Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért tárgyiasítják a társkere...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tárgyiasítják a társkeresést, mintha tárgyak lennénk?

Figyelt kérdés
Miért jó az, ha a társkeresést tárgyi szintre gyalulják le? Több olyan válaszokat látok, mintha a társkeresés olyan lenne, mint egy autóvásárlás és képesek hierarchizálni ferrari vagy opel szintekkel másokat összehasonlítani, de nem úgy látom, mintha felháborodnának ezen. Emberek vagyunk nem holmi árucikkek. A barátságok se úgy kezdődnek, mintha egy tévét vásárolnék magamnak.
2019. jan. 30. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Mert már olyan régóta csinálják, hogy nem is az embert látják mögötte...
2019. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de pont a tárgyiasítás gerjeszti azt a folyamatot.
2019. jan. 30. 18:50
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Az autós hasonlatot már én is emlitettem egy válaszban.

Sokan, sorolják az elvárásaikat, mint egy autóvásárlásnál.

Érzelmek, érzések meg sehol. Számomra nagyon furcsa hozzá állás.

2019. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom a miértre a választ, de nemrég volt egy kérdés ahol "top nők" és "selejtek" voltak említve.. Nos az ilyen, nem is talál párt.
2019. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

Mert tényleg 1:1 olyan, mint a kocsi vásárlása!


Szín, évjárat, megtett kilométer, hány tulaja volt, hogy és mire használták, hiteles-e, fogyasztása, fenntartási költségek, állapot, ...

2019. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
41% Anyudnál is ezek voltak a szempontok?
2019. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Félreértetted a hasonlatot, de nagyon. Ay ugyanis pont arról szólt, hogy ha akarsz valamit, akkor fel is kell tudnod mutatni valamit cserébe. Te targyiasitod a nőket azáltal,hogy elvárod tőlük, hogy dobják oda magukat neked, anélkül, hogy neked bármit fel kellene mutatnod azon kívül, hogy "vágyaid és igényeid" vannak.
2019. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem az én autós hasonlatom volt, és nem értetted meg a lényeget.

Másrészt pont itt szokta valaki hetente a szexpiaci értéket forszírozni, miszerint 23 lejár a nők szavatossága, bezzeg a férfiak...

Itt szokás ez a 10/× skálát is macerálni.


Egyébként pedig de, a párkapcsolat is kicsit marketing, kicsit piac, ahol van kínálat és kereslet, és azt kapod, amiért fel tudsz mutatni valamit.

Pont azért, amit ott is írtam: mindenki a legjobb lehetőséget keresi.

Ha te sose leszel a legjobb lehetősége annak, aki neked tetszik, akkor nem lesz párod.


Egyébként itt és most őszintén leírom azt is, hogy ha sikeres akarsz lenni a csajozásban, akkor ne PUA mestert keress, hanem marketinget tanulj. Elsősorban hideghívást, értékesítèsi technikákat.

Pont a hasonlóság miatt.

Odamész, szia, megiszunk egy kàvét? Kösz, nem, viszlát.

Ehelyett menj oda, és add el magad. Keltsd fel az igényt, és elégítsd ki. Előbb mutasd meg, hogy miért vagy te az a pasi, akivel érdemes ismerkedni, aztán hívd el randira.

Vagy ott a hideghívás. Call center, mond valamit? Nap végére kell 15-20 ügyfél, akivel sikeres volt az eladás, meghívás, vagy bármi. Ez úgy jön össze, hogy nem dobod be a törcsit 5 hívás után. Van, hogy 4 órán át semmi, aztán 20 perc alatt 5 összejön simán.

Itt meg megy a sírás, hogy 3 csajnál próbálkozott 5 év alatt, inkább feladja. Ember, ismerek olyan "alfahímet", aki egy este 10-20 nőt szólít meg, mire egy hajlandó ismerkedni vele. És őt csak az érdekli, hogy egy megint összejött a buli vègére, és nem is érdekli, hogy mennyi nem.

Mondjuk nem is zokog a sarokban az első nem után, és nem gerjed haragra, egyszerűen tojik rá, és megy tovább.

Nem véletlenül a legjobb értékesítő, akit ismerek. A sivatagban eladja a homokot. (Nem néz ki jól, inkább átlagos, úgyhogy ne fogjuk erre, köszi.)


A marha nagy önérzet meg addig tart, amíg rólad van szó. Téged így kell szeretni, így kell elfogadni, mindenki egyenlően értékes. De azért te se a fogatlan 120 kilós Rozit szólítod le, hiába vigyorog rád. Téged is érdekel, hogy milyen a karosszéria, az évjárat, hàny tulaja volt. Ugyebár...


Úgyhogy hagyjuk ezt a romantikus sallangot. Te is pont azért szenvedsz, mert a saját értèked nem tudod belőni. Aki neked tetszik, az tojik rád, akinek te tetszel, attól neked lesz hànyingered.

Kiírhatod ezerszer egy nap, akkor se lesz több esélyed a jó csajoknál.

2019. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Én nem vagyok ilyen komformista állat, mint te. Nyomod a lelketlen pszichopátiás szöveged, de nem gondolsz bele abba, hogy az ember ennél sokkal összetetebb lény. Az ilyen gondolkozású férfiak miatt, mint te van igény sekélyes felszínes nőkre és a ti felszínes gondolkozásotok termeli ki őket. Ilyenek miatt nincs meg az emberséges baloldali gondolkozás aminek lennie kéne. Ti csak gerjesztitek a hierarchiát a tárgyiasítást, a frusztráltságot és a nemi sztereotípiákat. Azt mondom erre, hogy az ember önmagában igenis értékes és nem kellenek az ilyen marketinges kapitalista süketelések amiről beszélsz!
2019. jan. 30. 22:21
 10/12 A kérdező kommentje:
Az se normális aki úgy gondolkozik, hogy fel kell mutatni valamit. Mi a f...t kéne felmutatnom a középsőujjamon kívűl? Nem normális idióta barom az aki cserekereskedelemmel hasonlítja össze a párkeresést, erre nem tudok jobbat mondani. Egy igazi proliság. Amúgy az elvárásokat se tartom helyesnek, mivel ha megtetszik valaki nem azért tetszik meg, mert átment a kis listámon, hanem mert tetszik és szeretek vele lenni. Ezeken kìvűl mit kéne elvárni? Elvárási lista is egy orbitális idiotiuzmus.
2019. jan. 30. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!