Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik heti váltásban nevelik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik heti váltásban nevelik a gyereket, tehát 1 hét itt, egy hét ott, hogyan látják? A gyerekre nézve tényleg jobb? (3 éves)

Figyelt kérdés

2019. aug. 5. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Heti váltást nehezen tudok elképzelni, de nálunk a hét van felosztva, egyik nap itt, másik nap ott, nagyjából arányosan. Ez így tök jól működik, gyerek is szereti ezt a helyzetet, hamar megszokta. De másnál meg a heti váltás működik. Mindenkinek azt kell kialakítani, ami neki a legjobban megfelel.
2019. aug. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nővérem gyermeke heti váltásban van! Szörnyű!!!! Szerencsétlen gyerek akárhányszor nálnuk van, minden nap többször sír, hisztizik. Egyszer átölelhetem, játszhatok vele, máskor meg bedurcizik, ha közeledek hozzá csapkod, visít stb...


Sokszor sír, hogy apukához akar menni, mert itt szabályok vannak. (szabályok alatt azt kell érteni, ha játszik valamivel, akkor utána pakoljon el, minden nap fürdés/fogmosás stb...) Viszont az apjánál minden rá van hagyva, folyton új és új játékokat kap de nevelést azt nem.


Lassan 1 éve tart ez a dolog. A gyerek most 4,5 éves, lassan kinövi és megszokja ezt a dolgot, de később biztos , hogy ez az egész dolog a személyiségére nagyon ki fog hatni... ezért is lesz ügyvéd a dologból. Az apa akarja a heti váltást. Nem fogja fel hogy ez nem jó a gyereknek.

2019. aug. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én külföldön élek, és itt ez a jellemző. Én nem látom negatívnak, bár én 10 év feletti gyerekeket ismerek. Általában sokkal jobb a kapcsolatuk az apjukkal, és ő is kiveszi a részét a gyereknevelésből, a hétköznapokból is. Amit Magyarországon láttam, a kéthetente hétvége, tehát havi 4-5 nap, mikor apuka viszi a gyerekeket mamához, vagy épp minden megenged, és mindent megvesz nekik, aztán le van tudva a gyerek 2 hétre, nem igazán a szülő lét definíciója, és egy csomó apa nem is tud mit kezdeni a gyerekével.
2019. aug. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok és annyit azért hozzátennék, hogy nálunk ez 6 éves kortól van megosztott felügyelet, már több mint 6 éve. Lányom sokszor kérdeztem, nem zavarja-e a kétlaki élet, de azt mondja nem, ő kimondottan szereti ezt az életformát.
2019. aug. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bnőm csinálja 3 eve, az első 2 év szörnyű volt szet voltak esve a gyerekek , nehéz volt megszokniuk pedig nem voltak annyira kicsik.

A lányom 16 ő ebbe soha nem ment volna bele, utal költözködni es apjával sincs már jóban.

2019. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!