Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sokan miért csinálják azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan miért csinálják azt hogy vége az egyik kapcsolatnak majd nem sok idő múlva jön a következő?

Figyelt kérdés

Emiatt úgy tűnik hogy csak felszínes kapcsolatot akarnak. Mert nem hiszem hogy valaki már nap, pár hét alatt talán olyat akivel összeillik.

Ez olyan mintha csak azért csinálja hogy legyen valakije, de közben nincs őszinte szeretet köztük.

Meg ha évekig szeretett valakit akkor olyan rövid időn belül hogy lehet mást szeretni.


2019. máj. 26. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan akkor lépnek ki a kapcsolatból, ha már megvan a kiszemelt, így kívülről úgy tűnik, hogy azonnal találtak másik embert, pedig valójában már az előző kapcsolatuk végén elég nyitott szemmel jártak (sok esetben pedig egyszerűen akkor vállalja fel azt a kapcsolatot, ami párhuzamosan ment az előzővel).



Sokan egyszerűen kapcsolat függők, akiknek kis túlzással mindegy, hogy ki van velük, a lényeg, hogy ne legyenek egyedül, ők valóban fejest ugranak minden szembejövő karjába egy szakítás után, aztán a kapcsolat alatt kezdik megismerni, és rájönni, hogy nem olyan embert akartak, így kezdik elölről a szakítás, pánik, gyors összejövetel ciklust.

2019. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem tudni mikor jön a megfelelő partner. Lehet következő nap, lehet évek múlva.

Azért a szakításnak mindig van előzménye, nem egyik napról a másikra történik. Addigra már sokszor elmúlik a szerelem, esetleg a szeret is, vagy egyéb komoly problémák voltak és jó ideje már csak formális volt a kapcsolat.


Azt, hogy ki között milyen kapcsolat, szeretet van, nem tudhatod.

2019. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért nem mindegy, mit csinál más?


A férjemnek volt egy 3 éves kapcsolata, szakítottak, rá 3 hónapra összejöttünk, 4 év járás után házasodtunk. Igen, biztos csak azért, hogy legyen mellette valami felszínes kapcsolat...


Egy több éves kapcsolat sokszor már nem olyan, mint az elején. Van, akinek már szakítás előtt megvan, aki felkeltette az érdeklődését, csak nem ad ennek teret, mert le akarja zárni az előzőt.

Néhány hónap után meg már késznek érzi magát.


Rövid az élet, miért kéne egy 1-2 éves kapcsolatot 4-5 évig gyászolni?


Egyedül azt ítélem el, aki nem lép ki a kapcsolatából, csak mikor már letesztelte (lefeküdtek) a másikkal, mert ha mégiscsak jobb azzal, aki otthon van, akkor nem vált inkább.

Volt balszerencsém ilyen férfihoz is, aki nyíltan megmondta, legalább egyszer le kell feküdnünk, hogy felmérje, én vagy az asszonyka nyújtok többet, két szék közül pad alá nem ül. Na, ez visszataszító.

2019. máj. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

*rá három hónapra összejött velem


Így szebben hangzik. Nehogy valaki azt feltételezze, már a kapcsolata alatt is megvoltam neki.

Ismertük egymást, beszélőviszonyban voltunk, de ennyi.

2019. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Elég nagy naivitás azt hinni, hogy a kapcsolat úgy indul, hogy mély, őszinte szeretet van a felek között, ez idő, míg kialakul.
2019. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mert valószínűleg közben már kokettál az új emberrel. Így járt most egy régi jóbarátom. 8 éves kapcsolata ment tönkre, mert a barátnője a munkahelyen melegedett össze egy másik férfival. Csók, tapi már volt, de váltig állította a nő barátomnak, hogy túlképzeli a dolgokat, semmi nem történt köztük. Aztán lebukott a nő, mert belépve maradt a laptopján a Facebookba. Sajnálom, mert 8 év után nem ezt érdemli senki, sőt, akármennyi idő után sem.

Ok, tönkrement a kapcsolatuk, de miért? Mert soha nem jelezte neki a nő, hogy mi nem jó, min kellene dolgozniuk a kapcsolatban. Tehát az egyenes kommunikáció a legfontosabb, de az is csak akkor működik, ha elemi szinten szereti, tiszteli egymást mindkét ember.

Vannak amúgy valóban társ- és/vagy kapcsolatfüggők. Nekik mindegy ki van mellettük, csak ne legyenek egyedül. 3qF

2019. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
"Mert nem hiszem hogy valaki már nap, pár hét alatt talán olyat akivel összeillik." - az hogy te mit hiszel, az meg nem feltetlen lesz igazsag. En meg tudom, hogy vannak ilyen dolgok, mert tapasztaltam. Volt egy mar haldoklo kapcsolatom, kileptem belole, es ra par napra teljesen veletlenul ismertem meg a leendo ferjemet, akivel szinte azonnal egy part alkottunk, mert mindkettem tudtuk, hogy "ez AZ". Es ez evekkel kesobb is igy van, nem valtozott. Kapcsolatfuggo se vagyok, felszines kapcsolatom sose volt.
2019. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egész életemben így folytak a kapcsolataim. Nem, nem voltak felszínes kapcsolataim. De pár hónap alatt mindig jött egy újabb ember aki megfelelő társ volt és beleszerettem. Egy potenciálisan jó kapcsolatot nem fogok eldobni azért, mert jajj hát nemrég ért véget egy másik kapcsolatom.

Ragaszkodó ember vagyok, akkor szakítok ha már biztos, hogy nem lehet a kapcsolatot megmenteni. Ebben az esetben meg már olyan sérelmek vannak, hogy sokkal hamarabb elengedtem már a páromat, mint hogy szakítottunk volna. Hogyha kiszeretsz valakiből semmi akadálya nincsen, hogy rövid időn belül mást szeress.

Az értékes emberek vonzzák az értékes embereket. Így nem nehéz rövid időn belül olyat találni, akivel lehet egy újabb hosszú, nagyon jó kapcsolatod. Soha nem voltam 3-4 hónapnál tovább szingli, mégis csak komoly, évekig tartó, szerelemmel teli kapcsolataim voltak.

2019. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Volt egy 7 éves kapcsolatom. Mikor szakításra került sor, már rég vége volt a szerelemnek és a kapcsolatnak is, csak ennyi idő után nehéz kimondani azt, hogy vége. Nem kerestem párt utána, mégis pár hétre rá megismertem a férjem, elkezdtünk találkozgatni, és egymásba szerettünk. 3 hónap múlva már együtt éltünk. 9 éve vagyunk együtt, tehát nem felszínes kapcsolat. Sosem tudhatja az ember, hogy mikor lép az életébe a megfelelő személy. Sőt, én inkább azt látom, hogy a görcsös társkeresés öli meg az ismerkedést.
2019. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Menekülés egyikből a másikba, hátha gyógyírt kap tőle.
2019. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!