Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Képesek lennétek mellőzni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képesek lennétek mellőzni az intelligencia keresését egy társban?

Figyelt kérdés

Szerintem nehezebb úgy párt találni, hogy hozzánk hasonlóan intelligens társat keresünk (mert ugye többféle intelligencia létezik, van aki ebben erősebb, más meg abban).

Le lehet róla mondani, és egyszerűbb szemléletű ember mellé kerülni inkább?

Semmi sértés azok felé, akik egyszerű lelkek vagy alacsonyabb végzettségűek, elvégre ez nem feltétlenül van arányban a tudással.


2019. márc. 8. 13:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hasonlóan forogjon az agya velem az a lényeg, magamat nem tudom belőni, hogy mennyire vagyok intelligens. Szándékosan butább emberekkel viszont csak azért jönnek össze mások, hogy kihasználják, sok férfi nem szereti az intelligens nőket, nekem bejönnek, nincs jobb egy aranyos, okos lánynál, de egy okoskodónál bármi jobb.
2019. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy szükséges pontosan megegyeznie, de a túl nagy különbséget mindenképp kerülném. Egyenrangú társat keresek, és nem hiszem, hogy valóban társak lehetnénk azzal, aki lényegesen kevésbé intelligens, vagy épp sokkal intelligensebb nálam.


>mert ugye többféle intelligencia létezik, van aki ebben erősebb, más meg abban


Bár ez nagyon divatos manapság, valójában nem létezik többféle intelligencia. A különféle "intelligenciák" olyannyira korrelálnak egymással (tehát ha az egyikben jó vagy, nagyon magas valószínűséggel a másikben is jó vagy), hogy nem lehet különválasztani őket.

2019. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Mert te miből doktoráltál 46%-os?

32/f

2019. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az intelligenciának semmi köze a végzettséghez.

Én egyetemista vagyok, de több olyan férfit is ismerek, akiket szívesen elfogadtam volna társként, holott volt aki csak érettségiig jutott, volt, aki meg addig se.

Én is dolgoztam iskola mellett/előtt mindenféle még csak érettségit sem igénylő munkakörben, most akkor engem is elkönyvelhetett volna butának, aki nem tudja, hogy mellette tanulok?

Nem így működik.


A kérdésre:

Nem. Az intelligencia számomra alap, mondhatni, belépő. A külső csak utána jön. Nem tudnám elképzelni magam valaki mellett, ha egyszerűen kilóg a kapanyél a szájából, vagy nem tud összerakni egy összetett mondatot, bármilyen jól is néz ki.

Jó, ez most kicsit extrém példa, de éreztetésnek jó.

2019. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak az inteligancia számít hanem a türelem a kedvesség a gondoskodás sokkal fontosabb 25f
2019. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Persze. Itt mindenki csak zsenikkel van körülvéve ?
2019. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

#16. Ne tégy úgy, mintha nem tudnád, hogy itt mindenkinek minimum 130 az IQ-ja és van jelen a legtöbb aktív mensatag. :p

32/f

2019. márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#16: A #7-es válaszomban írtam erről! :D
2019. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben szerintem nem lehet attól eltekinteni, hogy egy szintet megüssön a párom. Nem feltétlenül kell, hogy okosabb legyen, mint én, de ne legyen teljesen agyhalott sem.
2019. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!