Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek sem kéne ismerkedn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek sem kéne ismerkednem senkivel, amíg ilyen állapotban vagyok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-1,5 évem agyon rossz, szinte semmi nem úgy sikerül ahogy elterveztem. Sajnos az egyetemi teljesítményem is romlott, ami miatt méginkább feszült és stresszes vagyok. Illetve emiatt motivációs gondjaim is támadtak.


A társasági életem is teljesen leépült, eddig sem volt sok barátom, mostanra 1-2 maradt.


Párkapcsolatom pedig életem 22 éve alatt nem is volt még, mégcsak próbálkozni sem mertem semminél, tehát semmilyen tapasztalatom nincs a nők terén. Mind a mai napig képtelen vagyok elhinni, hogy bárki is vonzónak találhat, vagy legalább a személyiségének kedvelheti.

Illetve a legnagyobb visszatartó erő, hogy félek a szextől, próbálok ezen úrrá lenni, de nem igazán megy, nem tudom, ha együttlétre kerülne a sor mi lenne.


Továbbá internet és telefon függő vagyok, amin szintén nehezen tudok felülkerekedni, néha sikerül napokra lerakni a telefont, és nem netezni, viszont könnyen vissza tudok esni, és akkor hosszú órákon át céltalanul netezem, miközben fontosabb dolgom is lenne.


A szellemileg is rosszabb állapotban vagyok, sok esetben nehezebben jutnak eszembe dolgok, ráadásul sokkal korábban elfáradok, mint régen.


Sok esetben a fentebb írtak miatt úgy érzem, hogy nincs értelme az életemnek (ugyanakkor mégis élni akarok, mert tudom, hogy még van esélyem változtatni).


Tehát ez lennék, egy kupac probléma... Régen úgy véltem, hogy egy párkapcsolat segítene megoldani a gondjaim egy részét, de rájöttem, hogy nem jó ötlet ilyen állapotban párt keresni. Csak a terhére lennék a másik félnek, és senkitől nem várható el, hogy segítsen ebben...

Így inkább úgy gondolom, hogy előbb megoldanám a problémáimat, és csak azután próbálnék párt keresni. Ugyanakkor nagyon vágyom egy társra, sok esetben borzasztóan magányosnak érzem magam, pedig alapvetően introvertált személy vagyok, aki kedveli a magányt.



2019. jún. 16. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp rakd rendbe magad, mielőtt egyáltalán elgondolkodsz a párkeresésen. Ha ilyen állapotban összejössz valakivel, akkor őt is magaddal rántod a gödörbe
2019. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem se kéne addig kapcsolatba bonyolódnod amíg nem hozod rendbe magad, különben az egesznek a lány issza meg a levét.
2019. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A magányodon pedig inkább barátok által próbálj változtatni, a mostaniakkal csinálj több programot, újakat is kereshetsz
2019. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

rájöttem, hogy nem jó ötlet ilyen állapotban párt keresni. Csak a terhére lennék a másik félnek, és senkitől nem várható el, hogy segítsen ebben...


Így inkább úgy gondolom, hogy előbb megoldanám a problémáimat, és csak azután próbálnék párt keresni

Na végre,egy értelmes,felnőtt ember!Kezdd azzal,hogy leszakadsz a netről. Határozd el magad,tűzd ki a célt,tarts ki mellette és menni fog.Segíthet egy pszichológus+mindenképp találj valami motivációt.Hajrá!

2019. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 Szeretnék keresni új barátokat, de az sem könnyű, általában, ha megismerek új embereket egész jól el tudok beszélgetni, de nem igazán keresik a társaságom sulin vagy munkán kívül. (Feltehetően nem a legjobb a személyiségem, és unalmas is vagyok.
2019. jún. 16. 15:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tiipikus modern ember es a problemai. Nem gunyolodas. Internetfuggoseg, elmaganyosodas, szorongas, stb. Szamomra sem ismeretlen dolgok, bar nekem van kapcsolatom.

Szerintem jarj terapiara, es dolgozz magadon.Egy kapcsolat ezt nem fogja megoldani.

2019. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, pszichológus igénybevételén már gondolkodtam, de az a baj, hogy nem szeretném, ha a szüleim tudnának arról, hogy ilyen gondjaim vannak. Általában mások előtt szeretem titokban tartani a gondjaimat, és leplezni, ha valamilyen problémám van, nem is igazán tudok másokkal olyan témákról beszélni, mint amelyekről a kérdésben írtam.


Az első körben én is az interneten függőségemet szeretném leküzdeni, az talán megy magam is. A nyárra pedig vannak már előre elhatározott motivációim, tehát elfoglaltságom az lesz, de a többit szerintem nem tudom magam megoldani.


Pl. a szexuális együttléttel kapcsolatos félelmeim leküzdése biztos nem fog menni, mert kamasz korom óta nem megy. Illetve továbbra sem tudom, hogy miként győzzem meg magam arról, hogy lehetséges az,hogy van olyan személy akinek tetszem. Gimis éveim alatt elég sok negatív megjegyzést kaptam a külsőmre, azóta pedig nem igazán tudok megbarátkozni magammal.

2019. jún. 16. 15:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Segítséget kérni nem szégyen.A pszichológust köti az orvosi titoktartás,nem szólhat a szüleidnek.Iskolapszichológus nincs az egyetemen?Amúgy TB-re is igénybe veheted.
2019. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Félsz a szextől mint fájdalom?
2019. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Nem igazán, ez komplikáltabb az én esetemben, de ha érdekel privátban leírom.
2019. jún. 16. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!