Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Képesek lennétek mellőzni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képesek lennétek mellőzni az intelligencia keresését egy társban?

Figyelt kérdés

Szerintem nehezebb úgy párt találni, hogy hozzánk hasonlóan intelligens társat keresünk (mert ugye többféle intelligencia létezik, van aki ebben erősebb, más meg abban).

Le lehet róla mondani, és egyszerűbb szemléletű ember mellé kerülni inkább?

Semmi sértés azok felé, akik egyszerű lelkek vagy alacsonyabb végzettségűek, elvégre ez nem feltétlenül van arányban a tudással.


2019. márc. 8. 13:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy állítása szerint, mindenki intelligens félre vágyik, mégis egy zsák krumpli értelmi szintjével vetekszenek a legtöbben, igen, jó sokan képesek mellőzni.
2019. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Jobb szeretem, ha megvan a magához való esze.

32/f

2019. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Volt egy barátnőm, aki olyan buta volt, mint a föld. Viszont gyönyörű, csinos, kedves, szelíd, bájos, házias volt. Imádtam, soha rosszabbat!
2019. márc. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Részemről kizárt.
2019. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy észrevettem, sokan képesek mellőzni, én nem lennék rá hajlandó.
2019. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 marcipántea ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kérdés elég összetett. Alap, hogy valakinek legyen meg a józan paraszti esze. Tudjon azért viselkedni, törekedjen valamire az életben, és az általános műveltség sem árt. Nem arra gondolok, hogy oda-vissza tudja az Arany János balladaköltészete c. érettségi tételt még 10 év után is, de azért ha megkérdik tőle, hogy ki volt Rákóczi, akkor ne azt mondja, hogy a téliszalámi. Legyen azért tájékozott, hogy mi zajlik a nagyvilágban körülötte, tudjon logikus összefüggéseket látni, átgondolni helyzeteket, majd aztán cselekedni, megszólalni. Vállalható legyen a kifejezés- és gondolkodásmódja. Nagy vonalakban.

Erre már csak bónusz, ha mondjuk tájékozottabb/tanultabb bizonyos témákban, körökben, ha szeretne még ismereteket elsajátítani, ha szélesebb választéka van azoknak a témáknak, amikről el lehet vele beszelgetni. De ahogy te is mondtad, ezek nincsenek végzettséghez kötve, mert van nagyon intelligens ismerősöm, aki még csak nem is érettségizett, és olyan kőbunkó is, aki idén fog diplomát kapni.

2019. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Komoly kapcsolat terén nem. Próbáltam, de valahogy folyamatosan előjött a hiánya. Volt egy nagyon okos barátnőm, aki hozott egy szintet és azóta érzem, hogy biztos társ minimum az ő szintje lenne. (És tényleg értelmes volt. Nem az átlag "bibibiokosvagyok", hanem több diplomás, több nyelven beszélő, ráadásul a hétköznapi életben is talpraesett.)


A témával amúgy az a baj, hogy a válaszolók többsége úgyis intelligensnek fogja magát találni és úgyis azt írja, hogy nem tudná mellőzni a társában az intelligenciát. Ettől függetlenül a többség még átlagos.

2019. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Első barátnőmmel 24 évesen jöttem össze, ő is ugyanannyi volt, a második diplomáját csinálta. Alapból okos volt és mindenhez hozzá tudott szólni. Én meg a kis buta szakmunkás, aki elbukott az egyetemen. Soha nem hányta fel hogy kevesebb vagyok tőle, sőt azt mondta sokkal okosabb vagyok mint ő. Viszont én büszke voltam rá, hogy olyan nagytudású nő van mellettem és nem érdekli hogy hozzá képest nulla vagyok.

Nem azt mondom, hogy buta vagyok, de nincs akkora lexikális tudomásom. Elvégeztem én is egy velős szakmát, de az nem jelent semmit, mert nem vagyok kimagaslóan jó semmiben.

2019. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Engem sajnos idegesítenek a buta nők...
2019. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%
Engem zavarnak a buta pasik! Akiknek csak egy alap érettségi vagy szakmunkásra futotta.
2019. márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!