Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » JOGILAG, ezt hogyan lehet/kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

JOGILAG, ezt hogyan lehet/kell megoldani?

Figyelt kérdés

1.: Igen, tudom, hogy az ügyvéd dolga, de érdekelnek konkrét tapasztalatok is.

2.: Nem érdekel az erkölcsi és etikai része, csaj a jogi!!!


A hasznos válaszokat köszönöm és zöldezem.


A kérdés:


Hogyan oldható meg, hogy a gyerektartást kizárólag a gyerekre költhesse az anya, és semmit sem magára?



2020. febr. 26. 11:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ez így lenne akkor sokkal több apukánál lenne gyerek az tuti.


Ilyen miatt nem ítélik másnak csak mert az anya huzamosabb ideje nem dolgozik ,ha ellátja a gyerekeket megfelelően."


Azért nincs sok gyerek az apának ítélve mert az apuka NEM AKARJA. A bíróság nem erőltetheti rá senkire a felügyeleti jogot. Ezek után marad az a lehetőség, hogy megítélnek egy magasabb összegű gyerektartást, hogy ne kelljen a gyereknek intézetbe mennie.


Ha egy férfinek van lakása, munkahelye, józan életű, és akarja a gyereket akkor a bíróság neki fogja ítélni, ha az anyuka csak segélyből él. Nagy tévhit, hogy a bíróság annyira anya-párti, egyszerűen az apukák nem akarják nevelni a gyerekeiket.

2020. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlatban is tud/ismer valakit? Mert oké nem lehetetlen de azért nem ez a jellemző.

Dolgoztam óvodában (nem kimondottan a gyerekek között hanem konyhai részen) de ismertük a szülőket, évek alatt egy olyan volt,ahol apuka nevelte de aztán kiderült hogy ő özvegység miatt 😭

2020. márc. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
22%
R.ibik lepontoztak gondolom akik remegnek a gyerektartasert. Igen én nem kell remegjek érte, és nem abból fizetünk villanyszámlát !!!!!!!! Normális anya utolsó centig rá költi vagy ahogy én szamalara gyűjtöm.Hany olyat láttam ahol turkálóból ruhát a gyereknek mert jó az,anyukán meg műköröm ,szoli stb.Igenis el kellenne számoltatni az anyukákat mert nem vesz minden hónapban cipőt és társait. Sokan azért vannak kiakadva az elszámolással mert kiderülne, h nem a gyerekre megy.
2020. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
72%
Nem fogod fel, hogy nem lehet pénzben mérni amit egy szülő megtesz a gyerekéért? Akkor az mégis hol igazságos, hogy anyuka jászik vele, tanul vele, anyuka ápolja ha beteg, anyuka főz rá, mos rá, takarít utána, apuka meg kéthetente szórakozik vele pár napot?
2020. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
21%
Amelyik anyukának ez teher. ...Márpedig teher ha felszámolja 😂😂Az ne nevezze anyának magát.En szívesen látom el a gyerekemet és nem számolom fel 😂De beteg nők vannak te jó Isten.
2020. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
18%

Ez a része tényleg durva az ilyen házasságban is felszámolta hogy fel óra csókolózás és egy óra házas élet tarifa szerint mennyi ?

🤣🤣🤣🤣

2020. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
100%

Ti keveritek a szezont a fazonnal.

Itt nem azt írják, hogy felszámolják... csak hogy nem mindent lehet tételesen elszámolni!

Minek piszkálódtok? Mindenki vállalja a gyerekért a felelősséget, anya is meg apa is, ennyi.

Nem vagyok elvált, mindig a gyerekeim az elsők de azt hiszem nagyon felháborodnék ha el akarnának számoltatni. Lehet van akinek ez rendben van, nekem nem lenne. Felnőtt emberek vagyunk.Mellesleg apa akar "felszámolni" itt inkább nem?

2020. márc. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
0%

Inkább az fél elszámolni akinek van mit rejtegetni.

Ha tényleg igaz és még kevés is a pénz a gyerekre akkor mi oka lenne titkolózni ? Akkor vágja ki az asztalra a számlákat ha nincs benne titok.

2020. márc. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy köteles lennék a volt férjemnek elszámolni a saját pénzemmel!!! Igen az is saját amit ő fizet gyt- ként mert az a gyerek után jár jogilag ( elméletben mondom, nem vagyok elvált) ha ezt akarná, már csak azért se tenném.
2020. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
15%

49es nyilván nem a saját fizetésére vonatkozott a nőnek ez,hanem a gyerektartásra.

És ha tényleg olyan kevés mint sokan Mondjak úgysem elég ,akkor meg miért gond megmutatni miket vett ebből, a saját fizetése nyilván magán ügy.

2020. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!