Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tudok tenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Elvaltunk,most lesz a vagyonmegosztás.A volt feleségem mindent szeretne,én meg a felét .És ezt tudtára is adtam,hogy fele fele mindennek.Erre tele tomkodte a gyerek fejét,és azóta a gyerek se szól hozzám.Most tényleg menjek a híd alá mert ha nem a gyerekem sem áll szóba velem? O akart válni ,mert elhidegultunk ,de szerintem már megvolt a kolléga akkor is neki akivel már kapcsolatban van most.Erre ez a megoldás ,hogy kiforgatni az apát mindenből hanem a gyerek ellenem lesz/ van hangolva....El vagyok keseredve ,valami tanács?
2020. okt. 9. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
El kéne beszélgetni a nődnek 2-3 "szakemberrel".
2020. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Erre most nem tudok megfelelő választ mondani, de: én azért ismerkedtem mindig is átlagos öltözködésű, nem tökéletes és vödörnyi festékelt nőt, mert sokkal nyugodtabbak, természetesebb viselkedésűek, mint ahogyan én. Rámenős, érzelmeit megjátszó nővel soha nem hoznék össze semmit. Rengeteg férfinak ez nem számít, csak nekem, de nem érdekel. Kedvesemmel több éve együtt vagyunk, soha nem tapasztaltam sunnyogást, rokonok vagy ismerősök agymosását részéről.
2020. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Engem az a része érdekel,hogy mit tegyek ha a gyereket ellenem hangolja? Nem akarom ,hogy sérüljön az a gyerek,és beleallno vitákba ,gyamugybe...de úgy látszik erre is csak én gondolok.
2020. okt. 9. 19:08
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
1. vagyok, akkor most leírom egyértelműbben: Neveld meg a szukát! Vagy bízz meg valakit!
2020. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy jogilag elváltatok, és a vagyonmegosztás teljesen független dolgok, a kettőnek a világon semmi köze egymáshoz.


Az, hogy mit szeretne a volt feleséged, az egy dolog. Ha azzal zsarol, hogy ha nem mondasz le mindenről a kedvéért, különben nem láthatod a gyermeket, az ellen neked kell tenned (bár nem írtál róla, hogy megvalósulnak-e a kapcsolattartások). Terroristákkal nem tárgyalunk. Ha nem tudtok megegyezni, akkor majd a bíróság fog dönteni. Van házassági szerződésetek? Házasságotok alatt örökölt bármelyikőtök valakitől nagyobb vagyont? Ha mindkét kérdésre "NEM" a válasz, akkor 50-50%-ban kell megosztani az ingó és ingatlan vagyont, üzletrészt, adósságot, stb.

Azt azért tudnotok kell, hogy egy vagyonjogi per elhúzódhat akár 3 évig is, ha nem tudtok megegyezni. Nagyon drága lesz a végén a különböző szakértőket, perköltségeket kifizetni. Szerintem nem érdemes belemenni, de ti tudjátok.

- Ingatlan: aktuális forgalmi értéket számolnak a szakértők, hogy mennyiért lehetne eladni. Ha van jelzáloghitel az ingatlanon, esetleg valamilyen joggal terhelt (haszonélvezet, szolgalmi jog, stb.), akkor azért nem fognak kapkodni a potenciális vevők.

- Ingó vagyon: vannak műtárgyaitok, drága, antik bútoraitok? Ha erre "NINCS" a válasz, akkor a kirendelt értékbecslő fillérekre fogja felbecsülni a bútoraitokat - bár nem tudom, h ezen megy-e a vita. Az értékbecslő azt nézi, hogy mennyi a székek, szekrények, stb. aktuális piaci értéke, mennyiért lehetne eladni. Filléres tétel lesz a végeredmény, mert használt bútort senki nem akar venni...


Mennyi idős a gyermek? Menj érte kapcsolattartásokra, ahogy az ítéletben/egyezségben le van írva. Ne foglalkozz azzal, hogy az anya előtt nem beszél veled - majd ha kettesben lesztek, beszélni fog.

Kitartást!

2020. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit tehetsz az ellen, ha ellened hangolja? Mivel nem tudod megtiltani neki, azt csinál, amit akar.

Viszont mi az, amit tehetsz? Hogy folyamatosan mész érte a kapcsolattartásokra, majd visszaviszed a végén. Ahogy növekszik a gyermek, látni és érezni fogja, hogy nem igaz az ellennevelésből semmi. Bele kell állnod ebbe a helyzetbe, még ha nem tetszik is, a gyermekedért.

2020. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha rendesen foglalkozol a gyerekeddel, minőségi időt töltesz vele, akkor nem tudja teljesen ellened hangolni. Lesz egy dolog, amit hall, meg egy, amit tapasztal. A férjem exfelesége évekig munkálkodott ezen, de a most kamasz gyerekei inkább a férjemmel beszélik meg a dolgaikat, pedig már távolabb élünk.
2020. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egy 3 szobás lakásunk van,meg 3 év hitellel.Auto.Minden közös.A gyerek 10 éves,eddig folyamatosan hoztam vittem ,heti 3-4 napokat is velem volt.Anyuka nem is bánta hiszen tud addig is a párjával lenni.Most amióta mondtam neki,hogy osszunk el mindent azaz a lakást ,autó maradjon neki ,semmilyen bútor nem kell nem veszem el én a gyerek elől.De a lakást nem tudom hagyni ,mivel én fizettem végig ami ne is számit, inkább az ,hogy albérletet fizetek és sok.A lakás jó helyen van ,ha eladnák ,bőven kijönne belőle kettő lakás,de a volt nejem szerint akinél marad a gyerek azé a lakás ,én jobban keresek így oldjam meg.A gyereket nem akarja kiszámítani a környezetéből.....ezt hajtogatja ..
2020. okt. 9. 19:38
 9/14 A kérdező kommentje:
Kiszakitani bocsánat*
2020. okt. 9. 19:40
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

A házasság manapság ilyen biznisz.

Nem hiába pofázom mindenkinek, és főleg a férfiaknak, hogy a legnagyobb hiba, amit csak elkövethetnek életükben, ha megnősülnek.

2020. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!