köze ahhoz, hogy kikkel barátkozom, ha csak ugatni tud.
2019. jan. 14. 17:30
 20/20 anonim ***** válasza:

Igazad van. Az ilyen pasi mind kuka. Én is egyedülálló vagyok, mert én meg nem találok olyat aki ne akarna rám telepedni, időmmel elszámoltatni stb. Szörnyen nyomulnak már az elején. Én meg pár randi után menekülök mindegyik elől 😁

Inkább van egy két jó haverom/barátom, akikkel néha szexelünk is, de nem kell egy "párkapcsolat" nyűgjeit elviselnem.


28 N

2019. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!