Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiatal férfiként mit tegyek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal férfiként mit tegyek, ha nem találom a jövőbeli páromat? Érjem be azzal, aki van?

Figyelt kérdés

Én mindig úgy éreztem, hogy csak akkor érdemes valakivel járni, ha azt el tudnám képzelni hosszú távon is. Eszerint éltem eddig. Az eredmény: nulla hosszú távú kapcsolatom volt. Tudom, hogy mit keresek: olyan lányt, aki olyan, mintha mindig ismertem volna, aki egyben legjobb barátként is funkcionál, akit el tudok képzelni a gyerekem anyjaként. Egy ilyen volt, de akkor még túl éretlen voltam hozzá, és azóta milliószorosan bánom, hogy elengedtem. A gond az, hogy viszont azóta ilyet nem találok. Viszont az se működik hosszú távon, hogy elfojtom a szexuális energiáimat, mert abból mindenféle bajaim lesznek, ez már most elég jól látszik. Akkor mit tegyek, éljem ki magam rövid távú kapcsolatokban? És ha az nem elégít ki? Szoktam pl. Jordan Peterson professzor tanácsait hallgatni, aki azt javasolja, hogy kerüljük az alkalmi szexet és olyat keressünk, akivel vannak közös érdeklődési pontok, közösen szeretünk dolgokat csinálni, közel vagyunk lelkileg, el tudjuk egymást képzelni jövőbeli szülőkként, ÉS vonzódunk egymáshoz fizikailag is, de egy szót se ejt arról, hogy ezt mennyire nehéz megtalálni, hiszen a legtöbb normális lány 20-30 között már foglalt. És ha sosem találok ilyet? De tegyük fel, hogy nem "sosem", csak öt évig, amíg harminc nem leszek. Akkor abban az öt évben mit csináljak, talán prostizzak? Úgy beszél erről, mintha automatikusan meg lehetne találni egy ilyen ideális partnert és nem az lenne, hogy bármelyik lányt kinézem, annak garantáltan nem én kellek, vagy már van pasija. Ehhez akkora mázli kell, ami egyszer-kétszer adódik az életben. Mi van, ha ez a lehetőség nem érkezik meg? Akkor mit csináljak? Én 26 évesen már nyitott lennék egy komoly kapcsolatra, közösen eltervezett jövővel, de erre egy hozzám passzoló, számomra vonzó és hozzám vonzódó lányt találni hihetetlenül nehéz. Hiszen már az is épp elég nehéz, hogy velem azonos nemű jó barátot találjak, nemhogy olyan lányt, akivel jól kijövünk ÉS még vonzódunk is egymáshoz ÉS nem foglalt éppen! Nem értem, mit kéne tennem. Bárki, aki idősebb és tanácsot kérek tőle, úgy beszél erről, mintha automatikusan megtalálható lenne az, akivel ezek mind megvannak. Mintha senki nem fogná fel, hogy mekkora verseny van és mennyire kicsi az esély, hogy normális lányt szerezzünk.


Akiről írtam, aki egyszer volt, az tényleg olyan, mintha személyesen nekem küldte volna az ég, a legapróbb részletekig egyeztünk, mintha a női tükörképem lett volna. Játékos volt, érdeklődő, intelligens, és imádta a gyerekeket. Rögtön láttam benne a jövőbeli anyát. Akkor nem tudtam megbecsülni eléggé, és nem fogtam fel, mennyire ritka, teljesen egyedi az az együttállás, ami benne van. Azóta pedig egyre inkább azt látom, hogy ilyen millióból egy akad, és a legritkább az, hogy még kölcsönös vonzalom is legyen. Egyszerűen reménytelennek látom az egész témát. A szüleink meg úgy beszélnek erről, mintha személyesen mindenkinek ki lenne jelölve EGY, csak meg kéne találni. Holott én sokkal inkább úgy látom, hogy nincs kijelölve senki, hanem egy rohadt kemény verseny van, amiben fiúként eleve hátrányból indulok, és ahogy telnek az évek, egyre nehezebb, mert egyre frusztráltabb leszek és egyre jobban elköteleződnek a lányok.


2019. febr. 18. 21:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem keresed meg azt a lányt, akit elengedtél?
2019. febr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%

Imádom a Ferrarikat!!!


De sosem volt még olyanom. :( Nem is lesz sajnos. :(


De mivel kocsi kell, így vettem egy Fordot, majd utána egy Hondát.


Érted?

2019. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Te is megtaláltad azt az egyet, aki neked lett rendelve. De nem értékelted, mert fontosabb számodra, hogy mindenféle puncsiba beledugd a farkad.

És most itt sírsz, hogy nem tetszik az, hogy néha van valakibe, akibe dugdoshatod a farkad, de semmi több, és egy olyat akarsz, aki a számodra lett rendelve.

Ez a hajó elment. Meghoztad a döntést, mikor volt lehetőséged. Most pedig viseled a következményeit.

Nyugodtan éld ki a továbbiakban a szexualitásod, mert egy élet alatt sem biztos, hogy lesz még egy ember, aki tökéletesen passzol a lelkedhez. De punci rengeteg van, kb. 3 milliárd.

2019. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

#1: Azért, mert nem lehet. Ő túllépett rajtam, van barátja, akivel nagyon jól megvan, és már jóval régebb óta vannak együtt, mint amennyi időt mi töltöttünk. Ő már nem számol velem.


#2: Értem, igen. De mi van akkor, ha a kérdés úgy merül fel, hogy nem Ferrari-Honda, hanem mondjuk Volkswagen-Trabant? Nem elérhetetlen álomnőt keresek (nem az volt a kérdés, hogy hogyan fűzzem be Emma Watsont), hanem olyat, aki nekem tökéletes, ami ELVILEG elérhető lenne. Másrészt meg a barátaimon azt látom, hogy ők nem mondanak igent olyanokra, amiket nem akarnak, és valahogy meg is kapják azt, amit várnak. Van olyan haverom, aki halál lazán veszi ezt az egészet, neki az élet csak egy nagy kaland, és valahogy mindenből a legjobbat kapja. 10/10-es nője van, a családja is tökéletes, tökéletes környezetben nőtt fel, tökéletes az önbizalma. Szinte már giccsesnek hat nekem az élete, annyira harmonikus. Én se a csúcsok csúcsát akarom, hanem egy boldog egyensúlyt. De úgy eleve kevés lányt látok, aki úgy egyáltalán NYITOTT bármire is. Aki egyáltalán érdeklődő. Aki mellett férfinak érezném magam. Általában azt érzem, hogy én valami halál közömbös lény vagyok, aki ha nagyon keményen bizonyít, akkor talán figyelemre lesz méltatva, de amúgy kit érdeklek. Kevés lányt látok, aki valahogy emberi. Aki nem csak sablonokat lát az emberekben, hanem őszintén meg akarja nézni, milyen a másik jelleme.

2019. febr. 18. 22:16
 5/25 A kérdező kommentje:

"Te is megtaláltad azt az egyet, aki neked lett rendelve. De nem értékelted, mert fontosabb számodra, hogy mindenféle puncsiba beledugd a farkad."



Kivéve, hogy nem. Összesen két punciba dugtam eddig a farkam. 26 éve alatt. Szerinted így él egy nőcsábász ragadozó? Pedig lett volna lehetőségem többre is. Egyszerűen nem érzem helyesnek, hogy lefeküdjek valakivel, akivel nincs bennünk semmi közös. Nekem ennél több kell. Pont az a bajom, hogy nem bírok elszakadni ettől a működéstől. Igazából nem is akarok. Csak nem találok hozzá olyan lányt, mint ő volt.

2019. febr. 18. 22:19
 6/25 anonim ***** válasza:
29%
De mennyire próbálkozol ismerkedni egyáltalán?
2019. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Próbálkozom! Egyetemre járok, közösségekbe járok. Jártam régebben táncolni is. Szinte mindenhol ugyanazt a képletet látom: túl sok a kétségbeesett fiú. Mindenki elmegy ezekre a helyekre azzal, hogy majd itt csajt talál, aztán mindenki csodálkozik, hogy miért van még rajta kívül annyi ugyanilyen srác... Legjobb példa erre a társastánc. Azt hiszed, hogy egy salsa-tanfolyamon nőtöbblet van? Túrót. Az első pár alkalmon talán, de a végén már simán több a fiú, mint a lány. Mindenki be akar csajozni. Dunát lehet rekeszteni az ilyen hozzám hasonló, intellektuális, érzelmes de a csajoknak nem túl feltűnő, nem túl tapasztalt srácokból. Ugyanez igaz a társasjátékozós estekre, nyelvklubokra, jógatanfolyamokra, you name it. Régen talán tényleg nőtöbblet volt ezeken a helyeken, de ebben az évszázadban a fiúk rájöttek, hogy menő táncolni/jógázni, mert bejön a csajoknak, ezért ezek tele vannak csajozni vágyó kanokkal. Rettentően elegem van belőle. Ráadásul fizikailag (magasság, súly) elmaradok az átlagtól, igaz, nem nagyon, de az az igazság, hogy 5-6 centi és 5-6 kiló is feltűnő, ha az ember rivalizál másokkal.
2019. febr. 18. 22:32
 8/25 anonim ***** válasza:
52%

#5:

Nem a darabszám a lényeg.

Ott volt a klasszikus Nagy Őd, az Igazid, az az Egy-a-millióból nő. Te pedig elengedted. Magyarul azt hitted, hogy találhatsz jobbat, mást is ki akartál próbálni, vonzott az ismeretlen, hogy biztos mással másmilyen.

Most pedig iszod a levét.

Az teljesen lényegtelen, hogy a szex se csak rajtad múlik, és a szerelem se, ezért csak egy nő jött össze azóta. Ha rajtad múlik, lenne az 100 is. Most részben ezért is vagy frusztrált, mert nem sikerül felszállni a puncikörhintára, és ezért a semmiért dobtad el a szerelmet.

A rossz hír az, hogy idővel egyre idealizáltabb képet fogsz alkotni arról a lányról, és nem lesz élő nő a világon, aki egy álomkép nyomába érhetne.

2019. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem pár találás helyett inkább kalandok kellenének neked.És ha már nem ilyen görcsösen ragaszkodsz a dologhoz,akkor lehet könnyebben menne.
2019. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%
Nem olvastam el az egészet, mert túl késő van. De a kérdésben kiszúrta valami a szememet. Addig, amíg a JÖVŐBELI párodat keresed a JELENBEN, nem fogod megtalálni. Ebben biztos lehetsz.
2019. febr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!