Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az hogy a "depisek"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a "depisek" és családtagjaik pereputtyaik harcot vívnak a gyakorin is?

Figyelt kérdés

Pl kiírnak elég gyakran kérdéseket, hogy járnátok e egy depis lánnyal/fiúval, és egyből megjelenik a csorda ilyen válaszokkal: Soha. Soha, családtagom az, tudom milyen. Soha, barátom ilyen volt tudom milyen. Soha, anyám ilyen volt tudom milyen. Soha, apám ilyen volt tudom milyen.

Ezek az emberek nem érzik, hogy attól hogy hülye családba születtek, és ott is csak fokozták a helyzetet/vagy rossz embert választottak, még nem kellene mindenkit lehúzni? Ezek az emberek a saját ismerősüket szidják még itt is. Szerintem magukba nézhetnének egy kicsit, lehet hogy pont nekik van problémájuk. Én sok depist ismerek akit a környezete húzott le, és amint kikerült, érdekes módon "meggyógyult".


2019. jún. 11. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert úgy beszélsz a dologról mint ha valami gyógyíthatatlan kor lenne. A depressziót lehet gyógyítani de nem gyógyszerekkel , ha nem ön ismerettel és az önsajnálat ki irtásával, csak is olyan tevékenységeket kell csinálni amitől boldogabb leszel. Sokan össze keverik a depresszióst és a csöndben elmélkedőt ami azért nem ugyan az.
2019. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, én is pont olyat láttam hogy meggyógyultak. Semmit nem szedtek, csak más helyzetbe kerültek, és/vagy kikerültek lehúzó emberek hatása alól. És ők nagyon értékes emberek, több ilyet ismerek. Nem egyformák az esetek szerintem, és sokan eleve leírják őket.
2019. jún. 11. 10:40
 3/6 anonim ***** válasza:

"Semmit nem szedtek, csak más helyzetbe kerültek, és/vagy kikerültek lehúzó emberek hatása alól. "


Van, akit semmilyen környezet nem tud lehúzni. Sőt, maga alakítja a környezetét. Akit a környezete le tud húzni, abban benne van a hajlam, és bármi problémára újból előjöhet. Mindig menekülni fog valahova?

2019. jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van , nem egyformán súlyos mindenkinél ez az állapot.

Tudod sokan szeretnek szenvedni és azt szeretnék , hogy sajnálják őket mert ez a táplálékuk. Család nélkül nőttem fel, nem is tudom igazán szerintem milyen az ha vannak szülei az embernek , az én életem egy folytonos változás volt de nekem ez volt a megszokott , megtaláltam mindig azt ami boldoggá tett de van egy üresség amit nem tudok hová tenni viszont én ezt elfogadtam és nem siránkozok senkinek.

2019. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért, mit írjanak? Hogy járnának depis emberrel, mert a családjukban már volt, sok szenvedéssel járt és milyen jó buli újra egy csomó szenvedésbe belemenni? :D

Az, hogy az egyénnek milyen igényei vannak, az a saját döntése. Ha egy nő magasabb férfival akar járni, tegye. Ha egy férfi vékonyabb nővel akar járni, tegye. Ha valaki depimentes emberrel akar járni, tegye.

(Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy a környezetedben mit takart az, hogy depisek voltak az emberek. Általában ez nem úgy működik, hogy az illető más környezetbe kerül és bumm, megjavul. A dolognak van kémiai része is.)

2019. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én pont ezt szeretném hogy azok akiknek a környezetében feltűnően sok a depis, vagy szerintük lelkileg gyenge ember, nézzék meg, hogy miért pont az ő környezetükben van ilyen sok. Mert ahogy láttam az ismert eseteken, volt 1-2 nagyon "depigyáros" ember (főnök, nagyon rivalizáló apa, érzéketlen rokon, vagy pár, akár barát) akiknek a környezetében, hopp, egy csomó depis vagy kisebb nagyobb mentális problémájú ember fordult elő. És sokszor aki ennyire elutasítja ezt az egészet, hogy ő aztán ezek felett áll teljes mértékben, ő termeli a környezetében ezeket a problémákat a saját személyiségével. Az igaz hogy nagyon sokat tudnak tenni ez ellen azok is akik szenvednek tőle, de sokszor inkább az a megoldás hogy felismerik hogy kitől kellene eltávolodniuk. És sokan tényleg családi vagy ex-szel konfliktusaik miatt nekiállnak minden esetet egy kalap alá venni, pedig sokszor könnyen megoldható ha kiderül mi okozza.
2019. jún. 11. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!