Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiúk/férfiak, nektek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3.14159265357989 kérdése:

Fiúk/férfiak, nektek mennyire számít egy nő intelligenciája vagy végezettsége?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kettő nem ugyanaz, ezért a "vagy". :) Teljesen lehetségesnek tartom, hogy valakinek csak az egyikben vannak igényei (de azt is, hogy mindkettőben, vagy egyikben sem).

Itt az oldalon nagyon sokszor belefutottam olyanba, hogy egy kérdező vagy válaszoló leírta, hogy neki mi fontos, és ezzel a kérdéssel kapcsolatban nem sok hímnemű nyilatkozott. (ezzel nem azt feltételezem, hogy ez mindenkinek tök mindegy, de nincs erről információm, ezért vagyok rá kíváncsi, mert nagyon sok más szempont elég gyakran előjön)

Ha válaszoltok, akkor a legjobb az lenne, ha leírnátok a következőket:

1. a ti korotok

2. az a korosztály, amelynek női képviselői benneteket párkapcsolat szempontjából érdekelnek (mert pl ha valaki 16 éves lányt keres egyetemi diplomával, vagy professor emeritust egy 22 éves lányban, hát, ezek így elég ritka, majdnem hogy lehetetlen kombinációk)

3. intelligenciában van-e elvárásotok, preferenciátok (pl ez lehet teljesen minimális is, =lehessen vele beszélgetni a napi sajtón kívül is)

4. végzettségben van-e valami elvárásotok, preferenciátok (általános iskola, érettségi, valami specifikus szakma, okj, főiskola, egyetem [esetleg hogy ezek egyikében tanuljon?], de azt is el tudom képzelni, hogy "büfészakos" diplomást sem preferálna valaki, ha ez a helyzet, tegyétek hozzá; doktori, nagydoktori, stb)

5. nektek mi (lesz? pl ha tanultok, vagy ha kihagytok egy évet, vagy ha épp most döntöttétek el, hogy ezt vagy azt fogjátok elkezdeni jövőre vagy azután) a végzettségetek

6. ha szeretnétek, indokolhattok is. :)


Persze tudom, nem mindenkinek fontos ez, és teljesen érthető, ha inkább más a szempontrendszere és más tulajdonságokat tart értékesnek, de nem nagyon láttam specifikusan ilyen kérdést mostanában, és nagyon érdekelne, mit gondolnak erről az Y kromoszómával is rendelkezők. A válaszokat előre is köszönöm, szép napot és kellemes ünnepeket mindenkinek! :)



2018. dec. 5. 16:13
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
16%
2018. dec. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
52%

Nem bonyolítom túl ennyire az életet.

Egyébként a végzettség és az intelligencia egyáltalán nem ugyanaz.

Egyáltalán milyen intelligenciáról beszélünk? Mert hogy több fajta létezik. Van logikai intelligencia, érzelmi intelligencia, kreatív intelligencia...stb

Nekem csak egy érettségim és okj-s szakmám van, mégis 120 felett van a logikai intelligenciám.

Aki magas végezettséggel rendelkezik, az arról tesz tanúbizonyságot, hogy képes mesterein elsajátítani mások gondolatait, tehát a magas végzettség nem jelent mást, mint lexikális tudást.

A magas IQ-val rendelkező ember ezzel szemben nem elsajátítani képes a gondolatot mesteri szinten, hanem létrehozni azt. Képes gondolkodni.

A magas érzelmi intelligenciával rendelkező ember pedig látja a fától az erdőt, tehát képes önmagából kitekinteni. Nem csak önmaga boldogulását tartja szem előtt, hanem figyelembe veszi azt is, hogy a szűkebb és távolibb környezetének mi a jó. Pl az emberiségnek. Látja, hogy az egyetemen tanulható szakmák nagy része nem szól másról, csak az emberiség sötétben, rabszolgaságban tartásáról.


Nekem egyébként nagy szerencsém van, hogy kb semennyi tehetségem nincs ahhoz, hogy elsajátítsam mások gondolatait, így minden szükséges gondolatot saját magam számára kellett létrehoznom. Az iskolában végig bukdácsoltam, és nem láttam értelmét egyetlen tantárgynak sem.

2018. dec. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

Kedves Dexter Clarke!


Köszönöm szépen a válaszod. :)

"Egyébként a végzettség és az intelligencia egyáltalán nem ugyanaz." Igen, ezt én is tudom, ezért is írtam, hogy: "Tudom, hogy a kettő nem ugyanaz, ezért a "vagy". :)"

"Egyáltalán milyen intelligenciáról beszélünk? Mert hogy több fajta létezik. Van logikai intelligencia, érzelmi intelligencia, kreatív intelligencia...stb" Ez teljesen igaz, de azért nem konkretizáltam, mert azt reméltem, hogy aki valamilyen intelligenciát fontosnak tart, majd leírja mellé, hogy melyiket (pl a logikai nem számít nekem, az érzelmi azért legyen meg).

"Nekem csak egy érettségim és okj-s szakmám van, mégis 120 felett van a logikai intelligenciám." És igen, pont ezért kérdezem külön-külön a kettőt :)

Egyébként igen, a végzettség és az intelligencia más-más dolgok indikátora, ezért is érdekel külön-külön, hogy melyikre mennyire van igénye a férfiúi nemnek. :)

2018. dec. 5. 16:48
 4/49 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván más az igénye egy szakmunkásnak és egy orvosnak.

Persze mindegyik azt fogja mondani, hogy azért értelmes barátnőt akar, csak éppen mást értenek alatta.

2018. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
83%

"Nyilván más az igénye egy szakmunkásnak és egy orvosnak.


Persze mindegyik azt fogja mondani, hogy azért értelmes barátnőt akar, csak éppen mást értenek alatta."



Akik az elméjükkel azonosítják önmagukat, azok biztosan. :)

2018. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
77%

Dexter köszi, hogy leírtad a lényeget, megkönnyítve a dolgomat. :)

Nálam ugyanez a helyzet. Érettségi+okj és a tiédhez közeli IQ szint. Az iskola számomra is értelmetlen volt gyakorlatilag. Nekem sokkal jobban tetszik például a svéd modell, csak sajnos az én generációmnak (40 vagyok) nem álltak a rendelkezésre ilyen módszerek anno. Magánsulira meg anyumnak nem volt pénze sajnos. (Egyedül nevelt 3 gyereket)

Ehhez hozzájött a motiváció hiánya. Most kicsit sajnálom így "öregebb" fejjel ezt az egész doohoz. Ami most érdekelne és szívesen tanulnék, azt meg nem engedhetem meg. :)


Tl;dr: +1 :D


Ja, igen: Engem sem érdekel, hogy milyen papírja van. Lehessen vele beszélgetni (mélyebb dolgokról is). Szóval az intelligencia, de főleg az érzelmi intelligencia nálam borzasztóan fontos. :]

2018. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
70%

Rám mindig hülyén néznek mikor mondom h jó lenne ha lenne diplomája legalább egy BA.

Én azt vettem észre h itt MO-n az a divat h ha v ki pasi az legyen minimum a miniszterelnök. De ha ő nő akkor nem gond ha még 8 osztálya sincs.

2018. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

"Ehhez hozzájött a motiváció hiánya. Most kicsit sajnálom így "öregebb" fejjel ezt az egész doohoz. Ami most érdekelne és szívesen tanulnék, azt meg nem engedhetem meg. :)"



Engem a pénz hiánya sose hátráltatott abban, hogy azzal foglalkozzak, amit szeretek. Az internet korában nem lehet kifogás a pénz. A lustaság viszont igen. Akár atomfizikáról is tanulhatsz az interneten. Én autódidakta módon tanultam meg 3d-ben modellezni, animálni, videót szerkeszteni. Mivel a hobbim volt, így szívesen foglalkoztam vele, és egy idő után, amikor olyan szintre jutottam, pénzt is kerestem vele. Valószínűleg abból élnék meg, ha még mindig a hobbim lenne és érdekelne, de más vizekre eveztem, és mást kezdtem el tanulni. Pár év múlva majd lehet, hogy megint tovább állok, és máshoz jön meg a kedvem. Ki tudja? Amit jó néhány éve elkezdtem tanulni, abban épp, hogy most kezdek profi lenni. Amiben profi az ember, abból pénzt is tud keresni.

Szóval én nem fogadom el azt a kifogást, hogy pénz miatt nem érted el az álmaid.

Ha az ember kellően kitartó, akkor bármit elérhet az életben.

2018. dec. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Kedves #4!


Igen, nagy valószínűséggel ezt fogják mondani (vagy "nekem nem ez a fontos, helyette azt nézem, hogy [______]"), de ezért is kértem, hogy esetleg ha van, akkor végzettséges preferenciát is írjanak, hátha. :) Olyan kevés infót láttam itt erről, gondoltam, pótlom a hiányt a kérdéssel, hátha kapok valami jobb képet az egészről :)

2018. dec. 5. 18:33
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Közös érdeklődés a fontos. Hiába van egyiknek doktorija jogból, másiknak fizikából.... mindkettő képzett, intelligens ember, mégsem igazán egyformák. A közös érdeklődés pedig nem függ végzettségtől. Másrészt közös legyen a szeretetnyelv. Ha az egyik szavakkal tudja kifejezni a szeretetét, a másik ajándékozással, akkor elbeszélnek egymás mellett. Pl nekem nagyon rosszul esik amikor kiöntöm a szívem, hogy mennyire hiányzott és milyen fontos számomra a másik, és annyi a reakció, hogy "jajj, ne drámázz már".
2018. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!