Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyermektől különélő szülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyermektől különélő szülő hozhat egyedül döntést?

Figyelt kérdés
Volt férjemnek láthatási joga van.Beszeretné íratni a fiunkat karatéra.Megteheti az engedelyem nélkül?Honnan fogják tudni,hogy elváltunk?

2019. dec. 4. 23:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#10:

Nem írtuk azt, hogy rossz vagy, hanem azt, hogy bármilyen tüske van a volt férjed iránt, az ne a gyereketeken csattanjon.


"mindenben én döntök"

Mint írtam tévedsz, te csak a következményét viseled, a gyermek életére kiható döntésekben mint a sport, utazás, iskola közösen kell döntenetek.

Ezzel Ő sem élhet vissza, mert ha csak úgy kérdés nélkül kiviszi az országból, vagy elviszi nem megbeszélt időben, vagy olyat tesz ami nincs veled megbeszélve és ez kihat a gyerek életére, kérhetsz korlátozó végzést, aztán jöhet a sírás...

Ez azt jelenti, hogy csak a te felügyeletedben láthatja a gyereket.

Szóval ezt nem ide kellett volna feltenned a kérdést, hanem megbeszélni apukával, hogy még egy ilyen (nem veszi fel a rtelefont), vagy valamiről nem tudsz, korlátozó végzést fogsz kérni.

Természetesen nekd fog esni, hogy elveszi a gyereket, bla bla bla, de ez csak üres fenyegetőzés marad örökre, ugyan is ha a gyereket nem éhezteted, nem bántalmazod, fejlődésében nem zavarod/akadályozod, ha fejen áll sem tud mit csinálni, soha nem fogaja a bíróság neki ítélni!

De mint írtam, a gyermeket nézzétek, neki mi a jó.

2019. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Csakis a kicsi érdekeit néztem mindig is.Szeret járni az apjához,aki egyébkent a szüleinél lakik.Nem akart elköltözni,hát elváltunk.Én a kicsivel már menekültem onnan.Az anyósom uz utóbbi időben mindig részeg volt,az ajtókat csapkodta az orrunk előtt.A fiam ott tölti a páratlan hétvégéket és a páros héten a szerdákat.Megbeszéltem a volt férjemmel,hogy mindig a kicsi mellett legyen,ne hagyja a szüleire,vagyis az apósra igen,ő benne teljesen megbízom.De mint mondtam az utòbbi időben nem együttműködő.
2019. dec. 5. 13:30
 13/18 anonim ***** válasza:

Nincs más, le kell ültetned az apukát, és elmondanod azt amit leírtam.

Hozzá teheted, hogy nem szándékozol rosszat tenni a gyereknek, de ez nem így működik!

Van kötelessége, és ha már többet engetsz akkor vagy betartjka a szabályokat, vagy tényleg korlátozó végzést fogsz kérni, aminek az oka nem te leszel, hanem a kedves apuka.

2019. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Te szeretnéd, hogy karatézzon, vagy nem?
2019. dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14:

Én elsőre is értettem, hogy most nem ez a lényeg, hanem az, hogy anyuka semmibe van véve, pedig a övé egyedül a felügyeleti jog.

Ilyen nincs, hogy megbeszélés nélkül kiviszi az országból, nem hozza vissza időre, vagy egyedül dönt olyanban amihez még az anyukának sincs joga!

Meg nem veszi fel a telefont.

Én férfiként írom, 2. esetben már ment volna a korlátozó végzés!

2019. dec. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15., azért ez se mindegy. Számomra nem világos, hogy a kérdezőnek a karatéról mi a véleménye.
2019. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16 Engem meg a gyerek véleménye érdekelne leginkább a karatéról.
2019. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Elvalt szulo vagyok. Ha kizaolagos a szulo felugyeleti jogod, akkor a masik szulo nem donthet semmiben. Te dontesz a mutetekrol, sportolasrol, tanlmanyrol.

Kulfoldre csak a beleegyezeseddel viheti ki a gyereket.

Sajnos alapbol egy sorklub vagy iskola nem tudhatja ti elvaltatok.

Tehat beirathatja karatezni, de te meg kiirathatod. Csak hat kerdes mikor es mi eri meg. En a kulfoldert, ha a tudtom nelkul kiviszi gymugyhoz fordultam volna es oriasi pataliat csapok. Nem azert, mert nem engednem, hanem szolnia kell!!!

Nalunk kozos felugyeleti jog van igy egymas nelkul meg egyszakkorre se vihetjuk be, mert ilyenkor mindenben (tanulmany, sport, egeszsegugy, gyerek jovoje etc.) kozos nevezore kell jutni.


Apukanak hagyj gumicsontot, de legyen nyoma annak (email legalabb), hogy te jelezted ebben vagy abban kernie kellett volna a jovahagyasod es igen belegyeztel vagy nem.

A gumicsontot arra ertem, hogy elutazassal kapcsolatban, iskolavalasztassal vagy epp ha beteg elfelejt tajekoztatni, abban ne engedj, de hogy egy sportot o valasszon neki (es annak koltsegeivel), ha ez nem szandekosan mondjuk az altalad preferalt teszem azt foci kiutese lenne a nyeregbol, hagyd ra. (Csak mint irtam jelezd a kizaolagos suloo felugyeleti jog szerint ez a te dontesed a hivatalos papirokat tagsagrol hazirendrol latni akarod es nelkuled ne iron ala semmit. Ha megteszi szolsz a klubnak... (szerepelje kettotok alairasa ezeken).

A lathatas es kapcsolattartas ne keveredjen mar ide valaszolok! Jelen esetben apuka nem irathatja be egyedul karatezni a gyereket. Minden mas mellebeszeles😀

2019. dec. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!