Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért félnek annyira a nők a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félnek annyira a nők a válástól?

Figyelt kérdés
Kutatások igazolják, hogy a nők nagyobb része inkább benne marad egy kiüresedett, ellaposodott kapcsolatban is, mintsem változtatna. Miért jó egy olyan házasságban benne maradni, ahol két idegenné vált ember él egymás mellett? Az nem lehet érv, hogy a gyerekek miatt marad egy nő benne az elfáradt kapcsolatban. Azt már inkább el tudom képzelni, hogy - mivel a nőknek fontosak a látszatok - a világ véleménye miatt marad benne a teljesen megsavanyodott házasságban. "Jaj, mit mondanak a barátnőim? Jaj, mit mondanak a munkatársnőim?" Miért félnek a nők egyedül maradni? Miért nem engedik elmenni azt a férjet, aki szintén érzi, hogy ez már csak társas magány, innen tovább kell lépni? Ha már nem fejlődnek, csak stagnálnak egymás mellett a házastársak, akkor nincs értelme együtt élni. A házasság jelmondata az, hogy: "építsük egymást". Ha egy kapcsolat már csak megszokásból működik, akkor jobb abbahagyni.

2021. márc. 6. 12:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem az egyedülléttől félnek. Nem jó egyedül, magányban. Az az eset, hogy miért maradnak benne abba a házasságba, amelyik mérgező, azt nem értem én sem.
2021. márc. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Anyagi okokbol leginkabb.

Hidd el, egy atlag no, ha lenne sajat ingatlana, x millio tartaleka, jol fizeto munkahelye, magasrol leszarna azt, hogy mit gondol a szomszed Joska bacsi, vagy a Icus a recepciorol...

A problema az, hogy a legtobb no inkabb beleul a keszbe, es ugy van vele, hogy lesz, ami lesz, bevallalja.

En is no vagyok, meg mielott barki leszolna. Most vagyok 28 eves es lassan eljutok arra a szintre, hogy sajat lakast tudok venni hitel nelkul.

Na en pl. Sohasem vallalnek gyereket a semmire. Senkiben sem szabad megbizni, es sohasem szabad kiszolgaltatni magunkat senkinek.

2021. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%

Miféle kutatások? Statisztikailag igazolva van, hogy a nők adják be nagy többségben a válást. Nem véletlenül. Továbbá nem csak azok, akik liánoznak át egy másik kapcsolatba, ugyanis a nők többsége válás után egyedülálló anya még jó darabig. (Van aki az is marad). Tehát statisztikailag igazolt tény, és a környezetemben is ezt látom hogy a nők hamarabb borítanak egy rossz kapcsolatot, mint a férfiak.

Az már más dolog, hogy sokan maradnak rossz kapcsolatban, főleg a társfüggők (mindkét nemből akad ilyen) illetve aki anyagilag ki van szolgáltatva. Ez pedig többnyire a nő, mert ő marad otthon a gyerekekkel, tehát neki esnek ki évek, őt nem veszik fel felelős posztra két-három gyerekkel mert úgyis táppénzen lesz egy csomót stb. Albérletet is nehezebben talál kisgyerekkel, sok helyen gyerek kizárt. Meg félnek, hogy nem fogja tudni fizetni a számlákat stb.

De ez egy helyzet. Van ilyen. A nők többsége nem így gondolkodik, tehát a kérdésed alapból értelmetlen.

2021. márc. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%

Az ilyen kérdéseket agyilag 12 évesek szokták feltenni. Nincsenek felnőtt barátaid? Nem ismersz olyat, aki elvált?

A rögvalóság az, hogy még mindig jobb egy kihűlt házasság, ahol szeretők vannak, mint az utcán lakni.

Mi a jó a nőnek abban, ha átengedi aput a szeretőknek? Egyedül nevelheti a gyereket, nulla segítséggel. Még annyira se veszi ki a részét apuci, mint előtte. Még az is lehet, hogy apaként oké a pasi, és tényleg sokat tesz bele.

Egyedül kell biztosítania a csonka család megélhetését. Akkor is, ha beteg lesz, ha karantén miatt nincs ovi, ha minden egyre drágább, és a gyerek miatt túlórázni se tud, mert nincs aki elhozza oviból.

Az a 25 ezres gyerektartás a menzát se fedezi.

Na vajon miért nem akar fizikailag, anyagilag és idegileg megrokkanni, csak azért, hogy apuci új lyukat tömjön közben...?

Nehéz kitalálni.

2021. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
A férfiakra ez sokkal jobban jellemző, és ők könnyebben ki-ki kacsingatnak, akár kaland szintjén is. Nem a gyerek, vagy a megszokás, hanem az anyagiak, ami mindkét oldalon megalkuvásra késztet.
2021. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hogy az anyagiak miatt az emberek még egy pocsék, minőségileg nulla életet is képesek vállalni. Egy életünk van, egyetlenegy, azt egy méltatlan ember mellett leélni - ökörség.
2021. márc. 6. 12:26
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig értelmesebb, mint azok a hülyeségek, amik a te fejedből pattantak ki. Mert a nőknek fontos a látszat....persze, ha egy kapcsolat szenvedés, ha nem jó neki, látszatból nem marad benne. Ha meg benne marad, pedig mehetne, akkor vagy kapcsolatfüggő vagy nem olyan rossz neki, esetleg még szereti a párját.
2021. márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

#6:

Majd ha felnőtt leszel, akkor rájössz, hogy szerelemmel nem tudod fizetni a rezsit, és nem fog felmelegíteni télen, amíg az üres kenyeret eszed.

Erre a helyzetre van a szerető. Minden adott, csak egy kis izgalom vagy szex hiányzik.

A másik: kevés idiótától eltekintve, a többség még mindig megválogatja, hogy kivel házasodik, kivel vállal gyereket. Attól, hogy a szerelem elmúlt, még az anyagiakon kívül is sok összetartja őket.

Miért dobjon el mindent valakiért, akit nem is ismer igazán? Mindketten csak egymás legjobb, hamis oldalát ismerik. A vágy és a szerelem elmúlik. A házasságukban is elmúlt, pedig őt különlegesnek gondolta. Mi marad pár évvel később? Anyagilag rottyon van, a gyerekei nem vele élnek, és egy másik nő mellett keresi a szeretőt, akinek tud puffogni arról, mekkora sárkány várja otthon.

Ezért az egy-két év fellángolásért nem tossza el az egész életét. Sokkal jobb neki úgy, ahogy van: anyagi biztonság, kényelmes otthon, a szomszéd szobában a gyerekei, és egy szerető.

Mindezt szoroz be kettővel, ha nem te vagy az első szeretője!

2021. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%
a mai eszemmel mar en is felnek tole... felszabadultan leptem ki a hazassagombol, de ha tudom, hogy ez var ram, inkabb maradok es befogom a pofam. A tarskereses katasztrófa, igaz csak neten lehet most ismerkedni, de elkepeszto h a pasik csak k.rv@zni tudnak a neten, normalis kapcsolatot egy sem keres....
2021. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt akartam írni, amit a hármas, hogy a statisztika nem melletted áll. A nők többször kezdeményeznek válást. Szóval nem tudom milyen kutatások azok, de kvantitatívan igazolva van az ellenkezője. Attól, hogy valami himihumi oldalon lehoznak 3 interjút vagy példát, mint kutatás, az még nem alkalmas arra, hogy általánosítható, számszerűsíthető legyen a végeredmény.

És igen, a legtöbben az anyagiak miatt maradnak együtt szerintem is, nem mások véleménye miatt. Közös hitel, közös ház, közös csok, nem olyan egyszerű ma egy embernek önállóan megélni sajnos. Nem ideális egy rossz kapcsolatban élni, de az utcán még szarabb.

2021. márc. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!