Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben én maradhatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben én maradhatok a házban?

Figyelt kérdés
Nagyszülői ház, de még nincs a nevemen, egyenlőre anyukám nevén van, ő az egyetlen örökös. Mi itt lakunk az élettársammal egy éve. Közös pénzből újítottuk fel az egész házat belül és felújítást is ő végezte. Azt tudom, hogy azért fizetnem kell neki de mégis azt ki és hogy dönti el hogy mennyit? Mindenképp én maradhatok itt ugye ha én nagyszüleimé volt? Kb 2 millió volt a felújítás meg vettünk azóta sok minden újat pl hűtő, mosogatógép ami javarészt az ő fizetéséből lett mert 3x annyit keres mint én.

#Válás, vagyon, vagyonmegosztás,
2021. jún. 26. 21:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Hol írtam, hogy nem akarok neki semmit fizetni?? Tudom, hogy kell és fogok is csak költözzön el. Nem tudok vele megegyezni mert azt mondja, hogy nem megy el vagy olyan összeget mond, hogy az egész ház telekkel nem kerül annyiba
2021. jún. 26. 22:03
 12/25 anonim ***** válasza:
95%

8 Nem tudod, hogy a négyes nő-e vagy férfi. Ő amúgy csak a jogi helyzetet ismertette. Rengeteg nő is jár úgy, hogy a pasihoz költözik, fizet a felújításba majd lapátra teszik. Úgyhogy ez nemtől független és jogilag ez van, akinek nem volt esze lepapírozni dolgokat.

Kérdező, okosnak kell lenni. Meg kell neki mondani, visszafizeted a felújítás árának a felét, hiszen azt közösen fizettétek. Neki viszont mennie kell. Fotózz le mindent most, vedd fel amit mond ha tényleg szétverné a házat és közöld vele, hogy ha bármihez hozzányúl, nem fizetsz neki semmit. Ha a ráeső összeg egy misi, akkor fizetsz neki 500 ezret most, a másik felét pedig akkor kapja meg, amikor kiköltözött, kijelentődött, megvolt a zárcsere. Tanúk előtt is beszélhetsz vele, ha úgy könnyebb és nyugodtan mondd meg neki, hogy polgári per lesz belőle. Fizess neki mindent vissza, de okosan csináld, hogy ne legyen már köze hozzá mire visszakapja.

2021. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány évet laktatok ott közösen, de olyat is szoktak h bérleti díjkent valamennyit felszamolnak és akkor azt az összeget levonjatok a felújítás árából. Pl ha 2 évet lakott ott veled akkor ha 50 ezerrel számolunk akkor az 1.2 milla. Azt levonod a 2 millióból mint lakbér a maradékot meg kifizeted neki.
2021. jún. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%
Bíróságtól kérheti anyukád a kilakoltatását, mivel semmi köze a házhoz és az élettársi kapcsolat megszűnt köztetek. Ő pedig kérheti a felújítás értékének a felét, a közösen vásárolt dolgoknak szintén a felét. Neked viszonylag könnyű dolgod van, nem kell bizonyítanod semmit és a ha jól tudom, a bíróságok gyorsított eljárásban, 30 nap alatt döntenek a kilakoltatásról. Neki szarabb, mert számlákkal, fotókkal, tanúkkal kell bizonyítani egy hosszú vagyonmegosutási peres eljárásban és úgy köbetelhet pénzt. Korrekten meg kellene egyezni, gyorsabb és olcsób lenne mindkettőtöknek.
2021. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
9%

12, Ha a 4-es nem nő, akkor felmászom a szabadsághídra és fejest ugrok. Férfi intuíció alapján 1000000% hogy nő. :D

Lófa.. ismertette a jogi helyzetet. Mikor és melyik jog mondta, hogy szart sem kéne ezután fizetnie a pasinak?


Ki papíroz le ilyesmiket amúgy általában? Szerintem egy normális ember azt szokta feltételezni az aktuális párjáról hogy az méltányosan járna el vele szemben. A nők ilyen irracionálisak, hogy összekeverik a szezon a fazonnal és ha megcsaltál akkor én megrövidítelek pár misivel. :D

Mintha köze lenne egyiknek a másikhoz.


Én a pasi helyében elkérném a házba belefektetett pénzemet és elvinnék minden gépet, amit én vettem aztán jónapot. És még nagyvonalú is lennék, mert a munkám így ingyen volt.

2021. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
32%
A jogi helyzet az, hogy papírok nélkül nem tud mit követelni. Mondani bárki mondhat bármit. Nyilván, ha bíróságra kerül a helyzet, akkor mindkét fél bizonyíthatja a saját igazát. Ezért kell mindent lepapírozni. És ezért nem szabad senkihez odaköltözni, ha mégis, nem szabad beszállni felújításba egy olyan ingatlanba, amihez semmi közöd.
2021. jún. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
8%

16, Halkan megsúgom, hogy nem mindenki intézi bírósági úton az ügyeit. Én egy nagyon korrekt ember vagyok és soha nem kérek többet annál amit beleraktam, de gyűlölöm ha valaki hülyének akar nézni.

Ha ezzel akarna próbálkozni, akkor nagyon halkan csak odasúgnám neki hogy rendben ne fizess ki semmit, de nehogy arra gyere haza egyszer, hogy leégett a szép házad.

2021. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Nem tudom hány évet laktatok ott közösen, de olyat is szoktak h bérleti díjkent valamennyit felszamolnak és akkor azt az összeget levonjatok a felújítás árából."

Utólag senki nem kérhet bérleti díjat lakáshasználatért, nem bérlő a srác, hanem lakáshasználó.

2021. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
95%

Szivessegi lakashasznalo.

Anyuka, mivel ő a tulajdonos, intézheti a jenyszerkijelwntest. A pasinak természetesen semmi tulajdonjoga nincs a házban. Szintén bíróságon kérheti a felújítás ráeső részét. Ezt viszont bizonyítania kell. Mellesleg ingyen lakott ott évekig.

2021. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%
A fenyegetéseit vedd fel telefonnal. Jól jöhet még.
2021. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!