Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Érdekelnének vélemények azzal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdekelnének vélemények azzal kapcsolatosan, hogy a manapság miért kihívás az igazi partner megtalálása? Értendő az ápoltságra az igényre és persze az erkölcsi értékrendre.

Figyelt kérdés
Írjatok véleményt, esetleg tapasztalatot és hogy mi a meglátásotok a kérdéssel kapcsolatosan. Köszi.:)

2019. jún. 19. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Remélem egyre kevesebben keresnek már, mint ahogyan én sem keresek már senkit. :D
2019. jún. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert egekben az igények. Ennyi. Azt se tudjuk már mit akarunk jódolgunkban. Álmokat, ideálokat kergetünk, a valóságban meg mindenki büdöset sz.rik.
2019. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Mindig is kihívás volt. Régen is az volt, én gyanítom, hogy sokkal nehezebb volt mert a házasságok nagy része érdekházasság volt. Volt egy előre eltervezett házasság, és ha valaki megtalálta a szerelmét akkor bizony meg kellett csalni a házastársát. Én nem szivesen élném át azt, hogy van egy férjed akit nem szeretsz, meg van egy másik férfi aki az életed szerelme de nem lehetsz vele, vagy meg kell szöknöd vele és félelemben élni... Idősek órákat tudnak erről mesélni.

Az, hogy megtaláld a megfelelő partnert most igazán könnyű csak, mert végre megvan az a szabadság, hogyha mégsem a párod az igazi akkor el tudod hagyni. Régen erre semmi lehetőség nem volt. Mostmár hozzáférünk olyan dolgokhoz, amik anno nem léteztek és nem ismerték az emberek. Pszichológia, önismereti, önfejlesztési könyvek, internetes társkeresők, párterápia stb. Én úgy gondolom, hogy soha nem volt ennyire könnyű megtalálni a párod.

2019. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó valaszadóval érték egyet. Régen nem is keresték az igazit vagy ha igen azt csak fű alatt. Emellett a nemek minimálisan keveredtek csak egy egy szüreti vagy egyéb mulatságon esetleg tehát az ismerkedés se úgy ment mint ma. A kínálat is kissebb volt és a nyomás meg nagyobb hisz ha nem kel el a lány akkor szégyenben marad. Sokkal jobban számitott az anyagi helyzet és a vallás.

Tulajdonképpen annak az esélye hogy a faluban 5-10 számodra elérhető eladósorban lévő lány közül azalatt a pár (kísérőkkel történő) séta alatt vagy mulatság alatt amikor esélyed van szóba elegyedni vele megtaláld azt a lányt aki mind szexuálisan mind lelkileg ki tud elégíteni szinte 0. Sima zsákba macska volt sokszor úgy hogy se a lány se a fiú nem lelkesedett a másikért de a család a falu népe a hagyomány vagy egyéb nyomás miatt így kellett lennie.

Ami ma nehéz hogy az emberek elzárkóznak egymástól. Gyerekkortól azt tanuljuk hogy az idegen veszélyes. Sokakat irritál a többi ember nem szeretet hanem érdektelenség vagy negatív érzelmek vannak bennünk a többiek felé. Ezt nehéz áthidalni sok esetben. De egyrészt érthető miért alakult így másrészt a régi helyzethez képest fényévekkel jobban jártunk hogy most születtünk. Én legalábbis így látom.

Az igazi pedig aligha létezik szerintem. Vannak olyan emberek akik majdnem tökéletesen megfelelnek egy adott pillanatban de soha semmi nem garantálja hogy ez így lesz 5-10-20 év múlva is hisz változunk. Olyan személyek vannak akikkel sok munka árán lehet boldogan élni de egyrészt nincs nagy ő így egy darab valahol a világban akit meg kell találni hanem sok olyan van akivel jól működhetsz. Másrészt az akivel ma jól kijössz és boldog vagy lehet 10 év múlva idegesíteni fog.

2019. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. jún. 21. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!