Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes lenne elválnunk úgy,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lenne elválnunk úgy, hogy nem tudunk külön költözni?

Figyelt kérdés

Most már csak ebben látok valamilyen szintű egyenes megoldást. Lassan 4 éve húzzuk a döntést a gyerek miatt, az anyagiak miatt. Én egy időben a falat kapartam a szexhiánytól, de már ez is kezd elmúlni, lassan már aszexuálissá válok. A gazdasági válság miatt megint évekkel későbbre látom esélyét annak, hogy külön tudjunk menni. Meg mit nyernék vele? Lekerülne a gyűrű, kiírhatnám Fb-ra, hogy elvált, a nevem megváltozna...De a szomszédok ugyanúgy házasnak hinnének, ugyanúgy furán venné ki magát, ha a városban egy másik pasi oldalán mászkálnék. Akkor meg minek válni, ha ugyanúgy bújkálni kell? Azt se akarnám, hogy ha véletlen meghalok, a férjem fedél nélkül maradjon. Amíg házasok vagyunk, addig nem teheti ki őt innen a távolabbi rokonság. Ha elválnánk, nem is tudom, mi járna neki halálom után.

Nem tudom, meddig tudok így élni tovább. Normális férfi nem közeledik hozzám ebben a helyzetben, nekem meg szép lassan elmegy az életem, a fiatalságom.



#válás #válás költözés nélkül
2020. ápr. 10. 14:35
1 2
 1/11 Ollókezű Edward ***** válasza:
77%

Miért gondolod azt, hogy te fogsz előbb meghalni? Ha fiatal vagy, akkor erre egyáltalán nem kellene gondolnod. Amúgy velem is megpróbált ismerkedni egy férfi, aki saját bevallása szerint már szakított a nőjével, csak még elköltözni nem tudott. Megmondtam neki, hogy csak akkor fogunk komolyabb, ténylegesen ismerkedési szintre lépni, ha már külön költöztek, mert addig azt kamuzhat, amit akar. A helyedben megmondanám neki, hogy 1. vagy legyen nyílt a kapcsolat, 2. vagy ha nem, akkor elválunk és beújítok egy szeretőt.

De miért kellett a gyerek miatt 4 évet várni?

2020. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, csak ha ő hal meg előbb, akkor nem kérdéses a lakás, mert az én házamban lakunk.

Nem vagyok már olyan fiatal.


Te viszont még nagyon fiatal vagy, a te korodban én se álltam szóba olyanokkal, akiknek zűrös volt a családi helyzete. Nekem is mondta srác, hogy már nincs együtt a párjával, de együtt laknak, mert nincs hova menniük. Akkor nem hittem neki, ma már tudom, hogy van ilyen, de akkor nyilván a tisztább helyzeteket kerestem.


A nyílt kapcsolatba nem egyezett bele.


Szeretőt beújíthatnék válás után (előtt is), de a gyerek kérdés azzal még nincs megoldva. Azt meg nem részletezném, csak az érti meg, akinek van gyereke.

2020. ápr. 10. 15:43
 3/11 Ollókezű Edward ***** válasza:
58%
Egyesek szerint már középkorú vagyok, és te hány éves vagy? Ez a "le se írom, mert te úgyse értenéd meg" c. történet már kicsit unalmas. Meg olyan jó szűk látókörű is, meg olyan buta. Mindegy. Ne írd le, ha nincs kedved hozzá.
2020. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha tied a lakás és elváltatok, akkor ha a férjed marad özvegyként, akkor csak a fiad örököl (más személyeket nem említettél). Elváltként ő nem örököl semmit sem.

Hogy mi lenne érdemes és mi nem, azt kellő mérlegelés után neked kell eldönteni.

2020. ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Miért nem dolgoztok azon, hogy jó legyen a házasságotok? Ha már úgyis egy fedél alatt kell élnetek? [link]

Egyikőtöknek sem kell boldogtalannak lennie. Ezek a tanácsok segítenek rendbe tenni a házasságotokat. Hiszen valahol még mindig szereted, érdekel hogy mi lesz vele , ha meghalsz.

2020. ápr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Az előző vagyok. Ismertem amúgy egy ilyen párt, akik már el voltak válva, de nem tudtak külön költözni. Senkinek nem kívánok olyan életet, mint az övéké volt. Azóta már szét költöztek, és mit hozott az élet? Megismerték a Bibliát, megváltoztak mind a ketten, és most újra összeházasodtak. Most már kiegyensúlyozott a házasságuk. Az első házasságuk alatt sajnos fizikai erőszak is történt féltékenység miatt.
2020. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem akarom helyrehozni a házasságomat, mert egy olyan ügyben bukott meg a szememben, ami után nem kívánok többé hozzá tartozni. Gerinctelen és gyáva volt, azok mellé állt oda, akik végletekig elhanyagoltak egy állatot. Ezzel véget ért, sok minden miatt újrakezdtem vele és harcoltam kettőnkért, ezzel túllépte nálam a határt. Én nem tartozok olyan emberhez, aki bármilyen állatkínzásban bűnrészes, akár csak annyira, hogy csukott szemmel megy el mellette, hogy ne kelljen konfrontálódnia. Ezen nincs mit megbeszélni (bár megpróbáltuk a gyerek miatt), nem érdekel, hogy ő nem látta, milyen beteg, mert ha nem látta, azért volt, mert nem is érdekelte. Megmondtam, hogy nagyon beteg, de nem jött oda megnézni. Bármi amit tett érte, azért volt, mert nem mert velem szembeszállni, de ott volt benne ugyanaz a közöny, ami miatt már nem szeretem és nem is fogom szeretni soha. Ha ezt előre látom, soha nem megyek hozzá feleségül, nem szülök neki gyereket. Nem érdekel, hogy remek apa, nem érdekel, hogy nem csalt meg soha, akkor se, ha évekre nem volt köztünk szex ezek után. Én hozzá nem tartozom, semmi közöm hozzá 3,5 éve, nem bírok mellette feküdni se, megpróbáltam a gyerek miatt, de nem bírtam elaludni, azt éreztem, hogy felrobbanok, nem bírom elviselni az intimzónámban. Azon kívül remekül megvagyunk, de ne jöjjön a közelembe. Tehát nem kell a jóisten segítsége, soha nem találtam meg a társam, ez az ember nekem nem társam, talán soha nem is volt az. Inkább élek egyedül.

Emiatt nem fogok elválni mégse, amíg nem tudunk költözni, mert a válás ilyen körülmények közt csak a jelen állapotot állandósítaná és semmi esélyünk nem volna újrakezdésre. Én nem akarok válni igazán, a gyerekünk már attól sírva fakad, ha arról beszélek, hogy úgy szeretnék egy kisebb házba költözni. Mintha érezné, hogy onnan kezdve soha többé nem lesz egy az otthonunk.

Arról nem beszélve, hogy beleszerettem másba, ezt se lehet már visszacsinálni. Nem kell már ő se, én se kellettem neki soha igazán, ettől még más férfit szeretek és nem a férjemet. Odaföntről ezt kaptam, soha nem voltam igazán viszonzottan szerelmes és már nem is leszek. Amúgy meg semmi újat nem tud nekem senki mondani Istenről vagy a megváltásról. Voltam hívő és nem vallásos, ismerem a szirupos sikersztorikat is. Mindenesetre azok közül a hívők közül, akik velem egykorúak, nem tudok egy házasságot se mondani, ami kölcsönös szerelemből született volna. Meg vannak, képesek egy életen át hazudni maguknak (van aki elvált), de én abból nem kértem. Én legalább szerelemből mentem férjhez. Elmúlt, ez van. De hazudni egy életen át nem fogok magamnak.

2020. ápr. 16. 02:37
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Neked a megbocsájtásról kellene inkább tanulnod. Én is nagyon szeretem az állatokat, de soha nem hagynám emiatt tönkre menni a házasságomat, pláne gyerek mellett.
2020. ápr. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ollókezű Edward ***** válasza:
100%
9-es: Nekem úgy tűnik, hogy ez az állatkínzásos eset tette fel az i-re a pontot. Én nem erőltetném, ha tényleg ennyire nem bírja maga mellett megtűrni.
2020. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem erőltetem. Nem az én életem, hanem az övé. De ha nem akar külön költözni meg elválni, nem értem, miért nem próbálja meg jobbá tenni az életét. Fura.
2020. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!