Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban szempont a nő családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban szempont a nő családi háttere?

Figyelt kérdés

Tehát hogy sokan nem jönnének össze olyan nővel, akinek a szülei elváltak, ahlkoholisták, vagy csak simán bántalmazók.

Egy exem konkrétan emiatt szakított velem, hogy nincs rendben a családi hátterem, és nyilván inkompetens szülők nem tudnak egészséges lelkű gyereket nevelni, a beteg lelkű gyerekből meg beteg felnőtt lesz, és ő nem fogja megvárni, ameddig ezek a dolgok jelentkezni kezdenek.

(Mindezt úgy, hogy állítólag az ő apja gyilkosságért ült. Persze ezt én se tudtam előre)


2019. jan. 24. 13:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Nő vagyok, de nekem fontos. Nálunk normális családi állapotok vannak, és szeretném, hogy majd a gyerekemnek is az legyen. Normális nagyszulokkel, családi programokkal.
2019. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szempont persze. Nyilván nehéz ezekből a dolgokból kinőni. De mindig azt kell nézni, hogy jelenleg milyen a másik. Az ember változik, idővel rendbe teszi magában a gyerekkori családi dolgokat és elhagyja a tanult rossz példákat. Nekem sem volt éppen pozitív családi hátterem, magamon is látom ennek a hatásait. De pont ezért igyekszem nagyon sokat változtatni ezeken. Volt néhány kapcsolatom, ahol ezek még gondot okoztak mert nem volt éppen egészséges lelki világom a szeret meg figyelemhiányból adódóan. De mivel láttam, hogy ez nem lesz így jó sokat változtam és mára szinte teljesen kitörtem ebből. Ezért nekem is nyilván rosszul esne, ha valaki emiatt hagyna el, mert már semmi hatása nincsen rám. Én tényleg annak a híve vagyok, hogy a párunk mostani állapotát kell nézni. Hatalmas baromságnak tartom ha valaki emiatt szakít hogyha amúgy semmilyen jel nincsen, hogy a párjára hatással lenne a családi háttér.

Szóval igen, számít mert van hatása az emberre. De ha sikerült ebből kitörnie a másiknak és továbblépni akkor baromság emiatt szakítani.

2019. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
Nekem fontos. Normális családban nevelkedtem, a szüleim vendégszerető emberek, így jól esne, ha majd olyan nő mellett állapodnék meg, ahol egyben van a család és szívesen fogadnak/látnak engem is. 31F
2019. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Naná hogy szempont! Ha már választhatok, akkor nekem fontos hogy milyen "csomagot" hoz a nő. Tudom, a férfiak többsége bevállal bármit csak hogy ne legyen egyedül, a szemetebb része meg kihasználja a lányokat.

Én mindig is olyanokkal voltam, amilyen én vagyok. Nekem ez az alkesz após, lezűllött család sosem volt minta.

2019. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Inkább a szülővel való kapcsolatát nézem, mint a szüleit. Arról nem tehet a gyerek, ha a szülő alkesz vagy gyilkos. Neki választása, hogy ezt az utat nem járja, így elhatárolódik tőlük, amennyiben gyilkosok és alkoholisták maradnak. Ha gyűlöli ugyan a gyilkosokat és alkoholistákat, de megalkuszik velük és lefekszik nekik, mert az érdeke, kényelme, félelme így diktálja, az a szememben rosszabb a gyilkosnál vagy az alkoholistánál és nagyobb vörös zászló, minthogy honnan jön és hova tart.

32/f

2019. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez bonyolult és emberfüggő. Valaki azt vallja, valaki meg ezt.

Az ismeretségi körömben nagyon sok példával találkoztam: volt olyan, ahol a srác csonka családban nevelkedett, volt egy féltestvére és azóta irigylésre méltó családja van és ők a mindenei, büszke rájuk, remek apa. Olyan amilyet ő is szeretett vola.

Viszont van olyan ismerősöm is, aki normális családban nevelkedett, a párja is, viszont a pasas nem akar hallani házasságról. Született nekik baba, már 3 éves, de eljegyezni sem áll szándékában a lányt, aki viszont meg szeretné. Közben a lány a pasi szüleivel is olyannyira összeveszett, hogy nem látogathatják meg az unokát, csak akkor láthatják, ha a csajó elviszi hozzájuk, de a gyerek nem is maradhat a nagyszülőkkel az anyja jelenléte nélkül...

Nem mindig szabad ebből kiindulni, hogy kinek mi a családi háttere. Sosem tudhatjuk, hogy mi mit fogunk kihozni, vagy hogy milyen irányban fog haladni a saját családi életünk. Nyilván a nevelés és a látottak befolyásolják a gyereket, de közel sem biztos, hogy ez negatív irányt vesz felnőttkorában és ő is ugyanilyen lesz, vagy épp az ellenkezője, hogy nem fogja megengedni azt, hogy az ő gyerekei is ilyen életet éljenek, mint amilyet ő tapasztalt.

2019. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

IGEN!


És egyre fiatalabban előjön! Sok fősulis srác is nézi, hogy a diploma után könnyebb legyen és ehhez sokkal jobb eszköz egy gazdag, befolyásos család lánya, mint egy melós családé.

Én meg azért kerülöm a problémás családok lányait, mert nincs szükségem arra, hogy tőlem kérjen pénzt a drogos öccsének, vagy, hogy jó pofiznom kelljen az alkesz faterjával.

Ráadásul sok lány csak menekülési eszközként tekint a pasira, de hálátlan módon, azaz nem becsüli meg magát, hanem lelép a srác mellől, ha jön egy jobb.

Én

2019. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Nekem ez azért nehéz, mert egy nagyon elmebajos családból jövök, viszont abba a szűk rétegbe tartozom akik nem beleesnek a szüleik hibájába, hanem tanulnak belőle. Viszont sokan félnek, hogy én is olyan leszek mint ők, ez pedig sokakat elrettent. F
2019. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az ismerosodnek van igazsag alapja amit mondd de a vegso konkluzioja vegtelenul ostoba. Mert ott nem all meg a dolog hogy ki honnan jott, hanem hogy ki hogy tanulta meg kezelni megismernie onmagat es az esetleges serelmeit feldolgozni. Az ismerosod ilyen ertelemben onmagat vagja el a sajat “mintaja” elott mert a felfogasa nem kompatibilis az elvarasaival. Ez pedig beszukultseget jelent, mely kerdesesse teszi hogy minden rendben van/volt-e otthon ha ilyen szintu a berogzodese... Es nem, az nem garancia hogy aszulei nem valtak el. Leginkabb az a fontos kerdes hogy HOGYAN gondolkoznak a szulok oda haza es ezaltal o is... szoval oncsapdaba esett. Szerintem! Mas esetben igen, sokat sejtet ki honnan jott, de ahol egyutt vannak a szulok ott meg melyebb elemzes szukseges mert legalabb olyan mely es durva serulesek lehetnek a felszin alatt mint azoknal akiknek elvaltak pl a szulei.
2019. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos lélektani szempontból fontos. Egy elhanyagoló mérgező nő nem gondoskodik megfelelően a gyermekével, és sajnos a kisgyerek ezt tanulja meg, tehát ő maga is elhanyagoló szülő lesz. A tanult magatartásformákon nagyon nehéz túladni, sok éves terápia szükséges hozzá. Persze nem lehetetlen, és kivételek mindig vannak, ugye, de a pszichológia igen komoly tudomány.
2019. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!