Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 16 éves. Vagány gyerek sérülhe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves. Vagány gyerek sérülhet-e a válástól? Nagyon kultúráltra tervezem a dolgot. Nem szeretem a jeleneteket.

Figyelt kérdés

2013. dec. 31. 17:31
1 2
 1/15 II.Dartheon ***** válasza:
56%
16 évesen szerintem már nem nagyon... meg lehet vele besélzni értelmesen a dolgokat.. sokkal másabban kezeltem volna én is a dolgot, ha nem 6 éves koromban válnak el, hanem 16 éves koromban...
2013. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Sérül, persze. Máshogyan, mint egy kicsi, de sérül. Egy felnőtt is.
2013. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha két ember kulturáltan, vita nélkül, és mindenről tájékoztatja a gyereket válnak el, akkor a gyerek a maga módján meg fogja érteni az okokat, és helyzetet, így nem sérül lelkileg sem. Mi kulturáltan , baráti hangulatban váltunk el. Az akkor 10 éves fiamat sem zártuk ki, végül is érintett volt ő is. Megértette, elfogadta, hogy a szülei külön fognak élni,de ő továbbra is fontos mindkettőnknek. Semmi lelki baja nem lett. Ma már 21 éves és ugyanúgy kapcsolatban van az apjával, apai nagyszülőkkel, mint amikor házasságban éltünk.
2013. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Előfordulhat. Nekem egy volt osztálytársam szülei váltak, mikor 16 éves volt. Még abban az évben megbukott a suliban és még most, 24 évesen se érettségizett le, pedig előtte nem túl erős, de négyes tanuló volt. Most a mindennapjait kb a füvezés tölti ki.

Nem lehet előre látni ki hogyan reagál rá. Még egy felnőttet is megviselne a dolog, ha amúgy jó kapcsolatban van a szüleivel.

2013. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Egy gyerek NEM a válástól sérül, hanem attól, ha a szülök állandóan veszekednek, illetve a váláskor nem tudnak értelmesen viselkedni.


Ha kultúr módon váltok, és egyik fél sem szidja a gyereknek a másikat, nem akadályozza, hogy mindkét szülövel tetszés szerint tartsa a kapcsolatot, akkor nem lesz semmi baja.

2013. dec. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 apa72 ***** válasza:
61%
Mindenképpen sérül, hiszen a család biztonsága szűnik meg számára. Az eddig biztosnak vélt háttér omlik össze, még akkor is,ha kulturáltan váltok és mehet bármelyikőtökhöz. Az mindenképpen jó, ha kulturáltan tervezed, de ez Nálad mit jelent? Mert szerintem a gyerek érdeke az első és ebbe beletartozik az is, hogy belássuk, adott esetben a másiknál jobb helye van.
2013. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Azért 24! évesen azzal takarózni, hogy elváltak a szülei, kicsit erős.
2013. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Attol is serul, ha a szulei utaljak egymast,nincs normalis csaladi elet. Inkabb egy botranymentes valas, mint haboruzas vagy fagyos csaladi legkor.
2013. dec. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Én is 16 voltam amikor a Szüleim elváltak. Soha egy hangos szó nem volt Köztük és mind a kettőjüktől csak azt hallottuk hogy nem fog változni sok minden, mindketten ugyanúgy szeretnek minket és nekünk is ugyanúgy kell szeretni egymást, őket. Nagyon büszke voltam rájuk hogy ennyire kulturáltan és értelmesen sikerült megoldaniuk mindent! De, mégis ideg összeomlást kaptam aznap amikor apa elköltözött... Érdekes az akkor 13 éves öcsémet egyáltalán nem hatotta meg. Nem tudod sajnos kiszámítani előre hogy a gyerek hogy fog rá reagálni :(

Minden estre álljatok mellette és ha igényli akkor nagyon sokat beszélgessetek vele!

2013. dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

ha kulturált körülmények közt zajlik a válás, akkor nem viseli meg.

gondolom bármikor találkozhat az elköltöző féllel is, így nem lesz olyan vészesen hiányérzete.

egy 16 éves van már annyira értelmes hogy felfogja és tudja ezt kezelni.

2013. dec. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!