Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én gondolom, hogy aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom, hogy aki attól fél, hogy nem lehet xy tulajdonságú párja, az valójában egyszerűen attól fél, hogy nem tapasztalhatja meg a szerelmet?

Figyelt kérdés

Szokás itt lehurrogni azokat az embereket, akik a saját alacsony önbizalmuk miatt boldogtalanok, mert úgy gondolják, nem lehet adott tulajdonságokkal rendelkező (szép, vékony, stb.) párjuk. Ilyenkor ezek az emberek megkapják, hogy felszínesek, stb.

De nem gondoljátok, hogy egyszerűen arról van szó, hogy mindenki olyan emberrel akar lenni, akibe bele tud szeretni, ehhez pedig az agyunkban társul egy kép, hogy kivel tudjuk ezt elképzelni. Adott esetben van, hogy valaki ideálunktól eltérőbe szeretünk bele, és nem gondolom, hogy akkor bárkit érdekelne, hogy az az adott tulajdonság hiányzik belőle - pl. ha nekem alapból a vékony lányok tetszenek, de szerelmes leszek egy kicsit husisabb lányba, nyilván le se sz***m, hogy nem vékony a barátnőm.

Szóval nem arról van szó, hogy egyszerűen attól félnek ezek az emberek, hogy sosem élhetik át a szerelmet, amikor kölcsönösen igazán vágytok egymással valakire?


2019. jún. 24. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Uuu...

Ez a kérdés bennem is felmerült már, és nagyon örülök, hogy más is gondolkodott ezen.

És amúgy teljes mértékben egyet értek a megfogalmazottakkal. Az emberek nem hiszik, hogy a szerelemben átértékelődnek bizonyos dolgok, más lesz a prioritás, pedig előfordul. Nem állítom, hogy minden esetben (és azt főleg nem, hogy minden tulajdonságbeli elvárás esetében), de előfordul, hogy az ideálunktól igen csak messze eső személybe leszünk szerelmesek.

2019. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mondjuk én nem azt gondolom, hogy más lesz a prioritás, hanem inkább azt, hogy a kémia néha olyan emberrel működik, aki első ránézésre nem az ideálunk. De amikor már működik, akkor mégis iszonyatosan vonzó lesz az illető a szemünkben minden téren.

Szóval én nem arról a szituról beszélek, hogy "hát annyira nem jön be, de nagyon jófej és nagy az összhang", hanem arról, hogy "nem ilyen csajt képzeltem el magamnak, de jobban vágyom rá mint bárkire".

2019. jún. 24. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem ezért is nincs "ideálom" egy hosszú ideje. Tinikoromban nyilván elképzeltem, hogy nézzen ki a pasi, de azóta sokmindenki tetszett, és valahogy nagyon sokan nem estek bele abba az "ideálképbe". Úgyhogy azóta már rájöttem, hogy ha valakivel megtalálom az összhangot, akkor onnantól kezdve szinte minden külsős dolog teljesen mindegy.
2019. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!