Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig érdemes várni a válással?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes várni a válással?

Figyelt kérdés

Ötvenes férfiember vagyok, két gyermekkel (5 és 7 évesek), és egy megromlott házassággal. Az okokat ne boncolgassuk (nem volt megcsalás, erőszak, stb.), próbáltuk helyrehozni sokszor, nem ment.


Most már szinte csak lakótársak vagyunk (szex, testi kontaktus szinte egyáltalán nincs). Nincsenek ugyan balhés veszekedések sem, - a gyermekeink életét nem tesszük tönkre - de mindketten csak szenvedünk együtt.


Sajnos, nem nagyon hiszem, hogy a feleségemmel normálisan, a gyerekeink érdekét nézve lehetne elválni. Minden problémáért engem okol, szinte biztos vagyok benne, hogy a válásért is engem tenne felelőssé, és a gyermekeinket ellenem nevelné.


Hogyan lehetne, egy esetleges válás után is, minél jobban részt vennem gyermekeim életében? Közös gyermekfelügyelet mennyire működőképes?


Mi az a kor a gyerekeknél, amikor már nem lehet az apjuk, anyjuk ellen hangolni őket? Meddig érdemes várni a válással?


Vagy velük tölteni minél több időt, és nem "felvenni a kesztyűt" a másik fél uszítására?


Apukák, anyukák, mi a ti történetetek? Ti hogyan oldottátok meg?



2020. dec. 7. 08:51
A kérdező szavazást indított:
Nem érdemes válni.
Ha iskolásak lettek a gyerekek.
Ha kirepültek a gyerekek.
Megcsalás, erőszak, egyéb miatt.
Ha megszűnt minden szexuális kapcsolat.
Új szerelem esetén.
Ha azt érezzük, nem bírjuk tovább...
30 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

30 éves vagyok, a szüleim idén váltak. (Derült égből villámcsapás.) Hidd el, nem volt jobb, hogy már felnőttként éltem ezt meg és folyamatosan azt kívántam, hogy bár megtették volna 15 évvel ezelőtt (amikor elméletileg apámnál már felmerült a gondolat). Mindig láttam, hogy langyos vízben élnek, de azt hittem, hogy nekik így jó vagy már elfogadták. Ha el akarsz válni, válj el, nem lesz könnyű se most, se később! A gyerekek úgyis eleinte haragudni fognak, nem fogják érteni, de ha keresed majd és szeretni fogod őket, nem lesz baj! Anyuka nem tilthatja el őket.

Azt azért tudd, ha a feleséged mindig sírni fog miattad, nem kell hangolnia a gyerekeket ahhoz, hogy haragudjanak rád. Gondold csak el, anya szenved apa miatt, ergo apa a hibás. De idővel minden helyrejön. Én azt mondom, hogy ne a serdülőkoruk közepén akard ezt nekik, gyerekként is fáj, de talán jobban megszokják a gondolatot.

A másik dolog, hogy nektek is jogotok van a boldogsághoz, és ha ez együtt tényleg nem megy és mindent megpróbáltatok, akkor menni kell. (Családterápia, kettesben programok, mély beszélgetések, stb.)

2020. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Minek csinaltal gyereket ha nem akarod felnevelni? Kapuzarasi panikod van?
2020. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Semeddig nem érdemes várni. Ezt érdemes a gyerekek szintjén elmondani, hogy anya-apa tiszteli egymást, mint ember és nagyon szeretik egymást, de nem szerelemből. Azonban ez nem befolyásolja azt, hogy őket mennyire szeretitek stb.

A feleségeddel beszéld meg a kételyeidet és mond meg neki, hogy ha ezt fogod tapasztalni, hogy "ellened neveli" akkor kérvényezed a gyermek elhelyezésének felülvizsgálását. A válásért engem tenne felelőssé részt meg hanyagolnám és megmondanám neki, hogy ez PÁRkapcsolat volt. Ugyanannyira benne volt ő is, mint te is. Ez nem jelenti azt, hogy elrontottátok, csak azt, hogy nem tudtatok együtt, egy PÁRként működni. Esetleg érvelj még azzal, hogy a gyerekeknek igenis fontos hogy lássák milyen egy igazi szerelem. Hogy apu megfogja anyu kezét, meglepik egymást, figyelnek egymásra, esetleg puszi stb. Az én életembe ilyen pl. nem volt és ezért a szerelemről teljesen máshogy vélekedtem, mint ahogy valójában zajlik.

A gyermekeid életében úgy tudsz részt venni, hogy folyton tudatosítod, hogy szereted őket, csak külön éltek, de attól még a gyerekeid és bármit megtennél értük, nincs náluk fontosabb, bármiben bármikor számíthatnak rád. Ezen felül legyél nagyon kíváncsi már most is a világukra, nézetükre. Válás nélkül is kérdezd meg mi a véleményük a szerelemről, mik akarnak lenni ha nagyok lesznek meg úgy amblokk bármi, ami fontos egy ember életében. Amíg kicsik és megmarad bennük ez jó emlékként, hogy érdeklődtél és meg is hallgattad őket akkor később sokkal nyíltabban és bátrabban fognak mesélni arról, hogy mi zajlik bennük.

2020. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem sem érdemes várni a válással. Annak ellenére sem, hogy az ellened nevelést nem tudod megúszni ha a feleséged a fejébe vette, hogy te vagy a ludas. Hidd el, a gyerek nem hülye. Mire elnő, pontosan fogja tudni, mennyi vaj volt a te, és mennyi az anyja füle mögött.
2020. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

*Mire felnő,

(+60F)

2020. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 1Léna ***** válasza:
44%

A kapcsolatokban mindig vannak jobb és roszabb időszakok. Mindkettöt befolyásolhatják a családunkon kívüli események.

Jó, hogy próbáltatok javítani a kapcsolaton. Ahhoz, hogy eredményes legyen fontos, hogy tartsunk önvizsgálatot, mit tehetnék én. Elsősorban nekem kell változnom, ha szeretném, hogy a társam is változzon. Nagy segítség, ha, a feszültségi, súrlódási pontok okát fel tudjuk deríteni.

Családapaként, elsősorban feleséged, és csak utánna a két gyermeked felé kell figyelmesség.

Családod és saját érdekedben is bíztatlak, bátorítalak, ne add fel! Ha az eddigi erőfeszítések nem működtek, próbálkozz másképpen! Újra meg kell hódítanod a feleséged, de ebből a gyermekeid is nagyon sokat tanulhatnak. Megtanulhatják, hogy a problémákat orvosoljuk és nem otthagyjuk.

Az élet egy olyan iskola, hogy amiben elbukunk, az lehet, hogy egy másik kapcsolatban megismétlődik, amíg meg nem tanulunk valamit, amire később szükségünk lesz.

2020. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bence_ ***** válasza:

HA így érzed lépj, gyerekeknek is rossz ez a minta, képzeld, azt hiszik ez a boldogság :-O

Igyekezzetek minden megbeszélni mert az ügyvédek, bíró csak a jogi részét látja, ti meg tele vagytok érzelmekkel.

Sok erőt, türelmet, magne b6-ot!

2020. dec. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!