Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem külföldre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem külföldre szökött a kétéves fiammal. Mit tehetek, valóban nincs jogilag reális megoldás? Nagyon kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
A másfél évig húzódó gyermekelhelyezési pert másodfokon is megnyertem, ezek után a volt férjem egy hétvégén eltűnt a kicsivel és mint kiderült Svájcba szökött/költözött, ahol már dolgozott és élt is korábban. Egy rövid üzenetben azt írta, ne küzdjek a kicsiért, mert inkább meghal, mintsem lemondjon a gyerekéről, és hogy egy joghézag miatt és mert nem uniós tagállam jogilag nem is szerezhetem őt vissza. Ilyenkor mit lehet tenni, volt már példa arra, hogy esetleg kitoloncolták ilyen esetben vagy az adott ország átadta a szülőföldjének az illetőt? Képtelen lennék a gyerekem nélkül élni.
2017. márc. 30. 12:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Az ügyvéded ez nem tudja jobban? Lehet itt kapsz valami választ ami nem is reális. Szerintem kérdezz meg szakikat
2017. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

"Képtelen lennék a gyerekem nélkül élni."

Nos ahogy írta ő is az lenne.


Jöjjetek össze újra.

2017. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
az ügyvédem most néz ennek utána, de annyira ideges vagyok már 4 napja hogy szeretnék megnyugodni valamennyire addig is
2017. márc. 30. 12:21
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Akkor várd meg, amíg az ügyvéded ad releváns valaszt, ne itt akard a jogszabályokat megtudni a kamionos józsitól
2017. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
20%

Ahogyan Ő is.....

Nem véletlenül vezették be külföldön a megosztott gyerekfelügyeletet, amikor kötelezik arra szülőket hogy megállapodjanak és ne gyereken vezessék le egyéni sérelmeiket. Gondolom a gyerek idáig Nálad volt, Magyarországon 80% a nők kapják a kizárólagos felügyeletet, ami lássuk be indokolatlan. Svájc nehéz dió,nem európai uniós tagállam, elég egyedi jogrendje van, nem lesz egyszerű jogi procedúra a gyereket kerestetni. Mindenféleképpen azt javasolom, hogy vegyed fel a kapcsolatot egy nemzetközi jogban jártas ügyvéddel, jogsegély szolgálattal, ők pontosan elmondják mik a lehetőségeid. A férjed M-on törvényt sértett, de nem vagyok benne biztos, hogy emiatt elfogató parancsot adnának ki ellene svájcban, főleg ha kettős állampolgár.

Ami sokkal érdekesebb kérdés, hogy a gyereknek hogy lesz biztosítása, papírjai külföldön,mert ügye ahhoz mindkét szülőnek az aláírása kell.

Ésszerűbbnek tartanám, ha megpróbálnád felvenni vele a kapcsolatot és valami egyességre jutni, akár megosztott gyermekfelügyeletet kérni, mert szerintem akkor hamarabb fogod viszontlátni a fiadat.

2017. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
5.: ez nagyon szép, de szerinted olyan elvakult emberrel, aki elrabolja valakinek a gyerekét és elviszi külföldre, lehet értelmesen egyezkedni?
2017. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
20%

"elrabolja valakinek a gyerekét"


Mármint a sajátját? :D

2017. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
a sajátja is, de a törvény nekem ítélte így hozzám tartozik tehát igen elrabolta
2017. márc. 30. 12:37
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak az "övé". Igen, elrabolta az anyjától.
2017. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom, miért nem jó neki az osztott felügyelet. Akár minden nap mehetne munka után játszani a kicsivel, reggel korábban kelne és vinné az oviba.


Ajánlottál neki ilyeneket?


Gondolom nem eltiltották..


Amúgy én anyaként pártolom a 3 évesnél fiatalabb gyerekek anyáknál elhelyezését, a szoptatás és a kötődés miatt.


Nem korlátoznám az apák láthatását, annyit lehetnek a gyerekkel, amennyit akarnak, de a gyerek otthona 3 éves kor alatt az anyjánál kellene, hogy legyen. Ismerős szívdobogás, illatok, hangok meg a szoptatás által is kiváltott kötődés, ez szól az anyák mellett az első években.



Szerintem ajánld fel a volt férjednek, hogy minden nap meglátogathatja a fiát nálad, 2 naponta meg viheti is kisebb nagyobb programokra. Az ilyesmire biztosan megenyhülne.

2017. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!