Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiatal férfiként mit tegyek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal férfiként mit tegyek, ha nem találom a jövőbeli páromat? Érjem be azzal, aki van?

Figyelt kérdés

Én mindig úgy éreztem, hogy csak akkor érdemes valakivel járni, ha azt el tudnám képzelni hosszú távon is. Eszerint éltem eddig. Az eredmény: nulla hosszú távú kapcsolatom volt. Tudom, hogy mit keresek: olyan lányt, aki olyan, mintha mindig ismertem volna, aki egyben legjobb barátként is funkcionál, akit el tudok képzelni a gyerekem anyjaként. Egy ilyen volt, de akkor még túl éretlen voltam hozzá, és azóta milliószorosan bánom, hogy elengedtem. A gond az, hogy viszont azóta ilyet nem találok. Viszont az se működik hosszú távon, hogy elfojtom a szexuális energiáimat, mert abból mindenféle bajaim lesznek, ez már most elég jól látszik. Akkor mit tegyek, éljem ki magam rövid távú kapcsolatokban? És ha az nem elégít ki? Szoktam pl. Jordan Peterson professzor tanácsait hallgatni, aki azt javasolja, hogy kerüljük az alkalmi szexet és olyat keressünk, akivel vannak közös érdeklődési pontok, közösen szeretünk dolgokat csinálni, közel vagyunk lelkileg, el tudjuk egymást képzelni jövőbeli szülőkként, ÉS vonzódunk egymáshoz fizikailag is, de egy szót se ejt arról, hogy ezt mennyire nehéz megtalálni, hiszen a legtöbb normális lány 20-30 között már foglalt. És ha sosem találok ilyet? De tegyük fel, hogy nem "sosem", csak öt évig, amíg harminc nem leszek. Akkor abban az öt évben mit csináljak, talán prostizzak? Úgy beszél erről, mintha automatikusan meg lehetne találni egy ilyen ideális partnert és nem az lenne, hogy bármelyik lányt kinézem, annak garantáltan nem én kellek, vagy már van pasija. Ehhez akkora mázli kell, ami egyszer-kétszer adódik az életben. Mi van, ha ez a lehetőség nem érkezik meg? Akkor mit csináljak? Én 26 évesen már nyitott lennék egy komoly kapcsolatra, közösen eltervezett jövővel, de erre egy hozzám passzoló, számomra vonzó és hozzám vonzódó lányt találni hihetetlenül nehéz. Hiszen már az is épp elég nehéz, hogy velem azonos nemű jó barátot találjak, nemhogy olyan lányt, akivel jól kijövünk ÉS még vonzódunk is egymáshoz ÉS nem foglalt éppen! Nem értem, mit kéne tennem. Bárki, aki idősebb és tanácsot kérek tőle, úgy beszél erről, mintha automatikusan megtalálható lenne az, akivel ezek mind megvannak. Mintha senki nem fogná fel, hogy mekkora verseny van és mennyire kicsi az esély, hogy normális lányt szerezzünk.


Akiről írtam, aki egyszer volt, az tényleg olyan, mintha személyesen nekem küldte volna az ég, a legapróbb részletekig egyeztünk, mintha a női tükörképem lett volna. Játékos volt, érdeklődő, intelligens, és imádta a gyerekeket. Rögtön láttam benne a jövőbeli anyát. Akkor nem tudtam megbecsülni eléggé, és nem fogtam fel, mennyire ritka, teljesen egyedi az az együttállás, ami benne van. Azóta pedig egyre inkább azt látom, hogy ilyen millióból egy akad, és a legritkább az, hogy még kölcsönös vonzalom is legyen. Egyszerűen reménytelennek látom az egész témát. A szüleink meg úgy beszélnek erről, mintha személyesen mindenkinek ki lenne jelölve EGY, csak meg kéne találni. Holott én sokkal inkább úgy látom, hogy nincs kijelölve senki, hanem egy rohadt kemény verseny van, amiben fiúként eleve hátrányból indulok, és ahogy telnek az évek, egyre nehezebb, mert egyre frusztráltabb leszek és egyre jobban elköteleződnek a lányok.


2019. febr. 18. 21:52
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"Ott volt a klasszikus Nagy Őd, az Igazid, az az Egy-a-millióból nő. Te pedig elengedted. Magyarul azt hitted, hogy találhatsz jobbat, mást is ki akartál próbálni, vonzott az ismeretlen, hogy biztos mással másmilyen."


Igen. Így van, ahogy mondod, nem tagadom. De szeretnék leszögezni valamit: nem csak ez volt benne. Először is, nem feküdtünk le vele, tehát nem tettem lóvá. Másodszor legalább ennyire benne volt az is, hogy a lány konzervatívabb, mint én, hamarabb akart elköteleződni, rögtön bemutatott a családjának, és egyszerűen megijedtem. Akkor még nem voltam annyira érett, mint most, nem értettem, hogy sokkal többet nyerek egy stabil, jó kapcsolattal egy ilyen lánnyal, mint ha tovább keresgélek. Hogy az elköteleződés nem gúzsba köt, hanem felszabadít, felszabadít az instabilitás meg a magányosság alól. Ne ítélj meg engem ennyire szigorúan, van nekem elég bajom. Nehogy azt hidd, hogy nagyon élvezem az életemet. Hidd el, ő járt jobban.

2019. febr. 18. 23:27
 12/25 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt olyan volt mintha már rég ismertem volna őt. Szerettem de tudom hogy ő ezt úgy sem hiszi hinné el. Megvan az okahogy ne keressen többé. Van neki is párja boldogok ahogy én hallottam. Mást nem tudsz tenni tovább lépsz és keresel mást. Nem könnyü de nem is lehetetlen.
2019. febr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Az alkalmi csak tapasztalat szerzésnek jó de a másik oldala sem jobb. Ha alapvetően érzelmes típus vagy akkor inkább zárd ki ezt a lehetőséget. Annak való aki laza kapcsolatra vagy csak szexre vágyik.
2019. febr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Addig nem lesz semmi, amíg őt keresed. Ne egy pótlékot akarj. Éld az életed, érezd jól magad, ne görcsölj ennyire, hogy "valaki kell kiélni a szexualitásod". Nem vagy te állat, hogy ha nem párzol, akkor begőzöl. Amíg úgy viselkedsz, mint egy kanos pincsi, aki mindenkinek dugja a lábát, addig sose találsz normális nőt.

Ideje, hogy férfiként viselkedj. Döntsd el, hogy mit akarsz, kit keresel.

Életed párja nem lehet az a nő, akit csak ürítésre akarsz felszedni. Őt meg kell ismerni, meg kell hódítani, és akkor lesz belőle életre szóló románc. De amíg azon rugózol, hogy addig azért a szexuális energiáid rövid kalandokban kiéled, addig ez nem megy. A következő Nagy Őd úgy szalasztod el, hogy felszeded és levarrod az első randin, miközben sejtelmed sincs, hogy milyen csodálatos ember, mert nem ismerted meg.

Vagy te azt hiszed, hogy lesz valami jel, amiről tudod, hogy ő az? Belassul a mozgása, fújja a szél a haját, és szól a zene, mint a filmekben?

2019. febr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
47%

Hasonló helyzetben vagyok. Volt egy lány, akivel tényleg nagyon passzoltunk, de vége lett a dolognak, mert más életszakaszban voltunk. (80%-os, nem, nem csak azért szakítanak pasik, mert máshova akarják dugni a farkukat.)

Azóta nem nagyon volt olyan lány, akit komolyan tudtam volna venni. 2 került képbe, de az egyikről kiderült, hogy teljesen más, szóval nem erőltettem, a másikról meg az, hogy pasija van.

Szerintem szexelj. Keress olyat, akivel jól kijössz, jól érzitek magatok együtt és élvezd az életet. Így megkapsz dolgokat, de bármikor válthatsz, ha megismersz valaki olyat, akitől többet akarsz.

De az is lehet, hogy nem fogsz olyan lányt találni, amilyet szeretnél. Az a helyzet, hogy a mai fiatal lányok között nehéz komoly nőt találni, szörnyű a felhozatal. Ezt egyre több férfitől ÉS nőtől hallom.

Sok szerencsét!

2019. febr. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is volt egy ilyen lány. Sajnos mi is más életszakaszban voltunk. Nagyon sajnálom. Tovább kell lépni. Ő is megtette. :(
2019. febr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
34%
Tipikus nyomi. Nem véletlenül vered egyedül...
2019. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
33%
#17: A kerdes nem arrol szolt, hogy mutatkozz be.
2019. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kérdést olvastam el, bocs.

Mindenféle rosszindulat nélkül mondom ezt, de olyan vagy, mint egy 13-14 éves tinilány...

Ott az álomnő, akivel olvastok egymás gondolataiban, minden más szempontból is tökéletes számodra, de te mégis "elengedted". Ezután, és azóta is, mindenkiben őt keresed. Mikor volt ez a nagy szerelem? Kamaszként (én erre tippelek) ? Teltek az évek ezalatt te olyan szinten idealizáltad ezt a lányt, hogy most senki nem tud vele vetekedni. Te valamiért megragadtál a kamaszkorban, ennek az okát kéne feltárni.

2019. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem kamaszként volt, hanem 23 éves koromban. Nem véletlenül idealizálom, mert ritka mély érzésű és érett és intelligens lány. Olyan típus, aki tényleg veled van jóban-rosszban, meg akivel át lehet beszélgetni egész éjszakákat, de ugyanakkor humora is van, és vevő bármilyen játékra.
2019. febr. 19. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!