Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Megtudom valahogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Megtudom valahogy menteni a szüleim házaságát? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A szüleim a héten ünnepelték a 20.házassági évfordulójukat. Kívülről boldognak látszanak, de apa nem tesz mindent meg a kapcsolatukért. Sokszor elment szónélkül itthonról, és a telefonját is lekódoltatta. Aztán tegnap megtaláltam az interneten hogy egy nőnek szerelmes smseket ír, és a találkozóikról ír. Tehát valóban csalja anyát hónapok óta.. csak a nővéremnek mertem elmondani, és nemtudjuk mitévők legyünk.. nagyon kiborultunk. Nemtudom mi lenne a helyes döntés.. elmondani anyának, ..amitől összetörne, apa meg boldogan mehetne a szeretőjéhez, vagy hallgatni, amikor apa szemébe se tudok már nézni.. undorodok tőle,pedig ő volt eddig a példaképem, vagy esetleg vele kellenee megbeszélnem.. én NEM akarok elvált szülők gyereke lenni, tudom hogy egyikünk se bírná ki. És nagyon közel van a tanítás is, és ráadásul már az edzéseken se tudok 100%osan figyelni..

nem gondoltam volna hogy ez velünk is megtörténhet. Attól még hogy megromlott a kapcsolatuk, nemkell mindjárt más ágyába esni, megkellett volna rég beszélniük a dolgaikat úgygondolom.. ja és a barátaim is észervették már hogy zárkózottabb lettem, de nekik nem mondhatom el.. segítsetek légyszives!! mit tehetek ilyenkor? :( 16L


2010. aug. 27. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg beszélni apáddal (akár a tesóddal együtt) . Kérdezd meg tőle hogy egyáltalán együtt akar-e maradni anyukáddal, mert ez így nem mehet tovább. Mondd el neki, hogy tudsz az sms-ekről és ha ő nem hajlandó édesanyáddal beszélni akkor majd te fogsz. Ha már nem szereti anyukádat nincs mit tenni, nincs értelme mert előbb-utóbb valószínű még 1x meg fog történni....
2010. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen jól gondolod, beszélj apukáddal négyszemközt, de higgadtan, bölcsen. Hogyan gondolja anyukáddal a jövőt, mi a problémája a házasságukkal. Azért is beszélj vele, nehogy azt higyje 16 éves létedre nem vagy szemfüles és nem látod a dolgokat.Még egy jó tanács, apukád az apukád, szeresd úgy mint eddig, igenis lehet a példaképed, mert más utakon jár. Majd ahogy nőssz ráfogsz jönni az élet produkál olyan dolgokat, amivel nehéz szembenézni, de meg kell érteni és oldani a problémákat.
2010. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is azt, hogy megpróbálsz megnyugodni. Megkérdezed apukádtól, minden rendben van-e közted és az anyukád között, mert Te úgy vetted észre, hogy valami nem stimmel. Valahogy ki kell deríteni, hogy anyukád tud-e erről az egészről valamit. (Én anyukám pl. tisztában volt vele, hogy faterom félremegy, de már annyira elhidegültek egymástól, hogy anyámat nem érdekelte). Szerintem kellene egy felnőtt, akiben megbízol és elmondhatod, mi zajlik otthon. Valamelyik tanárod, az edződ, az iskolapszichológus, vagy nemtom...De szerintem érdemes felnőtt segítségét kérned.

De ha a szüleid már nem szeretik egymást, akkor nincs mit tenni. Csak az, hogy elfogadod.

2010. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszaitokat, elgondolkoztam rajtuk. Nővérem szerint pár napon belül anyának nekünk kell elmondanunk, mert ha kiderül hogy mi tudtunk róla és nemszóltunk neki akkor nagyon rosszul fog neki esni. Hogy jobb ha rávesszük apát hogy mondja el, vagy ha tőlünk tudja meg? Mert félek hogy apa mit fog reagálni ha elmondom neki hogy mindent tudok.. nem jobb mégis ha ezt ketten intézik el? tudom hogy valakinek elkéne mondanom, de abban reménykedem hogy elsimul az ügy és felesleges.. bár nemhiszem.
2010. aug. 28. 11:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és szerintetek együtt maradnának legalább értünk ?:\
2010. aug. 28. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább apukáddal beszélgessetek. Anyukádnak szerintem sokkal rosszabb ha tőletek tudja meg, mintha apukádtól mint az, hogy nem szóltok neki ha tudjátok.

Érthető, hogy ki vagy borulva, de ezt igazából nekik kell egymás között elrendezni, te nem igazán tudsz beleszóln és nem is kellene. A legjobb amit tehetsz, hogy nem állsz egyikőjük mellé sem, még akkor sem ha úgy gondolod kellene, mert a teljes képet csak ők ketten ismerhetik, az érzelmeikbe nem igazán látsz bele.

2010. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nagyon szomorú, hogy észre vetted azt az SMS-t. Az lenne a legjobb, hogy ha egy kívülálló felnőttel beszélsz. Akiben megbízol. És akkor le kerül a súly a válladról. Mert szerintem akármi lehet még az SMS-ből. És ez nem rád tartozik. Jobb, ha kimaradsz belőle. Te csak azt szeretnéd, ha nem válnának el a szüleid. Talán annyit mondhatnál édesapádnak, hogy szereted mindkettőjüket, és borzalmas lenne neked egy válás.
2010. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!