Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban szempont a nő családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban szempont a nő családi háttere?

Figyelt kérdés

Tehát hogy sokan nem jönnének össze olyan nővel, akinek a szülei elváltak, ahlkoholisták, vagy csak simán bántalmazók.

Egy exem konkrétan emiatt szakított velem, hogy nincs rendben a családi hátterem, és nyilván inkompetens szülők nem tudnak egészséges lelkű gyereket nevelni, a beteg lelkű gyerekből meg beteg felnőtt lesz, és ő nem fogja megvárni, ameddig ezek a dolgok jelentkezni kezdenek.

(Mindezt úgy, hogy állítólag az ő apja gyilkosságért ült. Persze ezt én se tudtam előre)


2019. jan. 24. 13:59
1 2
 11/17 Izabella220 ***** válasza:
Ez a réteg mindig is meg lesz, akik csak a külső dolgokra hagyatkoznak.Ez kb olyan közhely mint amikor azt mondjuk nem számít a külső,csak a belső.Hiába vagy szép,okos,kedves.Ha a háttered zűrös csak annyit látnak ez xy lánya,dilis az anyja,alkesz az apja.Tisztelet a kívételnek,az ilyen embert kevesen akarnak közelebbről megismerni.
2019. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Rockarc ***** válasza:
58%

Rossz tapasztalat. A felesegem problemas csaladbol szarmazott, bar ugy nezett ki, hogy tul tud lepni rajta, de a vegen egy kicsit kulturaltabb formaban, ugyanaz lett az eredmeny, mint a szuleinel. 2 gyerek banja. Korabban azt mondtam volna, hogy hulyeseg, de most rendesen elbizonytalanodtam ebben a kerdesben.


42F

2019. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Nőként mondom, sokat számít a háttér, viszont tökéletrs család nem létezik. Minden gyerek sérül valahogyan, mire felnő, mert ez ezzel jár. A baba sem tanul meg járni esés, és térdsérülés nélkül.

Az értékrend a fontos, amit otthonról, az otthoni tapasztalatok által tanulunk. Rossz környezetből is születhet empatikus, családcentrikus feleség, és tökéletes látszatcsaládból is jöhet egoista, nárcisztikus, soha fel nem növő férj.

Nekem is mondták már, hogy túl problémás a hátterem. Végül mégsem szakítottunk. Főleg, mert ő sem tökèletes, hajjaj, de még mennyire, hogy nem az, én mégis szeretem, és elfogadom őt. Önmagában a háttér, ha a pár egyébként jól funkcionál és szereti egymást, nem lehet válóok. Ha azonban az ember sérült, kötődési problémás, vagy bármi hasonló, akkor érthető, ha nem a legalkalmasabb családalapításra.

2019. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
13-as! Fejtsd ki lécci, mit jelent nálad, hogy minden gyerek sérül. Te ezt honnan tudod? Kompetens személy vagy? Évtizedes tanulmányokat folytattál minden családnál? Vagy csak közhelyes hülyeségeket irogatsz, amiért te nem vagy tökéletes? Az én gyerekem EGYSZERSEM esett el, míg járni tanult, pláne nem fájdalmasan. Amúgy látszik a kommenredből, hogy a fizikai fájdalom és a lelki sérülés nálad egy és ugyanaz. Sajnos ez van, amikor alacsony a pszichológiai kultúra a családban.
2019. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

Én is egyetértek azzal, hogy minden gyerek sérül. Egy szülő sem tökéletes, valahol mindenki elrontja még ha szar is ezt hallani.

Most kezdetnek eszembe jutott a szex és párkapcsolat téma. Ha tiltja tőle megsebezheti vele a gyereket. Ha éreztetni, hogy mondjuk a szüzessége elvesztése után már kevésbé értékes. Vagy ha túlságosan lazán kezeli ezt. Ha tiltja a korai párkapcsolattól megsebezheti, ha hagyja, hogy bárkivel összejöjjön szintén. Ha szidja a gyereke párját hibázhat, ha inkább összeszorított foggal magában tartja azzal is. Ezer meg egy helyen elcsúszhat a dolog, lehetetlen nem hibázni. Én eddig akárhány embert ismertem meg közelebbről, vagy akárhány gyermekes párt látok mindig van valami, amit a szülő nem jól csinált. Minden olyan ismerősömnél, ahol beleláttam a gyermekkori dolgaiba és ezek hatásába kiderült, hogy igen is vannak sérelmek és sebzések amiket a szülő okozott. Ez nem jelenti azt, hogy valaki rossz szülő. De senki nem tud tökéletesen felnevelni egy gyereket.

2019. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%

#14:

A gyereked egyszer sem esett el, ergo nem tanult meg esni. Túlféltetted. Talán azt sem tudja, hogy ő is el tud esni. (Átvitt értelemben írom.)

Állítod, hohy te MINDIG, minden helyzetben tökéletesen reagálsz? Már az itteni kommented is tele van indulattal...


Önismeret. Hasznos tudomány. A tökéletes pedig nem létezik. Sem szülőben, sem gyerekben. Ha téged ez a gondolat ennyire frusztrál, az engem igazol.

Bocs.

2019. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kinek mi a normalis! Volt olyan palim ahol az en csaladom semmi nem volt az ovehez kepest! Es volt olyan is ahol mar egy kisebb szovaltasunkat Anyammal, mar kiabalva mondta hogy fejezzuk be, pedig mi csak beszelgettunk! Hozzatennem ennek a gyereknek a csaladja papiron “mintacsalad” a valosagban pedig megutott es vert volna tovabb az apja ha nem rugdosom le Magamrol egy alkalommal!

UGYH KINEK MI A NORMALIS! 😂


Papiron az en csaladomban Anyam es Apam 30 eve boldog hazasok, Testverem is nemrgiben hazasodott negyen vagyunk negy fele igy nehez egymast elviselni ha egyutt a csalad de kitartunk a masik mellett, es nem itelkezunk senki csaladja felett sem....! Sokan ezt elfelejtik es azt hiszik minden szep es jo az idok vegezeteig es sosincs benne vita vagy nehezseg.....

2019. jan. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!