Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet, hogy kisiskolás gyereke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy kisiskolás gyerekek csak icipicit sérülnek egy válásnál, ha?

Figyelt kérdés

A szülők baráti támogatói maradnak egymásnak, fele-fele arányban kb vigyáznak a gyerekekre, nem szidják egymást, mindig teret adnak annak, hogy a másik féllel tudjon lenni a gyerek, ha szeretne?


A másik verzió: nem szerelmes szülők, többször feszült légkör, anyagi bizonytalanság az apa életvitele miatt. Boldogtalan anya, mert úgy érzi, nem passzolnak össze.


Ilyenkor ez a válás nem fogja nagyon sérültté tenni a gyerekeket? (A baráti, támogató bánásmód nem mese, már elindult, mert már elindult különköltözés is, és megy ez a fajta hozzáállás).


???



2019. nov. 9. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Mindkét esetben sérülnek. Az a gyerek nem sérül, akinek szeretik egymást a szülei és rendszer van az életében. Ha feszült a légkör, vagy elválnak a szülők, ott már bizalomvesztés van. Lehet szépíteni, de ez az igazság. Ha nem megoldható, akkor a kisebbik rossz a válás, legalább nem kell a gyűlölködést napi szinten hallgatni és lehet rájuk koncentrálni egymás utálata helyett.

De ne áltasd magad az "icipici" jelzővel: gyerek szemmel ez kva nagy szívás, akárhogy is!

2019. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A válás ténye miatt már érdemben sérül a gyerek, a milyensége legfeljebb csak tovább ront a helyzeten. De javítani biztos nem javít.
2019. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Én sárdobálós elvát szülő gyereke vagyok aki elvált,és nem akarom,hogy gyermekeim úgy nőljanek fel mint én.Ezért próbálok "baráti" viszonyt tartani exemmel.


Viszont tudom kellemetlenül hangzik, de mindkét variációba egy lelki nyomorék lesz a gyerek/ek. Teljesen mind1 mit csinálsz. A családot sehogy nem tudja pótolni 1szülő. A gyerek életéből hiányozni fog a legfontosabb dolog,a családi modell! De ez csak egy dolog. Nagyon sok hiányt szenved egy elvált szülő gyereke.


Persze másik oldal se jó,ha esetleg olyan családba cseperedik a gyerek,ami nem jó családi modellt állít fel. Pl:eggyik fél alkesz,drogos,vagy olyan életmódot folytat ami nem jó példát mutat,esetleg a gyerek félelembe él.


Bármit csinálsz,a gyereknek nagyon kemény felnőtt élete lesz.

2019. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is sárdobálós elvát szülő gyereke vagyok, és remélem, soha nem lesz gyerekem. A lelkiismeretem nem viselné el, ha annak kellene kitennem a gyerekemet, hogy elválnak a szülei.
2019. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En abszolut tamogato elvalt szulo vagyok, a gyerek sosem fogja tudni feldolgozni, benne van az apja a zsigereiben pedig ritkan talalkoznak. Hiaba a szeretetteljes legkor, hiaba tokeletes apuka a parom, a gyerek szive az apjahoz huz pedig 2evet sem elt egyutt vele.
2019. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan,hogy icipicit serul a gyerek! A gyerek serulni fog! Egy valasnak egy gyerek a legnagyobb vesztese. Vannak esetek amikor jobb megoldas a valas,de a gyerek altalaban serulni fog ha barati a kapcsolat ha nem. En fel eve valtam el a felesegemtol (en nem akartam,de ő menni akart) es a gyerekemet is megviselte,megviseli ez a dolog.

Tobbszor volt es van olyan,hogy a gyerekem sír azert mert hianyzik neki az apja vagy azt mondogatja amikor nalam van,hogy milyen jo volt itt lakni es haza akar jonni,hogy ujbol egyutt legyunk,de anya nem engedi stb... En probalok vele minel tobbet foglalkozni es vele lenni,de ez akkor sem az igazi!

En azt mondom ha még mentheto a dolog akkor nem kell elvalni. Meg kell probalni mindent,hogy a valast elkerulje az ember. A volt felesegem erre nem volt hajlando. Utolag kiderult,hogy egy masik ferfi miatt es az sem erdekelte, hogy ebben az egeszben serulni fog a gyerek es megviseli őt.

2019. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!