Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kell ügyvéd a váláshoz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell ügyvéd a váláshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én azután szeretnék érdeklődni hogy váláshoz minden féleképpen kell ügyvéd? A férjem nem akar el válni és mivel nem tudok vele sehogy sem beszélni így közös megegyezéssel nem tudok bíróságra menni. Szóval ha én adom be a való pert ahhoz kell ügyvéd vagy elég ha a bíróságon kérek egy nyomtatványt és azt ki töltöm? Közös gyerek nincs. Házassági szerződés sincs.

2021. júl. 9. 01:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell de lehet érdemes bekésziteni egyet, legalább konzultálni vele h mit mond, lesz-e rá szükséged. Miért nem akar válni? Te miért igen.
2021. júl. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell feltétlenül, de én bemennék a bíróságra, szokott lenni ingyenes jogi tanácsadás. Érdeklődd meg, hogy mikor, és ott elmondják, hogy mi a teendőd.

Ha nem akar válni, akkor lehet hogy kell ügyvéd, úgy könnyebb lenne.

Van-e közös vagyon? Ház saját, közös vagy albérlet?

2021. júl. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A váláshoz nem, bemész a bíróságra és kiértesítik a férjed is. Még el is választanak titeket, akkor is, ha a férjed nem akarja.

A vagyonmegosztás peren kívül történik és ha a férjed nem is akar válni, akkor valószínűleg az osztozkodás sem fog simán menni, így mindenképp ajánlott egy ügyvéd.

2021. júl. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Én inkább a férjének ajánlanék ügyvédet!
2021. júl. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Alap, hogy igen.
2021. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell. 100%
2021. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz szívni, akkor igen.
2021. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magához a bontáshoz nem ,akkor sem ha nem akar válni, viszont a vagyoni egy külön per, gondolom abban sem megegyező, akkor célszerű lenne, legalább tanácsadásra menj el.
2021. júl. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A vagyoni résszel nem lesz gond mivel le mondok mindenről.


Egyébként azért akarok el válni mivel a kapcsolatunk utolsó szakaszában eléggé erőszakos lett. Vert. Ő viszont azt mondta hogy nem akar el válni ugyanis ő nem akarja hogy én mégegyszer férjhez menjek (nálam ez nincs tervben egyszer elég volt)


Köszönöm a tanácsokat akkor utánna érdeklődöm a bíróságon hogy mikor van ilyen tanács adás :)

2021. júl. 10. 00:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Jogilag nem kötelezte, ha még ilyen végleges a helyzet, akkor nincs is miért.

A válasz kimondják, az tőle független,még oda se kell mennie.


De gondold meg, hogy veszni hagyd-e, ami a tiéd?


Egyébként meg a k.anyját a férjednek.

2021. júl. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!