Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi miatt váltatok el, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi miatt váltatok el, hogy romulhat meg annyira egy házasság, hogy válás legyen a vége? Szimplán csa egy új szerelem vagy valami sokkal komolyabb dolog, mint pl. a veszekedések? Ha igen, mi ad okot veszekedésre?

Figyelt kérdés
2020. aug. 21. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Életedben nem volt párkapcsolatod? Veszekedésre bármi okot adhat, akár egy rossz helyre letett pohár is; illetve veszekedés nélkül is unhatják meg egymást az emberek, hűlhetnek ki az érzelmek, alakulhat ki bármi miatt feszültség (pénz, lakhatás, gyerekek stb).
2020. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De igen, 3 éve férjnél vagyok, előtte 7 évig jártunk képzeld és még sosem veszekedtünk
2020. aug. 21. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az, hogy már a házasság is érdekből köttetett, ha ló nincs, jó a szamár is alapon. Tucatnyi házasság van ilyen, ahol igazából sosem volt az a nagy szerelem egyik vagy másik részéről, csak társadalmi nyomásból meg akart házasoni, vagy mert talált vkit aki szerelmes belé és nem akarta veszni hagyni, még ha más csajokra/pasikra is vágyott. így nem csoda, ha amikor a komolyabb problémák elöjönnek a gyerekvállalással, munkahellyel, a házasság nem állja ki az idő próbáját. Én pl. fiatal nőként tucatnyi idősebb pasitól (akik már rossz házasságban éltek) hallottam, hogy igazából nem is volt szerelmes soha a nejébe, csak jó feleségalapanyagnak tűnt, de mindig másfajta nők vonzották igazából.
2020. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alessandro10 ***** válasza:
90%

Mi se vesztünk össze soha a 7 év alatt, aztán mégis itthagyott pillanatok alatt.

Egészségére! 😃😃

2020. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendes válaszokat. Az én ismeretségi köröm is tele van elvált emberekkel, régen dúlt náluk a szerelem, most meg...ezert is tettem fel a kérdést, hogy vajon mi vezethet mégis váláshoz. Meg valahol azért, hogy velünk ez ne fordulhasson elő. Mi még mindig úgy szeretjük egymást, mint eddig, most lesz babánk és házat építtetünk. Remélem, mi sosem kerülünk olyan helyzetbe.
2020. aug. 21. 22:41
 6/7 Alessandro10 ***** válasza:
100%
Ha együtt fejlődtök, közösek a célok, jó a kommunikáció, azonos a felfogásotok, sokáig lehettek boldogok! Kívánom, így legyen!!
2020. aug. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megjött a gyerek, és szép lassan (értsd, 2-3 év) megszűnt a férfi-nő viszony, és totál átment egy apa-anya viszonyba. Elmúlt az intimitás, bekényelmesedtünk, amit kértünk a másiktól, hogy miben lenne jó változtatni, azt nem tettük meg, mert jó volt a megszokott.


Amikor meg már elkezdtem volna változtatni magamon, akkor meg már késő volt, a nő nem volt érdekelt, mert teljesen kihűlt irányomba, és szakítani szeretett volna.


Olyan dolgok váltak problémává 3-4 év után, ami addig nem zavarta őt. Visszament dolgozni, kinyílt a világ előtte, és elkezdte őt zavarni az, ami addig is volt. Én itt kezdtem kicsit befordulni, jöttek elő dolgok ennek hatására bennem. Én nekem itt az lett volna a feladatom, hogy felállok és változtatok, neki meg mondjuk az lett volna részéről a segítség, ha újra előszedjük az intimitást, a férfi-nő viszonyt, amit én kezdeményeztem, de valamiért ő még mindig a gyerekben élt, még ma is a szakítás után. 5 évig voltunk együtt.


Aztán tudod utólag már mindenki okos, meg még mindig analizálom néha a volt kapcsolatom, hogy hol miért mikor, de tök felesleges.


Mi hiányzott mégis?

- Időben való tiszta kommunikáció. Ami nem egyenlő azzal, hogy ráborítom a másikra a 12 személyes meggyfa ebédlőasztalt, hanem csírájában megoldani, kimondani. Figyi, ez egy kicsit elkezdett most zavarni benned.


- Ebből adódóan egymásra való odafigyelés. A valódi igényekre való odafigyelés, nem arra, hogy megvakard a hátát, vagy bármi.


- Belátni, hogy milyenek vagyunk, és azon változtatni. Önmagunk, és a kapcsolatunk, nem utolsó sorban a gyerekünk érdekében.


De valamikor az ember tényleg a nagy traumákból ért tudod. Amikor szétmegy, minden összedől, minden. És akkor látja meg igazából önmagát, hogy milyen volt a kapcsolatban, hogy hol rontotta el, és csak egy kicsit kellett volna megmozdulni, hogy jobb legyen, és ma is együtt lehetnénk még. És nagyon szomorú, hogy nekem egy szakítás kellett ehhez. Nem tudom az exem miben változott, mert ő nagyon akart változni, ránézésre semmiben, csak lett egy másik kapcsolata pár hónapja.


Viszont, megmutatta azt is, hogy a következő kapcsolatban majd hogyan nem. Mert azok a dolgok, amikben nem változtam, még mindig megoldandó feladat (neki is a maga oldalán), és egy másik kapcsolatban ugyanúgy előjön idővel az, amivel foglalkoznom kell.

2020. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!