Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megtartani a volt fej nevét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtartani a volt fej nevét?

Figyelt kérdés
Szerinted ciki vagy normális? Válás után megtartani a volt férj nevét, úgy hogy pl Kovacsne Nagy Mária maradsz? Időközben az exed ujrahazasodik, és a nő is Kovácsné. (Baráti társaságban történt ezért vagyok kíváncsi mennyire gyakori ez mostanság)
2021. ápr. 12. 16:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
21%
Én nem szégyellem a volt férjem nevét. Megtortent, összehazasodtunk, gyerekeink lettek. Egy család. Egy családi névvel. Elvaltunk, de a kötelék a gyermekeink miatt marad. Ez nem visszacsinálhato. És nem is tenném, még akkor sem, ha visszamehetnék az időben. Marad az "asszony" nevem, mert én asszonnyá lettem a csaladalapitas miatt. Ennyi.
2021. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
70%
Én 16 éve váltam el, de még mindig a férjezett nevemet használom. Annak idején praktikus okok miatt hagytam meg, lusta voltam a papírokat átiratni, másrészt meg külföldön élek, a férjem neve pedig itteni. A leánykori nevemet itt mindenki hibásan ejtené ki. Majd ha még egyszer férjhez megyek, akkor átveszem az új férjem nevét.
2021. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
42%

Én is 43 vagyok (nem az egyik előző válaszoló), én is vagy 6 éve elváltam már.

A férjezett nevemként anno a volt férjem vezetékneve+keresztnevem kombinációt választottam (a példádból kérdező Kovács Mária lettem a Kis Máriából).


...nos én nem vettem vissza a lánykori nevem.

Normálisan, példaértékűen váltunk, nincs mit szégyellnem a múltamból, a közös gyerekünknek is ez a vezetékneve.


Van egy társadalmilag más optikája (sajnos! ...és természetesen nem értek vele egyet) a 40+ hajadon és a 40+ elvált között. Ez van.

Nyilván nem ez volt a fő szempontom.


...egyébként mindig azzal szoktam viccelődni, hogy nagyon szívesen lecserélném, ha lenne valaki, akiért érdemes, addig “jól van ez így”.

Tizen+ éve ezzel a névvel élek, munkában, ismerőseim döntő többsége így ismer.

Ettől nem hasonul meg senki, én is büszke vagyok a származásomra, származási családomra is.

Bevallom, én el sem gondolkodtam a válás utáni névcserén.

Szerencsére a volt férjem sem valami bűnöző, hogy szégyenkezem kellene vagy rohanni a cserére, mert méltatlanság lenne ezzel a névvel tovább élnem.

Lehet, hogy az ismerősödék sem “Maunikaaaa-sóó” szinten váltak.

Semmi ciki nincs ebben, óriási szerencse, hogy ki-ki maga dönthet erről :)

2021. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
😀😀De csúnyán váltak, a pasi megcsalta.
2021. ápr. 12. 20:22
 15/29 A kérdező kommentje:
5 válaszoló nem értem miért lesz a második feleség f@szopo😮😮😮😮te jó ég, ha elvaltal nem mindegy neked, hogy a volt férjed új párja milyen néven lesz?akkor már értem a a barátnőmet is, akkor lehet ő is ezzel a mentalitással gondolkodik.
2021. ápr. 12. 20:24
 16/29 A kérdező kommentje:
13.nak igen nálatok értem, mivel nem lehet abból következtetni, hogy házas lennél, mellé még jó a viszony a volt fejeddel. De itt csúnya válás volt, megcsalas minden. Így én nem értem.
2021. ápr. 12. 20:27
 17/29 anonim ***** válasza:

Poén volt kérdező, utána elnézést kértem. 😊 A lényeg lehet nem jött át, szal ő nem Nagy Marika, hanem faxtudjaki Julika. Így ő sehogy sem lehet az, mint én Kovácsné Nagy Mária. 😊

5. voltam.

2021. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Értem, akkor bocsánat.
2021. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

13! Bocs, de én ezt nem értem. "Társadalmilag más optikája." Ha te a férjed által lettél példaként Kovács Mária, abból pont nem derül ki, hogy elvált vagy, vagy hajadon. Akkor milyen optikáról beszélünk?Ez akkor lehet szempont, ha valaki 'né, mert az egyértelmű.

A gyerek szempontjából szintén nem érthető. Ha találkozom egy gyerekkel, akinek megegyezik a vezetékneve az anyukájáéval, automatikusan az jut eszembe, hogy egy "leányanya", aki szülésnél nem nevezte meg az apát.

Ne értsd félre, nekem semmi bajom azzal, ha valaki megtartja a nevét, csak ezekkel az érvekkel nem tudok mit kezdeni, ezért próbálom megérteni.

2021. ápr. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

13 vagyok a “Kovács Mária” :)

A volt férjem külföldi- az optika talán jobban érezhető egy Ms, Mrs vonalon pl.


Háát nem tudom, mennyire divatos még a “megesett leányanya” gondolatvilága 2021-ben (az élettàrsi kapcsolatba szülő nőket én azért nem tenném oda, bár a szó szoros értelmèben biztosan van, aki rugózik ilyeneken :)


19-es még a végén tényleg igazad lesz: momentán a megesett leànyanyák országa vagyunk (az élettàrsi kapcsolatokba született gyerekek miatt) :D ...na ehhez képest az, hogy egységes a családneve a gyerekemnek az apjával ès velem csak második körös problémahalmaz,..majd javul a házassági statisztika a fiataloknál a CSOK miatt, a velemkorúaknál meg a válási statisztika a covid-HO-karantén miatt :)


Elpoénkodtam, de a lényeg remélem àtmegy.


43 vagyok, már az én korosztályom döntő többsége is az angolszász mintára Kovács Mária és nem Kovácsné Kis Ica, depláne Kovács Béláné... ez a leányanyázás nekem olyan háború előtti, kisemmizett-kiszolgáltatott cselédlányos feeling... ennyire szerintem nem öregek itt sem a felhasznàlók :)


Nem tudom, hogy a “rossz” közeg(ek) okán vagy a korom okán, de én màr tapasztaltam azt a diszkrét finom lenézést a szingli-mingli-vénlány-szexkapcsis Isten tudja milyen, de biztosan hajadon, gyerektelen, max alternatív, párkapcsolatféleségben nem nagyon élő 35 feletti nővel szemben, ami megvetésből kisebb szelet jut az elváltnak, a kirakatházasságban élő mártíroknak meg szinte semmi...

Holott egy élettársi kapcsolat is lehet boldog meg Kovács Béláné is lehet jófej a nem divatos nevével.


Nagyon nem értek vele egyet.

A szűklátókörű fejekben ezekben a közegekben az alábbi hierarchia van mondjuk a 30 feletti nőkkel kapcsolatban:

- házasság szent kötelékében élő

- elvált (de házas volt)

- élettàrsi kapcsolatban van

- élettársi kapcsolatban volt

- szerető/mingli egyéb alternatív :)

- kutyának se kell (hajadon)

Az özvegyeket nem szokták sértegetni, mindenki mást lehet sajnos.

(Döntéshozó, papíron képzett körökben van ez a finom vonal, vezetői posztot is befolyásol a családi állapot... nyilvánvalóan nem putrisan arcbatolva.. de van az az árnyalat, amitől összeszégyenled magad, hogy te csak összeálltál, mint a galambok vagy a büdös zoknik a szennyeskosárban, bezzeg a Kovács Marika az legalább elvált :D

2021. ápr. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!