Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztási perre készülö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztási perre készülök. Van esélyem nyerni?

Figyelt kérdés

Már 5 éve elváltunk az exemmel, de a ház még most is mind a kettőnk nevén van. Próbálok rövid lenni.


1. Amikor elváltunk, tudtam hogy nem lesz pénze kifizetni, ő keresett mindig kevesebbet.


2. Megegyeztünk, hogy 3 éven belül kifizet, vagy eladjuk. Ez van az okiratban is.


3. Vártam a 3,5 évet, majd felkerestem. Ekkor azt mondta adjuk el, hirdessük külön. Átküldte a képeket, dokumentumokat a házról. Én hirdettem, kiderült ő nem. Közben tiltott mindenhonnan.


4. Ügyvédhez fordultam, levelet írtünk neki ez ügyben. Peren kívüli egyezséget kínáltunk.


5. A válaszlevélben azt írta, nekem semmi közöm a házhoz, mert a szülei álltak minden költséget a felújításkor, dokumentumok is vannak erről.


6. Az ügyvédeink előtt, amikor két találkozás alkalmával megkérdeztem hol vannak a dokumentumok, melyeket említ a levélben, miért nem csatolta a váláskor, kétféle választ kaptam. Az első: elfelejtette. (AHA!) A második: arra gondolt, majd örökli a fiam. És én megvezettem, mert ő azt hitte az övé, de nem! Mástól van.(Ezt később részletezem miért hülyeség.)


A történethez hozzátartoznak az alábbiak is:


1. Hitelből vettük a házat, bejegyzett élettársi kapcsolatunk volt akkor. 1 év múlva házasodtunk.


2. Én dolgoztam 2006-ban diplomás bérrel, ő még nem. Levelezőn végezte a fősulit. 2009-ben lett rendes állása, középfokú bérrel.


3. A szülei és az én szüleim is segítettek anyagilag.


4. Nem láttam, találtam olyan dokumentumokat (ajándékozási szerződést) a 12 év alatt, amik azt igazolnák, hogy csak és kizárólag az ő szülei adtak pénz.


5. Ha mégis vannak, én hol voltam akkor, amikor ezeket megírták? Miért nem tudhattam erről? Nyilván én is írattam volna a szüleimmel.


6. A pénzünket mindig ő kezelte. A bankkártyám is nála volt.


7. Házassági szerződésünk nincs.


8. Magánvállalkozásaink is voltak. Ebből is szép bevételeink lettek. Én visszaadtam a gyed miatt, ő továbbra is bérli a tábort, amit közösen kezdtünk el 2009-ben, házasságkötés után. Nem kértem belőle semmit. Most sem kell!


9. Végig úgy tudtam, a bevételeinkből lett kész az ingatlan, persze szülői segítséggel.


10. Csak egyedül 2x tudtam volna a saját bevételeimből felújítani a 6 éves munkafolyamat alatt.


11. Tehát hová lett a jövedelmem/jövedelmünk, ha csak a szülei pénzelték a felújítást?


Mellesleg azért váltunk el, mert terhes lettem (hormonális problémák miatt nem lehetett, de kigyógyítottak), és azt mondta vetessem el, mert ő még élni akar. Ha nem, akkor elválunk. Hát elváltunk.

Az ingatlanban azért nem én maradtam, mert több szempontból lehetetlenné tette. Közölte ő nem megy sehová, pláne a szüleihez. Egy számomra ismeretlen férfit is oda akart költöztetni (ott is van most is). Ráadásul azt terjesztette, megcsaltam, mástól vagyok terhes ( Hát nem? Elég kényelmes így! Csakhogy: A XX. században ha egy nő nem akar gyereket, tesz ellene. Pláne ha félrelép. Plusz apaságit is felajánlottam.)


2018- ban lemondattam a gyerekemről. Tehát: nem örökölhet!Ha meg akarom vezetni, lemondatom?


Mellesleg a válópernél sem jött elő semmivel a megvezetéssel a gyerekkel, illetve a szülei pénzévvel kapcsolatban.


Szerintetek megítélik nekem a ház értékének a felét? Más nem kell.

Illetve az ügyvédem szerint többlethasználati díjat kérhetek visszamenőleg, mert nem önszántamból jöttem el, hanem mert muszáj volt. Bár átadtam neki teljes használatra, amit nem kellett volna. Viszont ügyvédnél nem voltunk, mindent ő írt, így jogilag tájékozatlan voltam. Meg nem is ezzel foglalkoztam, mentálisan teljesen kész voltam akkor.

A célom most sem a bosszú, bár megfordult az agyamban. De ami jár az jár! Nyilván nem pereskedek, ha igaza van a pénzekkel kapcsolatban. De nincs!!!

Köszönöm ha tudtok segíteni.



2020. szept. 17. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van itt több érdekes pont is.....

A házat közösen vettétek az élettársi kapcsolat alatt vagy csak a felújítás kezdődött akkor? A ház kinek a nevén van?

Ha a párod tudja bizonyítani, hogy a felújítás számláit az ő szülei fizették, az ő nevük áll rajta, esetleg utalással fizették a saját bankszámlájukról akkor bajban vagy, mert akkor tényleg bepaliztak. Az hogy a közösen megkeresett pénzt mire költötte el az sajnos nem releváns, ha elkártyázta vagy kivitte a lovira az sem számít. Ha a válókereset után vett ki pénzt a számláról vagy vett ki a cégekből, azzal viszont el kell tételesen számolnia. A KP megint nem bizonyítható, az értéktárgyak akkor bizonyíthatóak ha készült róluk fénykép és értékbecslés, mondjuk egy biztosítási papír már elegendő hozzá.

A gyerek a vagyonelosztásban nem játszik szerepet, ha lemond a tulajdonjogáról a GYT fejében olyan előfordul, de csak akkor ha a gyerek gyámja ebbe beleegyezik. Az egész elég zavaros ahogy leírtad.

2020. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megítélik. Kérd a többlethasználati díjat is.
2020. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyezzetek meg mielőbb, mert az ügyvédek fogják elvinni a házatokat! Amiről papírja van, azt joggal kérheti pluszban, ez ugye a felújítás. Te pedig a lakáshasználati díjat kérheted.

Az, hogy miért váltatok el, vagyonjogi szempontból senkit sem érdekel.

2020. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így egy elég zavaros sztori, nekem az jött át csak igazából, hogy a férjed alibina használt, hogy takargassa a homoszexualitását.

Én a helyedben elengedném ezt az egészet, Isten vagy bárki majd úgyis megbünteti azért, mert így megvezetett és kihasznált téged. Túlságosan beteg jellem ahhoz, hogy foglalkozz vele. Nincs az a pénz.

2020. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok: csak annyi, hogy nem a homoszexualitását ítélem el, ha tényleg az, hanem a jellemtelenségét.
2020. szept. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Honnan gondolod kedves utolsó homoszexualitást rejti a férje?
2020. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írta a Kérdező: "Egy számomra ismeretlen férfit is oda akart költöztetni (ott is van most is)."

Szerintem egy férfi nem költözik csak úgy oda egy másik férfihez.

2020. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!