Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha nekem van, akkor “jogos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nekem van, akkor “jogos elvárás, hogy neki is legyen”?

Figyelt kérdés

Mostanában belefutottam több olyan esetbe (gyk komment, és ismerősök vegyesen), ahol 30+ éves nő hirdeti, hogy neki kocsija, lakása van, így jogos az elvárás, hogy a férfinek IS legyen.


Egyszer olyan szívesen megtudnám, hogy ez miért alakult így.


30+ éves, kocsival, lakással, jó munkával rendelkező férfiként kétféle nővel találkozom:


A ritkább típus azt mondja, legyen a férfinek ennyi idősen kocsija, lakása, mert neki IS van, jogos az elvárása.


A gyakoribb ugyanezt hirdeti, csak az IS rész nélkül (30-as, jól képzett, diplomás nők, olyan fizetéssel, amiből albérletük nem lesz soha, nem, hogy lakás, kocsi).


Vajon miért nem találkozom soha olyan nővel, aki azt mondja, hogy van kocsija, lakása, megosztja a társával?


Mert férfiként ugye ez az alap, hogy az enyémet megosztom a másikkal.

Vagy tényleg azon kellene pörögnöm, hogy én elértem egy jó életszínvonalat, akkor “jogos az elvárás, hogy a másiknak is legyen”?


2019. ápr. 13. 06:12
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Egy konkrét friss példa innen a gykról:


“30+os nő vagyok és ne haragudj,de ha nekem van lakásom,munkám...stb,akkor legyen a férfinak is és nem azért mert fontosabb a pénz.Ez nem arról szól.”

2019. ápr. 13. 06:14
 2/28 anonim ***** válasza:
58%
Ez az egész arról szól, hogy kinek van nagyobb hatalma, mert a vagyon, az hatalom. Akinek több van, az "birtokolja" a másikat. Ezek a nők szerintem azt várják, hogy a férfinak még több legyen, mint nekik, emelkedjenek föléjük, mert különben nem érzik nőnek magukat mellettük. Vagy max annyi legyen a férfinak is legalább, mint nekik, mert milyen már, ha ők a "kenyérkeresők" egy kapcsolatban, lejjebb nem teszik a nívót, csak feljebb. A mai nők egyre kielégíthetetlenebbek, egyre nagyobb étvágyuk van, mindenféle téren. Tisztelet a kivételnek.
2019. ápr. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

A példád is leírta, hogy nem a pénz miatt. Mert ugye, miért is alakul ki ez az elvárás? Pont azért, mert nőként belefutsz a sokadik a 30+ pasiba, akinek nincs. Miért nincs? Mert 18 és 28 között szétitta, szétcuccolta az agyát, amit megkeresett, azt bulikra költötte, az egyetlen, amit fel tud mutatni ennyi idősen, az egy masszív HPV, meg 2,5 millió hitel innen-onnan. De ő örülne, ha komoly kapcsolat lenne, magyarul szívesen beköltözik a lakásodba, és a rezsibe se ad bele, mert mire kifizeti a törlesztőt, nem marad semmi. A kocsid naponta elviszi, lehúzza, de egyszer nem tankol bele, viszont hirtelen sikerül új mobilt vennie fél milláért.

30 éves korig belefutsz két-három ilyen szerencsesütibe, és megváltoznak az elvárásaid.

2019. ápr. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

Pesten belul felesleges a kocsi

Nekem van de spac jo ha havonta 1 szer beleulok

A lakasarakat meg nezd mar meg az elmultevekben a duplaja lett ... szerinted ha egy 35nm panel 25milla azt hogy rakod ossze 30 eves korodra ?

Csomo ismerosomnek van felretett penze de mire oda jutottak h lakas addigra az egekbe szokott az ara ...

2019. ápr. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
23%
Erről csak annyit, hogy a nők nagyon anyagiasak lettek. Racionálisan nem látják a dolgokat. Én ha nagyon szeretném lehetne lakásom, de minek, hogy egyedül unatkoznak benne, de milyen jó, hogy van saját lakásom? Kocsim az van, mert egyszerűbb a közlekedés. Állásom is van ami elég jól fizet. Az általad leírt okok miatt nincs barátnőm, mert nekem egy ilyen anyagias valaki nem kell. Majd lesz lakásom is ha megtalálom hozzá a megfelelő személyt akivel megoszthatom, és nem a magányban kell benne laknom. Azt meg még mindig nem értem, hogy minek mind a két félnek lakás? Ez ilyen hülye női logika.
2019. ápr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
65%

Azért azt is tedd hozzá,hogy a válasz pont egy olyan kérdésnél volt,amikor a faszi 35 éves létére otthon lakott a szüleivel éa csodálkozott,hogy a 30+os nők miért nem mennek át hozzá.

Hát..én is 30 feletti nő vagyok és bevallom én sem kezdenék olyan férfival,aki a szüleivel lakik.És ez nem elvárás,de ha ennyi idősen nem tudott magának megteremteni ha nem is egy saját lakást de legalább annyit,hogy ne otthon lakjon,akkor már bocs de ő mit is vár egy nőtől akik általában annyi idősen már gyereket,családot szeretnének.Én férfiként sem tudok nézni egy olyanra aki anyucival,apucival él. És ha ez elvárásnak számít,ám legyen! Ja és teszem hozzá fordított esetben is így gondolom mielőtt még jönnétek a nők dumával.

Akik meg nem így gondolják,fogják csak továbbra is anyuci szoknyáját de ne várjátok,hogy majd átmegy a 30as nő a kisszobádba! Ezek még arra sem képesek,hogy elköltözzenek otthonról esetleg a nőhöz vagy együtt valahová mert nem fogják elengedni a szoknyát.

Hogy Pesten meg hülyeség a kocsi...hát tudod,én nem fogom a gyerekem felülteni a csöves szagú bkv-ra ha már önerőből letettem anno a jogsit és vettem egy autót.Hogy a férfinak nincs,ez van,majd használja az enyémet ha akarja. De olyannal is találkoztam még régebben,hogy szinte elvárta,hogy én cipeljem a dolgára is csak mert nekem van. Gondolkozzunk már el egy kicsit ezen is...

2019. ápr. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

“A példád is leírta, hogy nem a pénz miatt. Mert ugye, miért is alakul ki ez az elvárás? Pont azért, mert nőként belefutsz a sokadik a 30+ pasiba, akinek nincs. Miért nincs? Mert 18 és 28 között szétitta, szétcuccolta az agyát, amit megkeresett, azt bulikra költötte, az egyetlen, amit fel tud mutatni ennyi idősen”



Férfiként én rengeteg olyan nőbe futok, akinek nincs (Hogy azért, mert inkább vett egy új ruhát, bulizott, vagy az adminisztratív munkáért kapott fizetésből nem futja, azt inkább nem feszegetném). Akinek meg van, ott is egy része hozzám hasonlóan megdolgozott érte egy része meg marha büszke a szülőktől kapott/örökölt vagyonár.


Azt persze mindenki közli, hogy ez nem a pénztől szól.


- akinek van az elmondása szerint nem a pénz miatt várja el

- akinek nincs (és ők a többség) szintén azt hangoztatja, hogy nem a pénz miatt


Én férfiként meg fiatalabban azt mondtam, gyere, teremtsük meg együtt, most meg azt mondom, gyere élvezzük együtt.


És nem azt feszegetem, hogy jogos e, hogy amim nekem van, azt a másik is mutassa fel.


Akkor nőből miért hiányzik a 3. típus? A “nekem van, élvezzük együtt”.

Mert a “nekem van, legyen neked is”, és a “nekem nincs, de neked legyen” az teljesen természetes.


Ha ez nem a pénzről szól, akkor nem hiányozna teljesen a 3. eset sem.

2019. ápr. 13. 06:53
 8/28 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem jogos elvárás. Nem mondom, nem volt könnyű olyan pasit találni, akinek 25 éves korára legalább annyi halott szülője és ugyanannyi millió tartozás van, mint nekem, de megérte kivárni a megfelelő embert.

Nemsoká 30 évesek leszünk, és már megvan a terv, hogy 40 éves korunkra hogy leszünk nullán a mínusz helyett.

60 éves korunkra pont tudnánk gyereket vállalni is, de az még a jövő zenéje.

2019. ápr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%

Jól értem, az is baj, ha azért várja el, mert neki is van, illetve az is baj, ha neki nincs és szeretne abból hasznot húzni, hogy esetleg neked van elviteti magát ide-oda?

Jó eg, eddig fel se tűnt, hogy a párkapcsolatok rákfenéje innen ered!

Kerdező, ne pörögj ezen, majd kapsz olyan nőt, akit a gép dob! Jobban jársz!

2019. ápr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
9 olvasdd el még egyszer!
2019. ápr. 13. 07:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!