Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért tartják sokan felszínesn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják sokan felszínesnek azt, aki nem jönne össze olyannal, akinek a külsejét nem tartja vonzónak?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogyan lehet a párkeresésben, ami ugye jellegéből fakadóan egy jelentős részt szexuális indíttatásból fakadó dolog, bárkitől azt várni, hogy ne az ösztöneire hallgasson?

Az, hogy valakit vonzónak találunk, az azért van, mert az agyunk ösztönösen felméri azokat a jegyeket, amik jó/a miénkkel kompatibilis genetikai minőséget jeleznek. Mégis miért kellene ezzel szembemennünk?

Más kérdés, hogy persze fontosak a belső tulajdonságok IS, de szerintem zsigeri szexuális vonzalom nélkül egy párkapcsolat nem lehet kielégítő, bármennyire is passzol két ember személyiségét tekintve.


2019. máj. 22. 18:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azok mondják általában, akiknek szintén a jó külsejű emberek tetszenek, de ők maguk nem igazán azok és ha elutasítják őket rávágják, hogy de felszínes vagy amiért külső alapján (is) válogatsz.


Egyébként meg külsőtől függetlenül mindenki olyannal akar lenni, aki tetszik is neki.Tehát mindenki felszínes, csak más mértékben.

2019. máj. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Mondok egy fura esetet, ami szerintem kicsit ellentmond az elméletednek. A párom nem egy Adonisz. Ha csak az utcán láttam volna, vagy fényképet mutattak volna róla, akkor azt mondtam volna, hogy nem tetszik. Gyakran találkoztunk és sok idő eltelt, mire el tudtam vonatkoztatni a külső tulajdonságoktól. Barátok lettünk, beleszerettem a személyiségébe és ezzel együtt kialakult köztünk az a hihetetlenül erős vonzalom, ami ma is megvan. Ma már tökéletesnek látom, pedig eltelt jó pár év és ő sem lett fiatalabb.
2019. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem tartjuk felszínesnek azokat, akik nem jönnek össze olyannal, akihez nem vonzódnak. Mert ez a normális, hogy vonzódunk a párunkhoz. A kérdés az, hogy mi alapján vonzódsz valakihez. Ha csak a külső jegyeket nézed és a személyiségét nem, akkor lehetsz felszínes. Ezért is van az, hogy sokszor olyannal jövünk össze, aki elsőre nem tetszett, vagy képen simán tovább lapoznánk, de élőben többször találkozunk és a viselkedése, kisugárzása, személyisége megszépíti. Ha te erre képtelen vagy és csak a kilókat, mellméretet/magasságot mittom én mit nézed, akkor felszínes vagy, ha nem, akkor nem.
2019. máj. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Ha csak a külső jegyeket nézed és a személyiségét nem, akkor lehetsz felszínes."


Épp erről beszélek, hogy a legtöbb ember ezeket nem tudatosan "nézi", hanem vagy ott van a vonzalom, vagy nincs. És azt, hogy mi alapján érzel vonzalmat valaki iránt, azt nem te döntöd el. "Akarhatok" én nagyon vonzódni teszemazt egy nagyon jószívű lányhoz, de ha a testemben az az illető nő nem váltja ki a vonzalomként észlelt kémiai reakciókat, akkor meg is feszülhetek, akkor sem fogok.

2019. máj. 22. 19:12
 5/16 anonim ***** válasza:
"jelentős részt szexuális indíttatásból fakadó dolog" azért ezt a részt cáfolnám. Nálam csak akkor van szex ha már megbízok az illetőben hogy velem marad. Tehát minimum fél évig semmi szex. Nálam érzelmi dolog ez, hogy legyen mellettem egy személy akire számíthatok, aki szeret, aki törődik velem. Nem pedig egy személyt keresek akivel szexelhetek. 18l
2019. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Oké 5-ös, de a végcél az, hogy majd szexeljetek is, nem? Mert egyébként barátságról beszélünk, nem párkapcsolatról. De akkor az "indíttatás" szót cseréljük ki "célra".
2019. máj. 22. 19:20
 7/16 anonim ***** válasza:

Azt gondolom a belső kihatással van az emberek külsejére is. Igényesség... Kisugárzás... Szerintem ez összetett.

Van egy genetikai adottság, amihez hozzá adódik az adott ember stílusa, igénye, ízlése.


Szerintem nem felszínes. Fontos H számunkra vonzó legyen a partner külseje.

Elengedhetetlen akár szex kapcsolatról akár komoly szerelemről legyen szó.


Amúgyis mindenkinek más és mást jelent a "szépség".

2019. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"agyunk ösztönösen felméri azokat a jegyeket, amik jó/a miénkkel kompatibilis genetikai minőséget jeleznek"


Ha ez a hülyeség igaz lenne, amit állítasz, akkor mindenkinek tetszenék, aki nekem tetszik. De ennek pont az ellenkezője az igaz.

2019. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem tök mind1, ki mit mondd? Nehogymár a sarki Jani mondja meg hogy SZERINTE hogy s miként kéne gondolkodnom... :D
2019. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak azt mondja, aki nem bírja elviselni, hogy visszautasították.
2019. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!