Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért tartottad meg a válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartottad meg a válás után a férjezett neved?

Figyelt kérdés
2021. aug. 6. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem is vettem fel, mert volt és van nevem.
2021. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én nem értettem soha, anyósom is és édesanyám is megtartotta a férjezett nevét. Fogalmam sincs hogy mi értelme van neki. Évtizedek óta nincsenek együtt.
2021. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy exen anyukája azt mondta, ő azért, mert nagyon drága lecserelni az okmányokat mindenhol.🤷‍♀️


Anyósom is elvált 35 éve!!! És még mindig a férjezett nevét használja ami ráadásul ez a tipus: Kovács Jánosné. Sehol a születési család vagy keresztneve

Nekem ez durva. Főleg, hogy csúnya válás volt.

2021. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Praktikus voltam és fel sem vettem a nevét. Így a válásnál sem volt probléma.
2021. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
A legtöbb nő azt válaszolja hogy praktikusság miatt, mert így ismerik, és nem látja értelmét új iratokat készíttetni a leánykori nevével és így a gyerek neve is azonos a felvett névvel. Egyben reménykedik abban hogy új kapcsolata lesz, új férje lesz, és majd annak a nevét fogja felvenni.
2021. aug. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

" és majd annak a nevét fogja felvenni."


Ha csepp esze van, senki nevét nem veszi fel. Van neki sajátja.

2021. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ez még abból az időből ered, amikor "szégyen" volt hajadonnak lenni, harminc fölött egy nem házas nő már aggszűznek számított. És mindenki tudta, hogy ha Tóth Jucika voltál, hogy nem vagy házas. Elváltnak lenni is szégyen volt, szóval mindenki megtartotta a férjezett nevét, nehogy megszólják. A szokás valahogy még mindig megmaradt, bár a fiatalok számára ez szerencsére szinte ismeretlen helyzet.
2021. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert anyáink korában a válás egyfajta szégyen volt.Magyarázkodni kellett miatta,es sok társkereső hírdetés kezdődött így: "önhibáján kívül elvált..." Sokan emiatt.
2021. aug. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát akinek nem ér pár ezer forintot (ha még pénzbe kerül), az annyit is ér.


Nekem alakult volna egyszer valami egy nővel, de hogy Kovácsné volt, leálltam.

Utóbb mondta, hogy már rég elváltak, de nekem az már későn jött. Még egy eléggé rosz pont is volt.

2021. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

"Mert anyáink korában "


ANyáink korábban nem igazán volt alacsonyabb a válások aránya, mint most. Nekem pl. dédmamám is elvált és egyik nagymamám is.


#8: Vagy te olyan 70 körüli vagy?

2021. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!