Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös gyerekfelügyelet heti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös gyerekfelügyelet heti váltásban. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Még nem költöztünk szét de szeretném tudni, mi a legjobb, hogy vezessük fel? Mire vigyázzunk? Hogyan lehet "elviselhetőbb"?
2017. ápr. 19. 14:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%
Mármint kinek elviselhető? Mert a gyereknek egy rakás szar lesz. Hetente költözni agyrém! Pár hónap után már borzasztó. Sehol nem tud rendesen berendezkedni, mert már megint lehet csomagolni. Nincs egy nyugodt hétvége. Bárki is találta ki ezt a közös felügyeletes szarságot, remélem ő is így éli az életét!
2017. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szerinted mi a legmegfelelőbb válás esetén úgy, hogy a kisfiunk mindkettőnket imád és mi is mindketten odaadó szülei vagyunk?
2017. ápr. 19. 14:21
 3/22 anonim ***** válasza:
63%

Ez úgy értendő, hogy egyik héten nálad, a másik héten nála?

Ha nagyon közel van egymáshoz a lakásotok, akkor akár működhet is, mert mindent meg lehet szokni idővel, még a féllábon állást is.

A gyereknek nem akkora trauma, mintha hetente Szombathelyről Debrecenbe kellene utaznia és a barátait, óvodát, vagy iskolát is ugyanannyi idő alatt tudja megközelíteni.

De ha nekem kellene erről döntenem, akkor mivel mindketten dolgozunk, a gyerekkel hasznosan eltöltendő idő gyakorlatilag a hétvége, vagy a nyaralások, ezért én hagynám a megszokott közegében, a megszokott ritmusában, csak az említett szabadidőt osztanám úgy el, hogy mindkét szülő és a gyerek is élvezni tudja.

No meg a nagyszülők is!

2017. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%

Ha egy városban vagytok és mindkét helyen van saját szobája a gyereknek és így nem kell hetente cuccolni, akkor ez talán jobb megoldás lehet, mint a heti X nap láthatás.

Az a lényeg, hogy a gyereknek ne legyen teher, legyenek meg mindkét helyen a ruhái, játékai, stb. és érezze mindkét helyen otthon magát (az egyik az anyu otthon, a másik az apu otthon), tényleg ne érezze azt, hogy hetente költözködik.

2017. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

A legjobb barátomék közös gyermekfelügyeletben állapodtak meg válás során, ami szerintem példásan működik. A két lakás egymástól cirka 10 percre van gyalog, olyan 700-800m lehet. A gyerek ott alszik ahol éppen kedve van, vagy ahol a szülök megbeszélik egymással. Mindkét helyen van saját szobája, ruhái.....de például az egyik helyen van medence is ezért nyáron többet van ott. nem csinálnak havi elszámolást kinél volt többet,mert ennek nem erről kell szólnia!!! Mindkét szülőnek van kulcsa egymás házához, nem vesztek össze, elfogadták a helyzetet, és tartják magukat ahhoz hogy közösen nevelik fel a gyereküket.

A magyar joggyakorlat egy vicc, a kéthetente való látogatás óramű pontossággal +GYT nem a gyerekek érdeke, hanem az anyáké, nem véletlenül adják be a kizárólagos gyerekfelügyeletért a kérelmet az esetek 80%-ban még akkor is ha képtelenek egyedül fenntartani magukat. Külföldön ez nem így működik.

Hány éves gyerekekről van szó? Mindenképpen megkérdezném a véleményét, hogy akar-e másik környékre költözni, akar-e másik iskolába járni, esetleg sport, különórák, barátok...

Ha tényleg fontos számotokra a gyerek, akkor az Ő érdekeit helyezitek a saját érdekeitek elé, de sajnos ez a ritka.

40F

2017. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

7 éves.

Egyik héten nálam lenne, másik héten apukájánál (ahol eddig lakott), Budapesten egy másik kerületben tudtam lakást kivenni, kb 15 p kocsival... de a suli maradna, mint biztos pont.

Eléggé el vagyok ettől kenődve. Örülök, hogy van pozitív tapasztalat, utolsó!

2017. ápr. 19. 14:40
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi a jó megoldás, de nem ez. Én két évig bírtam, akkor mondtam, hogy akkor én ezt befejeztem. Aztán anyánál laktam, mert az ő lakása 5 perc sétára volt a sulimtól. Apával meg egyébként is sokszor együtt kajáltunk délután, mert ott dolgozott a belvárosban. Meg megbeszéltük, hogy ha hétvégén ráér, nem dolgozik, akkor átmegyek vagy találkozunk.
2017. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%
Én külföldön élek és itt ez eléggé gyakori. A lányomnak 2 barátnője is van, aki így él. Náluk teljesen jól működik. Ez csak akkor valósítható meg, ha a szülők között jó a kapcsolat, mindent meg tudnak beszélni, szervezni. Meg persze olyan apuka, aki képes egyedül gondoskodni a gyerekről. Nagy előnye, hogy a gyereknek az apával is szorosabb a kapcsolata, az élete része. Mert a magyarországi gyakorlat, a havi 4 nap teljesen kizárja az apát a gyerek életéből.
2017. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
19%
A legrosszabb megoldás ez a felezés. A gyerek sehol sem fogja magát igazán otthon érezni, nem lesz egy biztos pont az életében, hol itt, hol ott lesz. Két külön hely, külön szabályok, stb. Láttam már nem egy ilyet, majd ti is meglátjátok. Az egész pszichológia.
2017. ápr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%

Olvasom, hogy albérletet vettél ki és ott lenne veled a gyerek kéthetente.

Nos, az albérlet egy olyan dolog, ami ha nincs szerencséd, lehet, hogy félévente, évente, vagy sűrűbben változik és a gyereknek még pluszban ezt is meg kellene szoknia.

Ha igazi önzetlen szülő vagy, hagyod a gyereket a megszokott helyén és amennyi időd van azt vele töltöd.

Biztos, hogy nem gördítene akadály ez elé a másik szülője!

2017. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!