Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy is van ez akkor?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy is van ez akkor?

Figyelt kérdés

Vettünk párommal 2 éve egy ingatlant 1,6 millió forintért.

Mit ne mondjak felújításra szorul de erre futotta mert muszajbol kellett házat vennünk.

Bele kezdtünk a felújításba, még az elején megegyeztünk ha esetleg szétmegyunk én megyek a házból ő marad. Engem kifizet és viszlát.

Ezzel nincs is probléma..

Nos a kérdésem az lenne hogy....

~párom úgy gondolja hogy annyit kell kifizessen amit ráköltöttunk a házra annak a felét. (tulajdonjog 50-50%)


~en viszont úgy gondolom hogy a ház értékének a felét fizesse majd ki. Merthogy édesapám kőműves és ő csinál szinte minden olyan dolgot(alapok, fal rakás, vakolás stb)

A többit pedig ketten két kezünk munkájával csinaltuk/juk.


~Ja és még annyi hogy páromnak van földje amit tervez eladni és a házra költeni (kB 1 millió forint).


Tehát párom szerint kB 5 millióba lesz a ház mire minden elkepzelesunkkel végzünk és ő kifizetne nekem 2,5 millió - 1 millió ami csak az ő pénze tehát másfél millió és szia. És éveken keresztül mindenben segítettem neki.


Szerintem pedig úgy döntünk vége, oké. Elmegyunk az ügyvédhez felértékelik a házat és annak a pénznek a fele jár nekem mínusz az 1 millió párom önköltsége.


Mert ennyi erővel ulhetnek anyam szoknyája alatt ezek alatt az évek alatt es gyujthetném a pénzt és vennék belőle egy házat és nem kell éveken át talicskaznom és lapatolnom. Ez az én meglátásom.


Párom meglátása pedig az hogy miért fizessen nekem többet mint amennyim benne van hiszen ez lehúzás.


Kíváncsi vagyok ki mit gondol erről a szituáciorol..

Hogy ilyenkor a házba fektetett pénz felé jár a másiknak, vagy pedig a ház értékének a fele.



2021. szept. 5. 12:56
A kérdező szavazást indított:
A házba fektetett pénz felé jár.
A ház értékének a fele jár.
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanulság ez számodra is,és mindenki számára.Egyrészt hogy kell hogy legyen B-terv még akkor is ha ott porosodik a felső polcon.A másik pedig az,hogy a szó elszáll...le kell írni mindent,és akkor ilyen helyzetben nincs vita,nincs miről beszélni!
2021. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a hàz váláskori értékének a felét.

10 éve 14 millás házat vettünk közösen. Az èrtéke most 40 millió.

Erdekes lenne ha ki akarna fizetni 7 millával.

2021. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Azt mondom irjatok papirt, tanuzzatok le. Ha az igatlani lapon nem 50-50 szazalekba vagytok akkor szetmenes utan tok mindegy ki mit mond, akinek a papiron a neve az kap mindent es utana max adakozik a masiknak
2021. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A ház tulajdon joga 50-50% papíron is.
2021. szept. 5. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan értékének a fele jár. Csak abba gondolj bele: tételezzük fel, hogy 10 év múlva elváltok, akkor az ingatlan ér mondjuk 15 millió forintot. Te megkapod a 2,5 millát, ő meg úgy dönt, túl nagy az a ház, ezért inkább eladja az ingatlant, akkor kap 12,5 milliót. Neki lesz legalább önereje egy másik lakásra, neked lónemiszerved sem.
2021. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kapaszkodj abba ami jár neked! Ebből kell új életet kezdeni! Én lazára vettem és úgy kisemmizett a volt párom, hogy csak na!
2021. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!