Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megtartani a volt fej nevét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtartani a volt fej nevét?

Figyelt kérdés
Szerinted ciki vagy normális? Válás után megtartani a volt férj nevét, úgy hogy pl Kovacsne Nagy Mária maradsz? Időközben az exed ujrahazasodik, és a nő is Kovácsné. (Baráti társaságban történt ezért vagyok kíváncsi mennyire gyakori ez mostanság)
2021. ápr. 12. 16:47
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Én a férjem vezetéknevét né nélkül vettem fel. Az olyan öreges, eszemben se volt né lenni. Ha elválnék, kb. senki nem tudná a nevem alapján, hogy ez nem a leánykori nevem.


Amúgy láttam a helyi újságban az ebben a hónapban házasodtak rovatban egy olyat, hogy:

Nagy Miklós és Kovács Jenőné Krisztina volt az ifjú pár.:D

Na ez viszont abszolút igénytelenség, de legalább jót nevettem.

2021. ápr. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
"Van egy társadalmilag más optikája (sajnos! ...és természetesen nem értek vele egyet) a 40+ hajadon és a 40+ elvált között." Igen, de nem az elvált a pozitívabb.
2021. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy teljesen mindegy, ez csak egy név. Csinálja mindenki ahogy jól esik neki. Mondjuk én soha nem értettem minek felvenni, én nem is vettem.
2021. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
70%
Többet is ismerek, aki bosszúból megtartotta a férjezett nevét. Nagyon ciki.
2021. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Igen igen, én is azt mondom ha csak simán Kovács Mária lenne az oké, de Kovácsné és úgy, hogy még is csalta a férje, nekem ez nagyon fura....
2021. ápr. 13. 16:54
 26/29 anonim ***** válasza:
60%
Menni megsavanyodott elvált nő. Hát akkor ez legyen az örömük, hogy a volt férjük nevét viselik.
2021. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
78%

Eleve nem vettem volna fel kovácsné-ként a nevét. Simán Kovács Mária lettem,aztán a válás után ő kezdte el mondogatni, hogy mikor változtatom már meg a nevem. Végül már elegem lett a b@sztatásból (pedig neki azóta sincs senkije) és visszavettem a leánykorit. Kicsit fura, főleg hogy sokszor azt sem tudják ki vagyok, mert mindenki Kovácsnak ismert és a gyerekek is Kovácsok. Így 2 évvel a névváltoztatás óta lassan megismernek újra :D

De ha Kovácsné lettem volna, azon egy percet nem gondolkoztam volna, hogy megváltoztassam.

2021. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki meghagyja a né-t, az gyakorlatilag lemond arról, hogy új párkapcsolata lehessen, mert a neve alapján pont a normális férfiak tartani fogják vele a távolságot, akkor is, ha amúgy lenne vonzalom. Oké, vannak közeli ismerősök, akiknek tiszta, hogy az illető elvált, de futó találkozásokból vagy felszínesebb ismertségekből is lehet óriási szerelem, ha a másik látja értelmét a közeledésnek. Nem vagyok a legoptimistább ember a világon, de tartom még magamat annyira vonzónak, hogy nem tenném tönkre az esélyeimet egy né-vel. De én csak a vezetéknevet vettem fel, abból senki nem tudja, hogy férjezett név.
2021. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Utolsó na bennem is ez fogalmazódott meg, hiyg így akar ismerkedni??
2021. ápr. 15. 19:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!