Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóper előtt kivehetem-e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóper előtt kivehetem-e a saját pénzemet a bankszámlámról, és megszüntethetem-e a számlát?

Figyelt kérdés

A férjem válással fenyegetőzik, de még nem ment ügyvédhez.

Van saját félretett pénzem. Az a saját bankszámlám, neki még meghatalmazása sincs rajta. Azt mondja, ha elindítja a válópert, azt a számlát zárolni fogják, és a felét el fogja perelni tőlem.

Kérdés:

Mivel még ügyvédhez sem ment el, így nem tud "zároltatni" semmit.

Megtehetem, hogy bemegyek a bankba, kiveszem az egész pénzt készpénzben, és megszüntetem a számlát?

Legális ez? Amíg még nem zajlik válóper, azt teszek a saját pénzemmel, amit csak akarok? Ne adjak arra, hogy mivel fenyegetőzik?

A válóper kezdetéig, szabadon rendelkezhetek a saját pénzemmel, ami az én nevemen van, és nem közös bankszámlán?


u.i.: Ha még ügyvédet sem keresett fel, ki zárolna itt bármit is? Szerintetek csak blöfföl?



2020. júl. 26. 18:02
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
70%
Vedd! MOST!
2020. júl. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
19%
És hová rejted el a készpénzt amit kivettél, hogy véletlenül se találja meg? Otthon lazán ellopja (ha még együtt éltek), vagy ellopatja és a rendőrség sajnos elég inkompetens tud lenni (lásd régi Tolvajkergetős videók), az előírások miatt.
2020. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
69%

Ha tudja bizonyitani h szant szandakkal tetted akkor ugyan ugy jar neki a fele.

Inkabb koltsd el draga dolgokra ami majd visszavisszel es visszakapod a penzed.

2020. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
72%
Tedd be egy széfbe, azt jó napot!
2020. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ azt a pénzt mikor tetted félre. Ha a házasságotok előtt, akkor a tiéd. Ha a házasságotok alatt, akkor annak a fele őt illeti a törvény szerint.


Első esetben semmit nem tehet, az a tiéd, második esetben nem kell semmit elperelnie, a fele a törvény szerint az övé. Attól függ, hogy mikor szerezted a számlán lévő pénzt.

2020. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
85%

3.-nak.



"Anyum/barátnőm kölcsön kért, és neki ajándékoztam. Elköltöttem. Bármi. Válás??? Nekem nem is mondta, hogy válni akar!"


Ennyi!

2020. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
58%

4.


"Ne tedd csak így le valahová, ahol bárki elveheti, hanem tedd be a széfbe! Ja, hogy nincs széfed. Akkor vegyél egy széfet és utána tedd be!" (Öreg Biff tanácsa)


De egy drágább széfre rámegy a spórolt pénzének fele :D

2020. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
13%
Dugd el jól,ne is találja meg.
2020. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
77%
Jár neki a fele. De neked is jár az ő pénzének a fele. Házasságban nincs enyém tied, nem érdekes mi kinek a nevén van. Kivéve a házasság előtt szerzett vagyon, örökség, ajándék.
2020. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
56%

Ha a férjed tudja, hogy van félretett pénzed, akkor egyszerűen kikéri vagy kikéreti a bankszámla-kivonatot a banktól, és a bíróságon bizonyítja, hogy van közös pénzetek, ami akkor is közös, ha kivetted kápéban.


Szerintem azt tudod tenni, hogy kiveszed az összes pénzt, és elmész egy hosszú hétvégére egy barátnőddel, ahol úgymond “elvered” az összes pénzt, persze a blokkokat sajnos nem őrizted meg. Persze 10 milliót nehéz elverni egy hétvége alatt, de nem lehetetlen... vagy pedig upsz! Elvesztetted a pénzes zacskót a vonaton. 😱


De azért beszélj ügyvéddel előtte, nehogy bajba kerülj.


Amúgy miért akarod meglopni a férjedet? Ez ugyanis közös pénz...

2020. júl. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!