Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltam 5 éve, de megtartotta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltam 5 éve, de megtartottam a férjes nevem. Most kötelezni akar a volt férjem, hogy lerakjam a nevét. Megteheti?

Figyelt kérdés

2019. nov. 11. 23:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Ot zavarta, ezert amikor osszehazasodtunk, leadtam, de ameddig nem jutott el a kapcsolat eddig a pontig, nem lattam ertelmet meg egy adag okmanycserenek h aztan az ovevel ujra eljatsszam. Nem iranta valo tiszteletlenseg hanem a gyerekeim iranti szeretet vezerelt.
2019. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
53%

Érdekes, hogy az új házasság erre megadja a löketet. És mi van akkor ha a pár nem is szándékozik házasodni, mert anélkül is megvannak? Akkor marad a nő a volt férje nevénél mert az úgy kényelmes?

Szerintem meg nem az mutatja a gyerekek iránti tiszteletet hogy egy néven van velük az anyjuk.

Amúgy én kemény 20 perc alatt elintéztem az okmányirodában az igazolványok cseréjét, személyi, lakcím, útlevél, jogsi, mindent. Igaz esküvő után. Szerintem válás után is meglehet ezt csinálni ilyen gyorsan letudni egy körben mindent, ja és fizetni sem kell érte! A mi esetünkben a “drága” volt feleség amellett hogy azzal takarózott, hogy a gyerekkel akar egy néven lenni, a másik az az volt, hogy az okmányokra költendő pénzt inkább a gyerekre fordítja. Ebből is látszik, hogy tisztában sincs azzal, hogy a névváltoztatás hogyan működik válás után.

Mindenesetre a kedves párját biztos nem zavarja, elvenni meg nem véletlen nem akarja. :)))

2019. nov. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nekem is van olyan ismerősöm, nem is egy, aki az első férje nevét felvette simán, aztán elváltak, megtartotta, ez még oké, azóta viszont lett új férje/pasija, és az ő nevét már nem veszi fel. Őszintén szólva elég nehezen értem, miért jó neki azon a "köztes" néven lenni, amihez valószínűleg a legkevésbé kötődik. Hiszen a lánykori nevét sokkal tovább, évtizedeken át viselte, illetve a mostani pasijával is már régebb óta együtt vannak, mint ameddig az első házassága összesen tartott. Sőt, némelyiküknek már gyereke is született az új kapcsolatból, aki persze szintén az új pasi nevét viseli. Engem ilyen helyzetben eléggé zavarna, hogy az előző pasim nevével élek mellette, de ezek szerint sokan tényleg annyira kényelmesek, hogy az első után többször már nem csináltatják meg.
2020. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!