Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mas nőket is nyomasztanak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mas nőket is nyomasztanak az anyagi különbségek egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt vettem eszre magamon, hogy nagyon zavar, hogy a kapcsolataimban a partner sokkal jobban keresett nalam, kb 3x annyit. Es emiatt mindig azon agyaltam, hogy hogyan tegyek félre, hogy tudjam állni a magam reszet, vagy peldaul kényszeresen főztem sütöttem, mostam a partnerre, hogy viszonozni tudjam es ne legyen adósságom. Pedig egyutt sem éltünk.

De mi van ha egyszer családalapitasra kerülne sor? Az anyagi helyzetem soha nem lesz olyan, hogy tudjam állni az 50%-t a családi költségvetésnek. Azt viszont nem tudom feldolgozni, hogy kitartott legyek.

Anyukám szerint ez normális, hogy a no a családi fészket tartja rendben, gondoskodik a családról, es cserében a ferfi biztosítja az anyagi hátteret. De en ezzel nem tudok megbékélni, annyira nyomaszt. Inkabb egyedul maradok.

Mas is kattog ilyen kérdéseken? Ti hogyan álltok ehhez a temahoz?


2019. márc. 10. 19:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Kattogtam. Mikor tehetősebb párom volt, sosem értette a problémámat, hogy miért kellemetlen, hogy mindig meghív stb...

A mostani párom, kedvesem, élettársam ugyanolyan csóró, mint én.

Most már ketten kattogunk azon, hogy mi lesz a családi költségvetéssel. :D

2019. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Én tehetős családból jövök, az átlagnál sokkal jobban élek, de volt egy barátom, akinek a 7 számjegyű összeg nem jelentet gondot egy öltönyre. Ő ragaszkodott is hozzá, hogy ő fizesse a kaját, utazásokat. Volt amikor meghívtam vagy megleptem valamivel. Amíg nem lehúzni akarod a párodat, addig nincs . A gond veled ott van, hogy szerinted soha nem lesz olyan az anyagi helyzeted, ne így állj hozzá.
2019. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

A férfiak kb. 10%-kal keresnek többet, ami ugyan nagyobb eltérés, mint az EU legtöbb országában, de közel sem olyan magas, hogy "cserében a ferfi biztosítja az anyagi hátteret".

Környezetemben jó pár példa van arra, ahol a nő keres jobban.


Tanulj, változtass munkát, munkahelyet.

2019. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Engem is nyomaszt. Nem szeretek tartozni, vagy úgy érezni, hogy tartozom. De nekem az ilyen sütögetős viszonzás sem megy, csak keserűséget szül, hogy olyannal töltöm az időm, amit utálok, mert nem keresünk egyformán.
2019. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
1, ez aranyos :) nálunk is így van.
2019. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
2# Olyan hívatásom van, amibol soha nem fogok meggazdagodni. Ezt akkor is tudtam, amikor elkezdtem. A szakmai előrejutás ezekben a körökben nem jelent anyagi gyarapodást is. Ez van. De legalabb szeretem, amit csinalok. 🙂
2019. márc. 10. 19:12
 7/23 anonim ***** válasza:
17%
Igen, már a modern pszichológia atyja, Sigmund Freud vfeljegyezte ezt a mérhetetlen péniszirigységet. Mindenkinek ami jár. Értékteremtés nélküli seggmeresztésért csak minimálbér jár. Akkoris ha megesz a sárga irigység.
2019. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%
# 6, annyi mindent lehet csinálni. Akár egy webáruház, nyomda - ebben van pénz -, fordítás, kisebb vállalkozás a hivatásod mellé. Sztem ne érezd magad rosszul emiatt, de legyél kreatív.
2019. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nyomasztott ha tehetősebb volt a párom nálam jóval. Egyszer ezért is nem vettem komolyan egy hosszú kapcsolatomat, mert nálam sokkal jobb anyagi helyzetben volt, és úgy gondoltam sehol se vagyok hozzá képest. A mostani páromnak a munkahelye megszűnt, és alig van most keresete. Ez az érzéseimből semmit nem vont le, de őrajta látom hogy nagyon zavarja a különbség, rengeteg türelem kell hozzá.
2019. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
#2, hány éves vagy? Volt már hosszabb távú kapcsolatod, vagy van már férjed?
2019. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!