Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált nők! Hogyan kezdtétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált nők! Hogyan kezdtétek újra az életetek válás után? Volt akire számíthattatok ( érzelmileg, anyagilag stb. )

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2020. ápr. 8. 07:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
A családomra, egy barátnőmre és két barátomra támaszkodhattam. Anyagilag elég volt a fizetésem, érzelmileg pedig mindenki segített. Szerencsés voltam és vagyok, jól jöttem ki belőle.
2020. ápr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sehogy nem számíthatok senkire.
2020. ápr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Újra nem lehet kezdeni az életet! Nem egy számítógépes játékban élsz. Max folytatni tudod azt, amit elcsesztél.

Ha van eszed, dolgozol a hibákon, akkor lehet jobb életed, de új életed soha nem lesz.

2020. ápr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

A családom és a barátaim mellettem álltak. Ennek a fontosságát és segítő erejét nem is részletezem, mert szerintem egyértelmű.

Szerencsére anyagi gondjaim nem voltak, így az összes energiámat a lelki felépülésemre tudtam fordítani. Jártam pszichológushoz is, akinek a segítségével belemerültem az érzelmeim megértésébe, feldolgozásába, a miértekre kerestük a válaszokat, és ami a legfontosabb belemélyedtem saját magam még jobb és alaposabb megismerésébe; sokat beszélgettünk a gyerekkoromról, családi mintáimról, stb.


Rengeteg időt fordítottam a hobbimra, ami nekem a sportolás, ápoltam a testemet, nem csak a lelkemet.


Elfogadtam a helyzetet, hogy ez most egy nehéz időszak. Ezt úgy értem, hogy nem akartam azonnal boldog lenni és nem csináltam úgy, mintha minden rendben lenne és nem lennék szomorú, de nem is zárkóztam be. Sokat beszélgettem a családommal, barátaimmal. Sokat sírtam. Naplóba írtam, ami éppen eszembe jutott, amikor nem volt kinek elmondani. Szórakozni, bulizni jártam a barátnőimmel. Volt, hogy otthon ittam egyedül, mert jól esett a tompultság az agyamnak.


10 hónapja vagyok egyedül és jól vagyok.


Fel a fejjel! Neked is sikerülni fog!


33N

2020. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szinte mindent egyedül kellett csinálnom, családom már nem él, barátnőim másik városban/országban. De sikerült. A kislányomból merítettem erőt, tudtam, hogy neki egy kiegyensúlyozott anyukára van szüksége, nem egy idegroncsra. Azóta is sokkal harmonikusabb az életem, mintha benne maradtam volna a házasságomban. Jó döntés volt a válás.
2020. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Kár, hogy nem büntetik a válást pémnzel. Mondjuk együtt töltött évek száma milliókban kifejezve. Meggondolná magát 1-2 gyökér, hogy mindenféle mondvacsinált indokkal válogat. Nőneműek, felelősség, felelős döntés kellene. Ha behajtok egy egyirányú utcába, és karambolozok, akkor nem tudom újra kezdeni. Ezt sem. Egyébként meg te döntésed volt h hozzámentél, újrakezdeni nem tudod, csak folytatni. Ha nem változtatsz, ugyanúgy fog végződni.
2020. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló!


Remélem jobban érzed magad, hogy egy ítélkező, lehúzó és egyébként teljesen irreleváns választ adtál a kérdésre, valamint kiforgattad a Kérdező szavaiat…nyilván egy életet nem lehet újrakezdeni a szó szoros értelmében, csak tudod ez egy nagyon gyakori, általános, mindenki által ismert kifejezés. De mindegy.


Nagyon könnyű ítélkezni, de tudod nem tudhatod, hogy például a Kérdező, vagy én, vagy itt akárki más miért döntött a válás mellett. Te eddig biztosan csupa jó döntést hoztál az életben; láttad előre, hogy egy-egy lépésednek milyen következményei lesznek 5-6 év múlva; lehet, hogy nem hozott össze a sors pszichopatákkal vagy szociopatákkal sem, de mi, nőneműek néha hibázunk; )


4-es voltam.

2020. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Dehogynem hozott össze a sors pszichopatákkal, azért alakult ki a véleményem, s lett ami lett. A nő választ, ő ül a volán mögött, tehát övé a felelősség, bármennyire is a másik hibája. Nem nem a másiké, csak az övé. Hiába pontozzák le a vezetési példám, de ha én ülök a volánnál akkor látnom kell előre mi fog történni, vagy kell egy B terv is. Ha felveszel egy lakáshitelt, és veszel belőle lakást. Szép, jó, szuper, de.... a legrosszabb forgatókönyvet is el kell képzelni, mi lesz ha nem tudom fizetni, mi lesz ha elpatkolok, mi lesz ha elakarom adni (kell az a csok így biztos??), mivan ha rossz a szomszéd, mi van ha megszorulok, stb... Lehet nem most, de később ezek lehetnek. Mindenre nem lehet felkészülni, de a legroszabbra lehet egy B, vagy C terv is. Felelőtlenség utólag kapkodni, főleg ha ő hozta meg a döntést. A kapkodásnak mindig csúnyaság a vége (tapasztalat) az élet bármelyik területén. Először gondolkodj, majd cselekedj, ha nem így tettél, akkor mostantól, mert döntés mindig van, lehetőség szintúgy, rajta áll mit tesz. Mi nem tudjuk a lehetőségeket, nem tudjuk kifia/lánya, mit merre hogyan. A felelősséget megtanítani meg nem lehet, sajnálom.
2020. ápr. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne etessétek a trollt, ez egy elmebeteg és ráadásul buta is. Nem, a nőé a felelősség, egy kapcsolat két emberen múlik. Ráadásul senki nem látja előre, hogyan változik a helyzet. A legtöbb válás nem azért történik,mer a férfi pszichopata (akik ráadásul olyan jól tudnak tettetni, hogy a pszichológusokat is simán megtévesztik, nem még az alacsony önértékelésű Marikát aki csak szeretetre vágyott stb) hanem a legtöbb válás azért történik, mert az évek alatt eltérő irányba fejlődnek, megváltoznak a dolgok és már nem képesek párként funkcionálni. Senki nem állítja, hogy mindez a férfi hibája, sokszor senkinek nem a hibája, abban a kapcsolatban annyi volt. De hát ehhez intelligencia kell, a 36%-os hozzászólónak pedig kb egy flamingóéval vetekszik az agykapacitása. Nem kell vele foglalkozni.
2020. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja, igazad van, kár a 36%-osnak bármit is mondani.

Figyi, 36%-os: készülj a legrosszabra, inkább ki se lépj az utcára, mert mivan ha elüt egy autó és meghalsz. Ez minden nap benne van a pakliban, akármennyire is vagy jó sofőr;)

2020. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!